Setva Kukuruza 2015.

Mi smo ispred svih. Neki tek poceli da seju, a mi juce vrsli kukuruz:haha::haha:

Vi ko moj skolski drug prosle godine.. Ja otisao da sejem parcelu do nejgove a na njogovoj stoji Kukuruz idalje.. JA ga odmah zvao i pitao ga koja mu to fao grupa kad je vec u aprilu stigao... Zamalo me nije psolao u kukuruz.. :haha:
 
Bila oko 4ha u komadu. NIje jesenas moglo da se udje u njivu.
Covek dosao u Ponedeljak oko 14h sa Zmajem 142, podmazao, nastelovao kombajn i navsao oko 8t kako bi se rasteretio za sutra. Sutradan zavrsio ostalo i otisao kod prijatelja da ovrse 70ari gde ja bilo pravo blatnjavo iznenadjenje, danas morao kod mene oprati kombajn da ne i dobio penale od sina i vratio kombajn u Prnjavor.
KOd mene nije uposte tonuo, a tamo blata za pop....ti. Coveku sve preselo jer umalo nije stradao kombajn...
 
Današnja temperatura zemlje!!!

20150406103106.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav,drugovi,kod nas u pozegi sto se tice vremena je katastrofa hladna jutra preko dana malo ugreje ali hladano,sneg se beli po brdima. Prema vremenskom izvestaju nama nema setve do Djurdjevdana a pitanje je i tad. :) A vama zelim lepo i toplo vreme i da vam sve ide po planu!! :)
 
Takodje i kod nas,pre prvog maja ne planiram u njivu po tom pitanju.Nemam viska semena
 
I kod mene je katastrofa.Danas sam bio previse zauzet ali u prolazu sam video da je vetar solidno izduvao brazde ali verovatno je to odozgor.Palo je kise kao u prici.Verujem pre prvog maja nema setve.Prosle godine sam sejao na danasnji dan.Nikao odlicno ko je sejao dan ili dva posle svi presejavali razlepila kisa nije mogao da izbije.Ukenjalo me ko nikada
 
Nazad
Vrh