Kukuruzni adapter za kombajn

Koji 6-redni adapter(od polovnih) sa preklapanjem krajnih sekcija pase na djuru djakovic 1620, ako neko zna?:sta:
 
Imam roto secku na zmajevom kukuruznom adapteru skoro 10 godina. Uvek je solidno odradjivala posao i lepo seckala ostatke kada se vozi sporije ali cim se potera brze desava se da ostaju duzi stapovi. Trenutno dole ima po 2 noza,ako bi stavio 4 (dodao jos 2) da li bi seckala sitnije?
 
Probaj pa javi
Koliko sam primetio kod mene na adapteru, sam položaj tarupa nije na dobrom mestu, kao i ugao. Ja sam moj ubrzao, nesto bolje radi, ali čim vozim brže od pola varijatora 2. brzinom, jako loše tarupa. Mada, dosta zavisi i od same tuluzine/stabiljike.
 
Probaj pa javi
Koliko sam primetio kod mene na adapteru, sam položaj tarupa nije na dobrom mestu, kao i ugao. Ja sam moj ubrzao, nesto bolje radi, ali čim vozim brže od pola varijatora 2. brzinom, jako loše tarupa. Mada, dosta zavisi i od same tuluzine/stabiljike.

Ma i kod mene je ubrzano,mislim da je zupcanik na osovini grla od 43 zuba. Dok sa vozio sa onim od 51 ili 53 tad je lepo sitnio bez obzira na brzinu,ali je lanac od tarupa stradao na svakih 20 k.j
 
Kod mene je menjan onaj mali zupcanik što pokreće sestouganou osovinu koja pokreće tarup. Mada dosta se greje lanac, i mora da se podmaže koji put tokom dana. Tu bi trebali deblji lancanici i ojačani lanac, bolje bi bilo sa duplim, ali nema mesta.
 
kod mene na zmaju je classov adapter i nemam problema sa tim... mislim da je isplativo kupiti 4 reda zapadni adapter i prilagoditi ga na zmaja..
 
Ubaci dupli lanac od 3/4.

Baca,nema mesta...


Kod mene je menjan onaj mali zupcanik što pokreće sestouganou osovinu koja pokreće tarup. Mada dosta se greje lanac, i mora da se podmaže koji put tokom dana. Tu bi trebali deblji lancanici i ojačani lanac, bolje bi bilo sa duplim, ali nema mesta.

Druškane,ja ga podmazem na primer na kupovanju,napravim jedan krug na pravu duz sidjem pogledam ga on suv kao barut. Koristio sam onaj ojacani da li 3HB,i drugi dan sve rolnice popucaju pa se vrti na civijama. A ovo sa nozevima cu verovatno isprobati.
 
Ne treba Zapadni adapter za Zmaja.Treba Zmajev ali novi tip.Razlika u odnosu na stari tip kao **greška i oko.
 
U vezi roto secke ili tarupa na zmaju, bilo bi pozeljno da stavite neku sliku sa zetvenim ostacima, tu mislim na clana Druskan i Dobrincan jer kod mene iza tarupa ne predstavljaju problem zetveni ostaci odnosno tuluzine i zadovoljan sam radom.
Ne znam tacno koliko zuba ima lancanik na osovini ali problem isto imam sa lancem na osovini koji pokrece roto secku. Isto tako na svakih 10-15 kj sav se zguzva!
Kod mene mislim da je problem i taj sto su ta dva lancanika na prenosu suvise blizu jedan do drugoga! Videcu sutra da slikam!
Prosle god. hteo sam da postavim dupli lanac ali eto nisam, zato cu probati sigurno ove godine! Mesta sigurno imam!
Ako mozete neku sliku sa tim prenosom roto secke i sa koliko zuba su vam lancanici?!
 
Ko prodaje delove za Oroš kukuruzne adaptere?Osim fabrike u Madjarskoj,naravno.
 
Na pogonskoj osovini grla 53 zuba lancanik.

i1zp0o.jpg


A ovde je 43. U supstini i jedno i drugo nije lose,samo kad se zapai,ovde gde je sporiji adapter tu se vise poznaju stapovi. I da odustao sam od ugradnje 4 noza,jer postoji verovatnoca da se nozevi stignu.

zm14rk.jpg


Meni je pogon sa leve strane,od remenice oklagija. Broj lancanika ne znam,ali mogu da prebrojim.
 
Druze ovo izgleda dobro i jedno i drugo sa slika.Po meni je samo do visine hedera.A sto se tice lanaca i meni se greje pogonski od kardana.Inace heder je olimac petoredni preklop,remontovan komplet ali komplet 500 i kusur lezajeva...Znaci sve novo na pogonu i dvoredni lanac ojacan i opet se greje.Probao sam i da popustim lanac ajde reku da je pretegnut.Onda jos gore,mlandara.Jedino mi pada na pamet da se izbuse rupe na remenici zbog boljeg hladjenja.
 
Mora da se podmazuje,veliko je opterecenje,nadji posudu od tecnosti od brisaca(ili slicnu) i dole stavi slavinu od goriva od motora da mozes da regulises kolicinu ulja i dalje ide crevo tanko iznad lanca,treba polako da kaplje i nema problema,kupis najjeftinije ulje i delji.
 
Mora da se podmazuje,veliko je opterecenje,nadji posudu od tecnosti od brisaca(ili slicnu) i dole stavi slavinu od goriva od motora da mozes da regulises kolicinu ulja i dalje ide crevo tanko iznad lanca,treba polako da kaplje i nema problema,kupis najjeftinije ulje i delji.

Razmislajo sam o toj opciji,ali mislim da ima sve da bude masno tu,ukljucujuci i kais.

@Peet Taj na pogonu adaptera mi je isti kao tvoj mislim 26 zuba. Dok na pogonu secke oba su mi manja,nego kod tebe,prebrojacu kad skinem poklopac ali trebalo bi da je 34-13.
 
Kod mene je na pogon tarupa, veći 50, a mali 20 zuba.
bYaXZGnLzAs8GXWH9

79bf29da9e327ceb7b9752b27f5010d7.jpg

Lepo to izgleda na slici, ali kad se malo bolje pogleda, ostaju štapovi ne iseckani.
Mislili smo da još ubrzamo, da bi bolje sekao pri većoj brzini, ali sad mi rece jedan iz sela, da je stavio zavesice i da mnogo bolje sitni.
 
Nazad
Vrh