Cena suncokreta rod 2015

Moguce je,ocigledno da suncokreta svuda manjka u svetu. ali ovi nasi lopovi moraju bar 70-80 eura po toni manje da plate,da imaju lufta na izvozu.
 
Jucerasnja informacija da jedan otkupljivac iz ZR nudi 50rsd akontaciju.Po meni je 100% sigurna.Trazi ugovor.
pozzz lepa ta informacija ja 10 km od zrenjanina i nisam cuo za tako nesto ustvari nisam cuo da iko daje avans a kako stoje stvari cini mi se da suncokret nece nesto da pretera sa prinosom moja prognoza oko 1500kg do 1800kg po jutru a voleo bi da bude i vise samo da nebude manje mi kisu od pocetka maja videli nismo ima suncokreta koji su ostali bez zelenog lista
a to za avans mogu oni i 100din da nude pa kad dodje konacna oni ti odbiju od sume koju treba da ti plate a ti vezan ugovorom
 
Šuška se Šuška 50din. Mada danas obišao atar, suncokret niži i sa malim glavama. Slabo su nalivene i misli da sve preko 1500kg će biti dobar rod. Listovi još zeleni a glave žute. Biće tu gadno, bojim se da će biti seme zrelo a stablo još nedozrelo za kosenje i muke sa primesama. Ali videćemo polako da na miru dođe do kosenje.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Danas kad sam isao da prodam kukuruz u Crepaju,pričao sa Savom,clanom foruma. Suska se cena od 42 din..jos samo da rodi.
 
Kod nas se spominje cena od 330e+PDV e sad videcemo sta ce biti na kraju svaki dan se cuje neka nova cifra ali sve su kao u bajci!
 
Cena ulja na svetskom trzistuje skocila sa nekih 460 evra na 860 kaoi cena sacme se udvostrucila.Sto se tice prinosa videcemo ali nestobas i ne obecava ovako na oko gledano.
 
Još neću biti ni tako daleko od procene iz posta od 16. Jula u ovoj temi....

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine ako budem imao 7-8 po jutru bice dobro. Lezala voda na njivi . uzorano mokro,ispadalo se zimus. U prolece me docekala voda na njivi,povuklo se polovinom aprila. A zemlja ostala ko beton. . setvospremac joj nista nije mogao. Spremili roto drljacom. Oko 5cm dubine jer nije moglo dublje. Sacekao kisu. Posejao . za 5 dana niklo sve i zrno ali problemi. Dole tvrdo kao beton. Koren dosao do tog tvrdog i skrenuo u stranu . cim se koren ne razvije kako treba sta dalje pricati
 
cinjenica je da su losi suncokreti,ja sam sejao samo neomu i jako je niska a glave pljosnate,ne obecava neki rod,daj boze da bude 1200 kg jus kvaliteta,posto ovi kozu skidaju (9posto vlage i 2 posto primesa) tako da i bude 50 din to je 60000.00 po jutru. nista posebno
 
Cudo jedno koliko su suncokreti izgoreli za samo dva dana , dok kombajn ne udje u njivu nista se nezna, mozda nam i 55din bude malo:sta:
 
Nazad
Vrh