Kukuruzni adapter za kombajn

Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Moze adapter od cetiri reda, ali njegovi gabariti su za minimum pet redova.Pitanje ciji su najbolji bas i nije prikladno.Svi su dobri zavisi ko sta voli.Uglavnom se montira Capello, Geringhoff,Olimac ili original Claas.Sto se secke tice bolja je sa horizontalnim rotorom.Rota Disk su dobri medjutim skupo odrzavanje (kada dodje do zamene diskova).Sve zavisi da li nov ili polovan.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

gerighof, 5-redni
panonstib je napisao(la):
Moze adapter od cetiri reda, ali njegovi gabariti su za minimum pet redova.Pitanje ciji su najbolji bas i nije prikladno.Svi su dobri zavisi ko sta voli.Uglavnom se montira Capello, Geringhoff,Olimac ili original Claas.Sto se secke tice bolja je sa horizontalnim rotorom.Rota Disk su dobri medjutim skupo odrzavanje (kada dodje do zamene diskova).Sve zavisi da li nov ili polovan.
:D
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

abro je napisao(la):
gerighof, 5-redni
panonstib je napisao(la):
Moze adapter od cetiri reda, ali njegovi gabariti su za minimum pet redova.Pitanje ciji su najbolji bas i nije prikladno.Svi su dobri zavisi ko sta voli.Uglavnom se montira Capello, Geringhoff,Olimac ili original Claas.Sto se secke tice bolja je sa horizontalnim rotorom.Rota Disk su dobri medjutim skupo odrzavanje (kada dodje do zamene diskova).Sve zavisi da li nov ili polovan.


Hvala na savetu,a sto se tice pitanja nov ili polovan mislio sam na neki polovan u dobrom stanju. :ppozdrav: :ppozdrav: :udri: ::novac::
:D
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Kod kupovine polovnog dobro ga pregledate pre kupovine, jer cene delova su daleko vece od domacih.Da li imate kukuruznu adaptaciju za kombajn.Da li je obicna korpa ili multi-crop?
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

petoredni capelo novije generacije taj je :D video sam ga u radu ali mislim da za njega treba dosta ::novac::-a. :ppozdrav:
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Vec kod te serije kombajna mogla je da se ugradi klasicna korpa ili multi-crop (korpa koja se sastoji iz tri dela i lezi na ramu.Kod zamene korpe nije potrebno skidati "grlo" nego kroz gornja vrata bubnja se izvrsi zamena.Ali ovo nespada u ovu temu pa cemo o tome na delu foruma za CLAAS, a ostalim clanovima se izvinjavam zbog odlaska u off.
Kod nabavke polovnog adaptera dobro pogledajte na kliko su razmaknuti redovi.Na zapadu su redovi 75 cm i 80 cm.Kod nekih adaptera je moguce vrlo lako suziti redove, a negde ne.Nije da nije moguce, nasi ljudi sve mogu da urade, ali iziskuje dosta vremena i dosta secenja i varenja.O izboru adaptera, je na Vama svi su dobri jedino zavisi u kakvom su stanju i gladajte da uzmete takav za koji se mogu lako i brzo obezbediti rezervni delovi.Neki su pokusali da prave konusne zupcanike sa sigurnosnom spojnicom kod nas pa to ne da je kratko trajalo nego nije mogao sa tim delom da ode sa jenog kraja na drugi.Nije problem da nasi majstori to nemogu da naprave nego je problem kvalitet materijala i kvalitetna termicka obrada.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

