Kukuruzni adapter za kombajn

Stigao je i moj adapter pre dve nedelje.
170420121053.jpg
170420121052.jpg
 
jer neko montiro geringhoff adapter na zmaj 142 naso sam jedan povoljno ali ima pogon sa desne strane na kardan, deluje mi komplikovano za montiranje al sve jedno bi probao. nisam bio jos da vidim a vlasnik kaze da nema pojma jer je bio na claasu kombajnu. Evo slika
14843153.jpg
[/URL] upload pictures[/IMG]

HVALA
 
Evo mog adaptera,kakav je bio...
adapter-013.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:33 ---------- Prethodna poruka je at 15:32 ----------

adapter-016.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:33 ---------- Prethodna poruka je at 15:33 ----------

adapter-017.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:34 ---------- Prethodna poruka je at 15:33 ----------

adapter-029.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:35 ---------- Prethodna poruka je at 15:34 ----------

adapter-031.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:38 ---------- Prethodna poruka je at 15:35 ----------

adapter-002.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:39 ---------- Prethodna poruka je at 15:38 ----------

adapter-003.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:39 ---------- Prethodna poruka je at 15:39 ----------

adapter-011.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:43 ---------- Prethodna poruka je at 15:39 ----------

img2058.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:44 ---------- Prethodna poruka je at 15:43 ----------

img2059.jpg
[/IMG]
 
img2061.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:52 ---------- Prethodna poruka je at 15:44 ----------

img2060.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 15:52 ---------- Prethodna poruka je at 15:52 ----------

img2062.jpg
[/IMG]
 
Svaka cast tebi kako si ga uradio, ali i savaka ti cast kako si smeo da ga kupis u onakvo stanje.
 
Hvala...Ja najvise volim da kupim u losem stanju i da ga sredim...Na adapteru sam izmenjao sve lezajeve kupicu nove lance i on je kao nov...A da sam kupio neki nasminkan trebao sam da dam 6000 7000e i da razmisljam dal je sve uredu,ovako znam da cu da radim bez problema...dao sam za njega sa korpom sitom i blindama 4150e i doneo mi je kuci,za lezajeve sam dao oko 250e farba i git 100e i jos lanci oni pasu od Zmaja,kosta ce me 5000e...mislim da nisam pogresio!?
 
Vremenom zna da dosadi to "volim da kupim u lošem stanju pa sam da sredim"​... mada svaka čast, znam koliko to iziskuje volje i vremena.
 
Hvala...to stoji da vremenom dosadi,ali po mom misljenju ustedi se dosta novca,zato i radim tako...
 
Drzava nas naterala da remontujemo i ono sto niko u svetu ne remontuje. Najbolje je kad se nista ne remontuje. Kad radis za svoje potrebe , tu nema problema , uradis masinu nabolje sto umes , i posle polako uradis tvoje poslove. Ali kad se radi usluzno kod drugih onda tu je vec drugacija situacija.
 
iskreno nemam puno remonta ali sve svoje odrzavam sam...Dragane upravu si,ali sta da radimo kad je tako...
 
Nisam ni ja nista bolji od tebe. Zahvaljujuci dobrim mehanicarima koji su mi uvek popravljali masinei ,auta , ja sam naucio sam da radim. Meni pojedini mehanicari poprave jednu istu stvar 2x i ni drugi put je ne poprave , treci put ja je uradim sam. Naravno dok su oni radili ja sam svo vreme pratio sta rade. Eto tako sam ja naucio da radim.
 
Parola SNADJI SE..;) sve sto mogu i znam ja odradim,lakse mi je da uradim nego da jurim majstore i da me vuku danima dok ne zavrse posao...
 
Moj je bio u slično lošem stanju kada sam ga uzeo, bivši gazda ga "zaboravio" u korovu na par godina...
Nisam ga slikao tada (nisam imao digitalac), ali evo jedne slike posle exploatacije (prošla jesen)

img1275.jpg

img1276.jpg

konzerviran za zimski san :osmeh:
@seca, bolje odmah uzmi prave lance.
 
Hvala...Ja najvise volim da kupim u losem stanju i da ga sredim...Na adapteru sam izmenjao sve lezajeve kupicu nove lance i on je kao nov...A da sam kupio neki nasminkan trebao sam da dam 6000 7000e i da razmisljam dal je sve uredu,ovako znam da cu da radim bez problema...dao sam za njega sa korpom sitom i blindama 4150e i doneo mi je kuci,za lezajeve sam dao oko 250e farba i git 100e i jos lanci oni pasu od Zmaja,kosta ce me 5000e...mislim da nisam pogresio!?

Koliko vremena si potrosio da ga sredis?Reci posteno.
Cestitam na obavljenom poslu.
 
Imam prave u dobro su stanju,ali kupicu Zmajeve da navarim nozeve od kose da radim suncokret...Iskreno neznam zato sto nikad nisam radio po ceo dan,mesec dana sigurno ali kazem svakog dana po par sati....

---------- Poruka napisana u 07:39 ---------- Prethodna poruka je at 07:38 ----------

Tesla,jel to Geringof?
 
Koliko sam ja zaključio, jeste Geringhoff, ima i pločicu Geringhoff, a na limovima sa strane stoji Agram, i bila je nalepnica Agram, e sad, dali je sve original Geringhoff, ili ima nekih delova i od francuza nisam siguran, ali je kvalitet materijala, i delovi (ležajevi INA Germany) pravi nemac.
Meni je za remont bilo potrebno oko mesec dana, ali ne intenzivog rada, već onako polako. Dok sam tražio delove (kvalitetni ležajevi), pa dok sam čekao strugara, pa priprema za farbanje,...
 
Takav sam ja gledao da kupim ali bio je sestoredni a oni ga skratili na pet pa mi se to nije svidelo...A pisalo je AGRAM GERINGOF na njemu...deluje jak kao drzava...Jel ima roto secku?
 
Odrađen je OK, i težak bogami, ima prednju roto sečku. Gde si to gledao, ja bi možda kupio jednu bateriju. Možeš mi dati tel na PP?
 
Nazad
Vrh