Cena suncokreta rod 2015

Kod nas ne pomera se od 36din
 
Cujem da je od jutros na otkupnim mestima sirom J.Banata cena skocila na 40 dinara....Dolovo,Mramorak,Vladimirovac,Izbiste,Dobrica,B.Crkva...jel istina?

Istina je,ALI samo na otkupnim mestima koja suncokret salju za izvoz.

- - - - - - - - - -

Ja sam danas bio kod MF agro u Janošiku ,ne radim sa njima ali dobro živim sa vlasnicima pa svratio,na obaveštenju cena 40 din akontacija.
Vozači koji su vozili kamione odlaze za Bosnu.Malo sam pričao sa jednim vozačem i kaže da ide u uljaru u Brčkom i da je čuo da je našima suncokret plaćan 400 e tona i da će se konačan obračun biti posle žetve.

Usput sam ga pitao i za tvrdnju koja je iznesena na forumu da su pretili vlasniku i on kaže da jedu go##a da nema istine u tome.čovek ima ugovorenu količinu najviše za Tursku i da mu suncokret treba ko leb ako ne ispuni dogovor pitanje kako će sklopiti posao sledeće godine.

Ja im od nedelje dajem moj suncokret(ono sto je jos ostalo)a ima i jos dosta njih koji ce im prodati.Poslace nam kamione i direktno sa njive u Bosnu.
 
Dugi vremenski period necu ni razmisljati o setvi suncokreta.Ajde bre nit znam za koliko sam prodao nit kad ce uplata.Sad kad citam koje su kombinacije za predavanje glava me zaboli.Treba da si ekspert gde kad i kome predati.Po ovome zabo sam najgoru varijantu,36 din Dijamant.
 
Kako placa taj MF agro? Bila je prica za neku firmu iz Janosika da je u velikim finansijskim problemima,neki Rumun cini mi se,ko jos radi u Janosiku osim njih?!Treba gledati i kome predajete robu...
 
Kako placa taj MF agro? Bila je prica za neku firmu iz Janosika da je u velikim finansijskim problemima,neki Rumun cini mi se,ko jos radi u Janosiku osim njih?!Treba gledati i kome predajete robu...
Ne slušam baš kuloarske priče ali vidim da su isplatili svoje mušterije inače im ne bi ove godine doneli robu.U janošiku ne radi niko drugi u Lokvama radi Rekolta,Raca i bivša zadruga ali izbegavaju nešto rad sa koperantima.Mislim da je kod nas najviše izraženo ko sa kim radi i nema puno lutanja od jednog do drugog.Zna se ko ide u Rekoltu zna se ko ide kod Race i to je tako godinama ,oni koji iz nekog razloga nisu bili zadovoljni saradnjom idu sada u MF i to je to, par njih ima što trguje uglavnom sojom direktno preko "berze" uglavnom sa sojom.
Ne verujem da su danas mogući finansijski problemi.
Svi koje ja poznajem rade na principu što su vezani za nekoga jakog tipa Viktorija dijamant,MK (GE),Uljarice bačka ..itd kako oni sa njima ugovore cenu tako i nama plaćaju. Druga stvar svi danas bulje u berzu (geu,infotim,pan agent i neznam kako se već zovu) i rade klasičnu trgovinu tu kupi tamo proda.
 
juče skinuta neoma, 1820 kg/kj, predao na doo produkt, na cedulji sa vage piše: dobavljac doo produkt , vlasnik industrija ulja Dijamant , a ja sam zaveden pod "predao" :sta:
 
Poslednja izmena:
Kako placa taj MF agro? Bila je prica za neku firmu iz Janosika da je u velikim finansijskim problemima,neki Rumun cini mi se,ko jos radi u Janosiku osim njih?!Treba gledati i kome predajete robu...

40 din akontaciono placaju,u kakvoj je finansiskoj situaciji neznam,ali rekao mi je danas suncokret-sutra novac.
 
Pozdrav svima,

javljam se ispred firme Ćorić Agrar iz Bašaida koja i ove godine vrši otkup suncokreta rod 2015, trenutna akontaciona cena je 40 din. Isplata odmah.

Da se nadovežem, za sve informacije slobodno pozovite 064-883-13-60.
 
Poslednja izmena:
Tu kod nas koliko cujem da je 330E tona po nekom srednjem tecaju eura , sto mu dodje 40din ako se ne varam.
 
Kako placa taj MF agro? Bila je prica za neku firmu iz Janosika da je u velikim finansijskim problemima,neki Rumun cini mi se,ko jos radi u Janosiku osim njih?!Treba gledati i kome predajete robu...

Osim ovih MF u Janosiku ne postoji drugi. Za placanje kooperantima nisam nista negativno cuo o njima, ja ne radim sa njima a jedan od vlasnika jeste rumun, ime mu je Florin a predstavlja se kao Florijan:osmeh:. Nista nisam cuo kao i kolega talianu o tome da imaju finansijske probleme!!!

Akontaciona cena kod Race u Lokvama bila je 40 din do prekjuce, od juce prave obracune na 38 din. sta se sve desava ko zna! Niti sam pitao niti cu pitati vec su mi svi presli preko onu stvar. Nadam se samo da po zavrsetku kosenja da ce cena biti kod svih ista! Ako nece mi nemamo uticaja na ovu igranku!!!
 
Al nas deru i jedne i druge , ja kupujem sunc. sacmu najnovija cena 38din a ima i po 40.
Jel ima kod vas opcija razmene suncokreta za sacmu ,mozda bi tako mogli da izvucete koji dinar vise.
 
Pozdrav svima,

primio sam dosta poruka oko plaćanja, nakon što se roba preda, tog dana vam uplaćujemo na račun. Nema isplate u kešu. Akontaciona cena je 40,00 dinara sa pdv-om.

Za sve dodatne informacije stojim na raspolaganju, 064-883-13-60.
 
Nazad
Vrh