Cena suncokreta rod 2015

stizanin

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2012
Poruka
1.712
Lokacija
Pozarevac
Da ce se suncokret sejati prilično gotovo je izvesno, a koliko ce koštati verujem da mnoge zanima. Prethodnih godina je bilo svakakvih stvari kada se suncokret brao, a za 2015 ćemo tek videti.
 
Isto koliko i prosle godine 30 kinti i da pevamo...Onaj film od 2012 se vise ne ponovi.Ja sam mislio da ce ga manje biti .Svi pricaju nece sejati a seme se razgrabilo.
 
Mislim da ce dosta zavisiti I od godine, tj. Koliko ce roditi.
ja se licno ne nadam nekoj zaradi, sejem suncokret zato sto ne mogu da posejem kukuruz na celoj povrsini.
 
U mom kraju je psenica najrentabilnija. Prolecna setva ne donosi veliku zaradu. Osim ove godine sa kukuruzom, bilo je zarade. Pisem za moj kraj.
 
Kukuruz.PA kako ce se pokazati videcemo.

Pokazati će se tako što ako ga ne uhvati suša zahvatiti će ga crvenilo,ako preživi sve te nedaće uhvatiti će ga cena 10 dinara ili manje(mislim u jesen kad se vrše).Suncokret se isplaćuje u septembru kad su mi pare naj potrebnije za jesenju setvu.Kukuruz i pšenicu čuvam kući nadajući se boljoj ceni a suncokret moram odmah sa njive da prodam i te pare ulažem u jesenju setvu i zimsko oranje.Daleko od tog da je cena od 30 dinara dobra,realno je da bude bar 40,ali u odnosu na cenu pšenice i kukuruza u vreme žetve sve je to tu negde isto.
 
Kis nemoj da nas zasmejavas, i da bude 70-80 dinara ne moze da vrati sto smo za dve godine izgubili.Ja se ne nadam vecoj ceni od 30 dinara.
 
Pokazati će se tako što ako ga ne uhvati suša zahvatiti će ga crvenilo,ako preživi sve te nedaće uhvatiti će ga cena 10 dinara ili manje(mislim u jesen kad se vrše).Suncokret se isplaćuje u septembru kad su mi pare naj potrebnije za jesenju setvu.Kukuruz i pšenicu čuvam kući nadajući se boljoj ceni a suncokret moram odmah sa njive da prodam i te pare ulažem u jesenju setvu i zimsko oranje.Daleko od tog da je cena od 30 dinara dobra,realno je da bude bar 40,ali u odnosu na cenu pšenice i kukuruza u vreme žetve sve je to tu negde isto.
Sejem ga vec par godina i nista bogatiji nisam a,njive su iscrpljene.Kukuruz svojom masom kolko tolko vrati u zemljiste a suncokret nista.Pokupi mi sav azot fosfor i kalijum zasta?!Za 28din po kg,za kombajn koji posle njega zardja kao da je stajao godinu dana na kisi..Neka hvala.Sto se mene tice suncokret je dobar jedino za dve stvari Prva sto ranije se ovrse pa legnu pare ranije i druga sto se posle njega lepo spremi parcela za psenicu.rekao sam ove godine ga ne sejem i ostajem pri tome.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh