Kukuruzni adapter za kombajn

Dragane
Radiće to i ovako ali ne previše dugo. Izvodi osovina na koima su montirani lančanici su predviđeni za priključak kardana. Drugačije su obrađeni, prije svega ima dosta utora, i prevelik je razmak od ležaja do lančanika a na drugoj strani nemaju oslonac. Zbog vibracija će vremenom doći do pucanja i to na mjestu gdje počinju utori za kardan.

Sad pročita drugu stranicu al neka ostane komentar. Možda riješiš ležaj ali nadaj se drugom problemu.
 
Ova masina je zlo,pegla kukuruz samo tako,u nasem ataru nema boljeg.
Inace na slici je clan mcbaycow cija je i masina.
img2198.jpg
 
Jesi li probao zmajev na tom kombajnu kad znaš :osmeh:
Na drugom snimku kombajn ide sporo pa mu ne vidim neku prednost

- - - - - - - - - -

Nije to baš da valja, jer nemože brže da se potera, prvo zbog pogona (lanac će brzo da strada) kao drugo u dobrom kukuruzu elevator (aucug, paternoster...) nema dovoljan kapacitet koliko dobar adapter može da sažvaće
Meni je bitno samo da adapter može kvalitetno da odradi pri većoj brzini 5-7 km/h
a za kombajn nema brige :osmeh:
 
Potrebna pomoc oko kacenja adaptera.. Pravimo kacenje ali nas zeza pod kojim uglom da napavimo kacenje, ne znam kako drugacije da objasnim, ako razumijete sta hocu da kazem?
 
John Deere 443e. Bice slike sutra... Kupio sam ga 8-og marta u Francuskoj, ali sam ga dovezao prije 11 dana..
 
Sad mi samo pomozite kako kacenje da napravim? Kad postavim adapter na grlo kombajna da bude ravna ona gornja linija adaptera s grlom tj. da nalegne ravno na grlo, ili mora ici pod neki ugao?
 
momci gde da nadjem kardane za adapter. i sta vredi staviti , za skupe varijante znam, dali je neko probao nesto povoljnjije.
 
Da znam kako treba da stoji ne bih pitao. Izgleda da niko nije prepravljao kacenje..
 
Nazad
Vrh