Cena suncokreta rod 2015

Ono sta se pricalo za 37 din na zeleno u zadruzi pre ulaska u Janosik iz pravca Lokve izgleda da je bila cista zajebvancija! Za sad nisam nista cuo da neko nesto nudi.
 
Po nekoj racunici na lokaciji suncokret-repromaterijal(paritetna razmena) moja racunica kaze oko 36rsd/kg.Voleo bih da bude vise ali tesko da ce oni sami sebe zeznuti u racunici jer su oni ti koji formiraju i otkupne cene.
 
Kod Madjara na berzi 354 eur/t a kod nas "kazu bice 320 eur/t" bas preterali , da i njima ostane nesto.........:ideja:
 
To je ok ako dobro živiš sa otkupljivačem ,ja tako funkcionišem godine ,kada mi treba novac uzmem avans kada imam viška ostavim ga otkupljivaču na raspolaganju i tako u krug.
 
Veceras me zvao jedsn otkupljivac i kaze mi dodji dajemo bezkamatni avans za suncokret,sve ide za IZVOZ.Ako ti se ne bude svidjala cena vratis avans i prodas kome hoces.
 
Ove godine i Vital ponovo pocinje sa radom otkupljivace suncokret i soju znaci da ce suncokret biti trazena roba!
 
Cuo sam da u okolini Zr neka zadruga daje avans za suncokret od 48din.
Daj boze da bude tako. Kao što sam pisao ranije, kod mene će rod biti dosta loš.Na njivama prve klase može bit dobar ( al i tu neće biti preko 20m/kj), al ove njive 4-6 klase ima da bude 10-12m po jutru plafon. Ima jako puno suncokreta kod nas u ataru što je sejano posle prvog maja. Za razliku od prethodnih godina kad je kasno sejani suncokret valjao , ove je taj kasno sejani suncokret uglavnom jako loš. Na mnogim njivama nije ni do struka,a cveta , glave će biti ko bebina šaka. Ima ga gde je nikao 10-20 % ma čuda.Mnoge njive su smo tanjirane, nisu moglu ljudi da oru jesenas. Sve u svemu samo cena može da nas malo spasi.
 
Nazad
Vrh