~Kiki~ je napisao(la):
Pa zar nije tendencija smanjenja razmaka između redova na 50cm . :sta:
Kumov geringhoff je na 75cm, pa su sejalicu i špartač premontirali! A gudtinu setve je lako preračunati!
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

sto se tice koji kao marka nebi te ubedjivao,skoro sam gledao org klas 5 redi na 70 sa roto frezama ocuvan ko nov za 7 tisuca hiljada ojra,a sa koliko redi ces razmisli sam,otvoris vrata sa leve strane kod vetra i sa unutrasnje strane ti sve pise,4,5,6 redi, e sad,za 4 reda mozes sa dva klipa dok 5 i 6 mora treci klip,sto se tice 98 moze koji oces al to povlaci za sobom i dimenziju guma,kao sto sam rekao imas tabelu i slike i sve ti pise koje kombinacije koje gume jer njegov bunker nije kapaciteta zmaja,jos ako je maxi,ako nema tabele reci uslikacu ti,po meni 5 redi,ni puno ni malo,a 4 mu je malo jer taj moze da guta ko lud,ima brzinu u njivi a ako uzmes 4 moraces ici brzo a tada ces imati problem sa roto frezama jer nece stici da istarupiraju i moraces sporije da teras
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Na Dominator 98 ne moze 4-redni adapter, jer je uzi od samog kombajna, moj drug je 88-icu sa 4 reda izgulio tako da nije bilo farbe na njoj do visine kukuruza!
Uzmi 5 reda i ne brini, ja sam na Do. 98 "nosio" petoredni Claas sa dva klipa od 50 mm ( imas opciju 50 ili 55 mm, iz aviona je primetna razlika).
Na 98-ici sve je prilagodjeno petorednom adapteru, bunker na pravoj duzi retko dolazi do 100%, ja sam samo jednom doziveo da mi fali 30 metara da izadjem. Brzina kretanja je "normalna" mada posle branja Zmajem ovo lici na trke, snaga od 170 hp idealna ...
Post je spojen: [time]1265751832[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
sto se tice koji kao marka nebi te ubedjivao,skoro sam gledao org klas 5 redi na 70 sa roto frezama ocuvan ko nov za 7 tisuca hiljada ojra,
Moze li kontakt, zanima me gde ima i sta se nudi.
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

:ppozdrav: ::svaka cast:: Havla danger, konacno jedan pravi savet i ja mislim da mi je bolji petoredi,za tu nalepnicu neznam da li je imam pogledacu sutra,a sto se tice klipova imam ih dva moram li za petoredi imati tri :sta: :sta: kombaj je klaas 98S nije maksi. Bice i poneka slicica samo dok zarobim sina da mi ih :sjasi:prebaci sa aparata na racunar. ::namigivanje:: ::namigivanje:: :veseljak:: ::spreman na sve:: Havla i zozonu :ppozdrav:sada sam tek video da je stigla poruka. :ppozdrav:
danger je napisao(la):
sto se tice koji kao marka nebi te ubedjivao,skoro sam gledao org klas 5 redi na 70 sa roto frezama ocuvan ko nov za 7 tisuca hiljada ojra,a sa koliko redi ces razmisli sam,otvoris vrata sa leve strane kod vetra i sa unutrasnje strane ti sve pise,4,5,6 redi, e sad,za 4 reda mozes sa dva klipa dok 5 i 6 mora treci klip,sto se tice 98 moze koji oces al to povlaci za sobom i dimenziju guma,kao sto sam rekao imas tabelu i slike i sve ti pise koje kombinacije koje gume jer njegov bunker nije kapaciteta zmaja,jos ako je maxi,ako nema tabele reci uslikacu ti,po meni 5 redi,ni puno ni malo,a 4 mu je malo jer taj moze da guta ko lud,ima brzinu u njivi a ako uzmes 4 moraces ici brzo a tada ces imati problem sa roto frezama jer nece stici da istarupiraju i moraces sporije da teras
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

mislim da je bolje sa 3 klipa jer je heder dosta tezak narocito ako uzmes staru tarup verziju,bolje nego da ova dva trpe i procure ,ja licno nemam a verovatno i necu bar za sada uzimati kukuruzni al u mom kraju svi rade sa 3 klipa samo u kukuruzu i to 5 i 6 redi,raspitaj se jos negde,ja peglam samo psenicu i soju sa klasom a zmaj radi sve ostalo pa i ovo navedeno,u mom kraju se pretezno bere a da zbog 50 jutara uzimam kukuruzni nije isplativo
@zozon
Aca 063/7721604
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

