Kukuruzni adapter za kombajn

Jeste nisko,i na j d adapteru su postavljene prenisko,jednostavno,na nekim adapterima,je nemoguce drugacije postaviti,..nema mesta..
 
Hej Jan i ja sam nesto nezadovoljan sa sečkom.... Jbg kupio sam ležajeve za rezervu a ovi tvoji nikako da se pokvare.... :) Kad smo već on lajn,aj mi pošalji jedan gonjeni lančanik z14 sa glavčinom za šeskant osovinu ili makar samo tu glavčinu koja ide na šeskant osovinu od sečke. Samo pazi kod mene je još ona varijanta sa 2 x 6009 ležajevima.
 
Citao sam ovu temu i cini mi se da clan Shale ima tako ugradjenu?

Bas je nemoguce preraditi ispred?
Posto ovako sece tuluzinu tek kad je otkidacki valjak povuce do kraj, i zbog toga lose tarupa.

Kako sam gledao, bilo bi i nekako izvodljivo da je kuciste nesto manje, osovina na koju se montira noz kraca, i nosac kao i nozevi manjeg precnika. Samim tim bi i lezajevi manje trpeli.

Ja imam sečku od Janoša Hajagoša iz ade, klasično je postavljena iza grede i po meni radi odlično, po neni najbolje iz svih sečki male privrede, a sve sam ih video u radu.
 
u principu i kod mene buce celih stabljika, ali to nije problem do sečke nego do valjaka, kad se istupe samo muljaju...
 
Sa dužim noževima neće trpeti ležajevi, čak će im biti lakše, samo ako nisu u debalansu, a možda nebi bilo loše probati povećati broj obrtaja.
Kod mene na Agram-Geringhofu je fabrička sečka postavljena ispod valjaka, a noževi se troše samo na samom špicu, znači da se vrte jako brzo, i odlično rade posao.
 
Secka tjs nozevi moraju da budu ispod valjaka da bi bilo iseceno,ostalo sto stavljaju iza je sranje celi stapovi ostaju ma ko god radio...
Ko kaze da adapteri nisu predvidjeni da rade nisko,originali idu po zemlji pa sve pasu,ovo sto budzite nije do konstruktora.
 
Tacno tako.
Kraj noza je na sredini otkidackih valjaka, i kako ga valjak vuce tako sece, ovo sto je iza grede je sranje, samo ga odsece na kraj, i ostaju celi stapovi.

@tesla bas naprotiv, za duzi noz treba vise snage da bi se zavrteo, ali najveci je problem sto on na toj duzini kada sece ima mnogo vece ''udare'' koje prenosi, nego kad je noz kraci. Nozevi se i trose na spicu, jer tu najvise i seku, prvi su na ''udaru''.
 
Ja imam pet sezona ugrađenu sečku od jbrtka za to vreme skinuo sam preko 600kj kukuruza i prezadovoljan sam sa njom, do sada sam menjao samo 2 puta lanac iduće godine planiram da zamenim noževe. Ja mislim da bolju sečku a pogotovo za Zmaj adepter niko nepravi.
 
Konstruktori su Zmaj adaptere konstruisali 70-ih godina a možda i ranije.Onda roto sečku nije imao niko već samo tarup kome ne smeta što se nalazi iza otkidačkih valjaka.
 
Pričao mi čovek da na Zmajevom trorednom adapteru ima roto sečku sa jednim dugačkim nožem i kaže da odlično radi. Valjda zato što je jedan i fiksiran je. Ne znam čije je proizvodnje sečka, a mislim da reče da je kupljena u Rumi pre nekoliko godina.
 
@tesla,naravno da ce se nozevi tupiti samo na kraju.ni jedan noz na secki nije potrosen u sredini,
Ovih zadnjih 6,7 godina ugradio sam dosta secki,upoznao dosta ljudi,svasta video,i mislim da nije problem polozaj kucista,duzina noza,adekvatni obrtaji,itd,itd,vec to sto ljudi ocekuju,da neki adpter,koji je vec ohoho punoletan,i kosta 4,5000 evra,radi isto,a cak i bolje od novog koji kosta nekoliko puta vise..
 
Vala ove sečke ispod valjaka hvataju već na samom početku, odma iza ong pužića, i prolaze ispod celog dela koji vuče stabljiku na dole.
Video sam na nekim Claasovim adapterima se noževi troše par cm od vrha, ali kod njih se noževi vrte tako da vuku masu ispod adaptera-ka sebi, a kod mene guraju masu napred ispred adaptera.

- - - - - - - - - -

Da bude jasnije, i na Claasu i kod mene je osovina sa noževima ispod valjaka, i smaknuta u stranu.
 
Btw,ja sam danas probno postavio 3 produžena noža (xxxl) na jedno kućište (Janova sečka iza grede),pa od nedelje sledi izveštaj da li ima neke razlike ili nema.
Iiiii izveštaj nije nešto previše pozitivan.... Ima pomaka,bolje je ali mislim da je prevelik rizik naspram dobiti. Jbt ako se taj nož odreši a neko se zadesi u blizini..... Uf ne smem ni da napišem! Ostaje ovako kako je uz možda neke druge modifikacije ali o tom potom.
 
Nazad
Vrh