Kukuruzni adapter za kombajn

Zna li neko koliko treba da imaju obrtaja uvlacna vretena na Capelovom adapteru? 920?
 
I ja sam hteo slicno da pitam, koliko treba obrtaja da ima osovina koja spaja sekcije.. meni je receno oko 650. Rec je o multimaster... ali medjutim posle ubrzavanja vrsalice dobio sam i brzine na hederu i mnogo bolje radi. Kombajn se preporodio.
 
Multimaster je namenjen za Claas kombajn kome je ulazno grlo 30% brže nego kod ostalih. Na nekim adapterima postoje kombinacije za ubrzavanje i usporavanje a sve zavisi od toga na koji kombajn idu.
 
Danas sam mjerio obrtaje uvlacnih vretena na adapteru i iznose 720 obrtaja. Je li malo?
 
Mislim da je to ok, vidi sam kako ti radi.. kolega Matic menjali smo mi lancanike shodno tome, ali nam je prvobitni cilj izgleda bio pogresan, tako da sada dodje bolje.
 
I claasov adapter je usporen,u odnoru na obrtaje grla i to za nekih 30%pogonski ima 22z,a gonjeni ima 33z.
10xtsva.jpg
[/IMG]
 
Planiram da radim suncokret sa kukuruznim adapterom,u pitanju je geringhoff rd600,e sad brine me sto je adapter bio na case kombajnu koji se sporije vrti od Claasa,pa me brine da ne bude puno rastura. Da li ima neko iskustva sa tim?
 
Nema lancanike,jedini lancanici su oni na redu.
Ima on 2 brzine,za suncokret i kukuruz. Ali jako se brzo vrti,ja kad skidam kukuruz,prebacim brzinu za suncokret
 
Kolege Milovane i Mićo kako znate da su preveliki obrtaji?Merili ili vam se čini?Koliki treba da budu optimalni obrtaji otkidačkih valjaka?
 
CLAAS na izlazu ima 720 o/min dok Case ima 450,Jd 500 o/min
Adapter koji je namenski pravljen za Case je prebrz na Claasu.
Kod nas je jedan veliki proizvodjac kupio 8-redni Capelo za JD wts,adapter je bio na Claasu pre toga. Imao je problem sto je adapter na JD bio prespor,i morao je da pravi zubcanike da ga ubrza.
 
Nazad
Vrh