Kukuruzni adapter za kombajn

Vecerasnja zanimacija... Kod mene se sada odprilike svelo na sve sto zaradim usluzno dam na opravku i tako u krug...
 
Danas opet defekat,"ode lezaj" na onoj maloj remenici koja dobija pogon sa ove velike pa salje na tarup i oklagije. Dodjem kuci rasklopim,kad ono nije lezaj vec je lezaj zajeo meso na remenici i dobio lufta. Nova ta dvozilna remenica stavljena pre 3 godine(a ona pre nje bila fabricka iz 89 godine) odprilike maksimalno pokosila 150k.j...e moja mala privredo i kvalitetu delova.
 
Zaribo lezaj u varijatoru pa uzigo sve kompletno. Remenice varijatora su vec bile lose kao i celokupna ta osovina. Pa je promenjeno sve.
 
Danas opet defekat,"ode lezaj" na onoj maloj remenici koja dobija pogon sa ove velike pa salje na tarup i oklagije. Dodjem kuci rasklopim,kad ono nije lezaj vec je lezaj zajeo meso na remenici i dobio lufta. Nova ta dvozilna remenica stavljena pre 3 godine(a ona pre nje bila fabricka iz 89 godine) odprilike maksimalno pokosila 150k.j...e moja mala privredo i kvalitetu delova.
To je kod mene pre neki dan pokidao 2 puta varijatorski remen....zaribala osovina...
 
Konacno da stigne kukuruzna korpa za kombajn,ipak je moja bila samo za zito imala razmak od 8mm a ova ima 18mm sto je za kukuruz..videcemo kako ce se pokazati od nedelje

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Drugari,gde se mogu naci delovi za Geringa Pca po mogucnosti da imaju na stanju?

Послато са LG-K420 помоћу Тапатока
 
Dali neko zna koliko obrtaja treba da ima geringhoff pca tj onaj sa jednom burgijom i fiksnim nozevima? Treba da pravim kacenje i pogon pa neznam koliku remenicu da stavim. Hvala

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dali neko zna koliko obrtaja treba da ima geringhoff pca tj onaj sa jednom burgijom i fiksnim nozevima? Treba da pravim kacenje i pogon pa neznam koliku remenicu da stavim. Hvala

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Imam ja tabelu kod kuce na adapteru. Slikacu cim budem tamo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Aj molim te. U toku nedelje mu pravim kacenje pa bih voleo da bude po P. S.-u

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za kukuruz 750 obrtaja, a suncokret 473. Valjda sam bio od neke pomoci.
abac1e28502f9396c84fd5b39846014d.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Lako je izracunati kad ti moderator da formulu.Ako nekog interesuje za kapela je od510-540 ob
Hvala puno, mene zanima, ja imam Capello na claas-u mega, a prethodno ga nosio new holand. To se meri na kardansko vratilo? Posto ja imam iza kardana dve brzine (dva lancanika).

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh