Da se predstavim

milenana

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jun 2014
Poruka
7
Lokacija
Melenci
Pozdrav svima, ja sam jedna mlada dama koja je nedavno počela da se bavi živinarstvom, iz hobija i radi dopune kućnog budžeta. Živim u Banatu. Nadam se dugom i veselom druženju!
 
Svu srecu u poslu kojim se bavis i da bude puno,puno ::novac:: pozdrav iz okoline smederevske palanke :D
inace kojom se zivinom tacno bavis?
Hvala na dobrodošlici i lepim željama! Držim koke nosilje i domaće kokoške, počela sam od petnaestak komada za naše potrebe jaja, a sada smo proširili jato, i da ne ureknem, lepo nam je krenulo. :cao:
 
Domace koke, hm , jesu lepe i za jelo i malo je sve to prirodnije ali ako im krila nisu posecena a one zatvorene prave veliku stetu :D Ja ih imam oko 200 komada (tj baba je rekla da dok je ziva drzi te monstrume-kako ih ja i suprug zovemo :osmeh:) i veoma je tesko od njih sacuvati jagode, bastu i sl. Ali da su lepe, nema sta :D A od druge zivine imas li nesto, makar u manjem broju?
 
Kod nas ne prave štetu ni nered, imaju svoj veliki zagrađeni prostor, lepo njima, lepo nama :) .Od druge živine trenutno ništa, mada svake godine čuvamo po 2 ture tovnih pilića od po 30 komada, ranijih godina smo imali nekoliko gusaka, a i pataka, ali smo batalili zato što su mnogo aljkave, prljaju, a meso im nije ništa posebno.
U par navrata smo čuvali tovne ćurke, dugo se čuvaju, pojedu Božiju kišu, ali ćurani su dostizali i po 30 kg. Ali u zadnjoj turi su uprkos dobroj hrani i brizi podbacile, imale su jako slabu kilažu, bili smo u gubitku kad se pogleda koliko smo potrošili na hranu, a koliko smo dobili mesa i od tada ih više nismo kupovali.
 
Nazad
Vrh