danger je napisao(la):
mislim da je bolje sa 3 klipa jer je heder dosta tezak narocito ako uzmes staru tarup verziju,bolje nego da ova dva trpe i procure ,ja licno nemam a verovatno i necu bar za sada uzimati kukuruzni al u mom kraju svi rade sa 3 klipa samo u kukuruzu i to 5 i 6 redi,raspitaj se jos negde,ja peglam samo psenicu i soju sa klasom a zmaj radi sve ostalo pa i ovo navedeno,u mom kraju se pretezno bere a da zbog 50 jutara uzimam kukuruzni nije isplativo
@zozon
Aca 063/7721604
Problem nastaje u vlaznoj jeseni kad je sve mokro i masa je znatno teza, tad dolazi do opasnosti da dva klipa procure inace rade bez problema!
Hvala za telefon!
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

jel hoces reci da ako je vlazno znaci vlazniji je klip i ako uzmemo da po 5 redi i u svakoj berackoj jedinici bude po 5 klipova i u koritu nek se nadje 10 klipova =35 klipova,nek je i 50 klipova kolika to mora biti vlaga ili razlika izmedju suve i vlazne jeseni da utice na 2 ili 3 klipa :nono:,radi se o tezini samog adaptera a 50 klipova vlage 15 i vlage 25 neutice nista
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

danger je napisao(la):
jel hoces reci da ako je vlazno znaci vlazniji je klip i ako uzmemo da po 5 redi i u svakoj berackoj jedinici bude po 5 klipova i u koritu nek se nadje 10 klipova =35 klipova,nek je i 50 klipova kolika to mora biti vlaga ili razlika izmedju suve i vlazne jeseni da utice na 2 ili 3 klipa :nono:,radi se o tezini samog adaptera a 50 klipova vlage 15 i vlage 25 neutice nista
U samom hederu bude mnogo vise od 50 klipova u trenutku, bude i odredjena masa kukuruzovine i šuške koja se napije vode pa je ustvari problem u njenoj tezini.
Ja sam radio svega dve sezone i obe su bile idealne, mnogo iskusniji od mene tvrde da je problem sa tezinom mnogo veci u vlaznim uslovima ... i meni zvuci logicno!
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Mislim da je @danger u pravu jer ipak adapter za kukuruz je konstruisan za rad u jesenjim uslovima pa se nemoze predvideti da li ce jesen biti suva ili vlazna.Da li ima 50 ili 500 klipova u adapteru to nepredstavlja problem hidraulicnim cilindrima vec problem predstavlja podizanje hedera i transport do njive i od njive do njive,Takodje problem predstavlja okretanje na kraju parcele.Prilikom transporta ovog tipa adaptera koji je izuzetno tezak zbog vec pomenutog "tarupa" i neravnog puta dolazi do velikog opterecenja na hidraulicne cilindre i na ventil koji zadrzava adapter u zadatoj visini.E tu zna da procuri cilindar, a posle duze upotrebe ovog adaptera oslabi opruga ventila i adapter stalno se spusta dole pa ste prinudjeni da ga stalno podizete.Zato je potrebno postaviti tri cilindra i obavezno blokirati oprugu na tim cilindrima da bi se smanjile oscilacije cilindra.Ako se ipak odlucite da koristite dva cilindra desni cilindar se mora premestiti u krajnji desni polozaj i obavezno porucite rezervnu oprugu od ventila za zadrzavanje grla na odredjenoj visini. :cao:
 
Odg: Kukuruzni adapter za kombaj

Taj adapter je mnogo laksi od CLAAS-ovog sa klasicnim tarupom.Geringhoff i ostali proizvodjaci adaptera su uvideli da velika tezina adaptera je velika smotnja i poceli su da smanjuju tezinu ubacivanjem plasticnih poklopaca berackih sekcija i izmenom tipa secke (horizontalna. rota disk, sa jenim otkidackim valjkom koji je i secka .....)
 
Nazad
Vrh