Kukuruzni adapter za kombajn

Slika se nalazi u fotokopiranom priručniku pa je jako mutna ali pokušaću nekako da je ubacim.Na novom tipu samo kućište otkidačkih valjaka i naočare odgovaraju od starog dok ostalo ništa nije isto.
 
Jedan osmoredni adapter iz zmaja je stigao svojevremeno u firmu.Trebao je da ga nosi Droningborg D9000.Ni četiri klipa nisu vredela.Onaj sat kod volana za pritisak ulja vise bio u crvenom nego gde mu mesto.Sve prednje felne popucale(dva para).
 
Diklofen,da to nije taj sto je prosle godine bio na licitaciji u Krajisniku?taj je otisao za 55000din,onako crven.a onaj drugi je kupio Ivan,isto osmoredni fantini.
 
Gume kad su u takvom stanju onda se menjaju, nema tu sta da se fantazira. Ti kombajni su predvidjeni da rade sa hederom 6.1m koji nije nesto posebno laksi od tog osmorednog adaptera. Felne su dobre i sa njima nema problema. Na nekima sam pronalazio oznake i proizvodjaca, uglavnom su uvozne.
 
Te gume 23,1-26,a bogami ni felne nisu za rad sa tezim adapterima i hederima,o glavcinama da i ne pisem...nama su pored sklopivog geringa popucale obe velike gume stare 5 godina(vozeno je sasvim normalno i primereno uslovima),a video sam i takvu popucalu felni po falcu bas onako fino odvaljeno...znaci mozes kupiti najjacu gumu koju nadjes sa xx platana,ali felne,glavcine,pa i sama noseca greda prednjeg mostai konstrukcija imaju svoje limite kada ce reci hvala...inace felne koje sam nalazio su Titan,Zmaj i neke Italianske,ne mogu trenutno da se tacno setim imena.
 
Meni je jedna felna pukla na falcu i to beše baš lepa pukotina.Marka felne je ako sam dobro dešifrovao Titan a takve su i na Đ.Đ kombajnima jer imam jedan točak za rezervu baš od Đure.
 
Bio kod nas u selu jedan od 143, obrao samo 30 jutara iostao pod supom u cosku prodan neki dan za 3800e.
 
Nazad
Vrh