Kukuruzni adapter za kombajn

Kod mene isto su lancanici na pogonu secke 50 - 20 zuba!
Videcu da nadjem lancanike za dupli lanac ove god.
 
Kako je najbolje otkidacke valjke nastelovati da izmedju nozeva u sredini kada se srecu bude 2mm,ili 10 mm ?
 
Koji lezaj ide u ovaj lancanik, zmajev standardni adapter? Treba mi onaj sa 2 reda kuglica, jel to 3203?
 
Jel ima neko iskustva sa adapterima Dominoni? Kako su se pokazali? Jesu li u rangu Capello adaptera ili su bolji/lošiji? Cenovno su povoljniji od njih.
 
Ja ga imam nešto je bolji Dominoni u suncokretu od Capella u jer mnogo niže može da odseče stabiljku a što se tiče izdržljivosti veoma je izdržljiv John Deere 2266 koji je kombajn za osmoredni adapter maltretira taj heder već jedno 5 sezona i ništa nije menjano na njemu a odavno je ovršio prek 2000 hektara!!
 
Kako tarupa? Jel se desava da ostane za njim ne odsecenih stabljika?
Razlika izmedju Dominonija i Capella je oko 2.500 e a izmedju Dominonija i Geringhoffa MSH je oko 4.000 e.

U selu ima geringhoff Horizon star II, taj je vrhunski, al je preskup, a taj MSH ne znam kako radi, nisam imao prilike da ga vidim.

Capello mi se ne svidja, desava se da ostane za njim ne odsecenih stabljika, malo je sporiji adapter.
 
Bez greške ako nema jakih efekata guščijih vratova onda moram da teram sa 5 redi da bi bilo lepo istarupirano ako stoji uspravno stabiljke od 4m visine su ništa!!!
 
A taj Geringhoff MSH? Geringhoff mnogi hvale, za ovaj iz sela HS2 znam da je vrh al je uzasno skup, dok je ovaj MSH prihvatljiv cenovno, a dal je isto tako dobar?

- - - - - - - - - -

Pricao sam juce sa AgroCeslom, kazu da je na adapteru Capello Quasar promenjena secka, umesto 3 noza stavljena su 2 i ubrzan i jos neke sitnice su unapredjene... Nisam nacisto sta raditi... Ta 3 adaptera su priblizne cene, a po kvalitetu ne znam. Ovih dana treba da odlucim...
 
Nazad
Vrh