Naši kućni ljubimci

13598958_1776806729223807_1368460081_n.jpg

13624764_1776806742557139_1573786709_n.jpg


Eto to su te krastice...
 
Poslednja izmena od urednika:
E vala ako je ona onda nema leba! ona se ne moze ni izlijecit kolki sam baksuz... sprdnja!
 
Poslednja izmena od urednika:
Stigao novi Žućko,posle uginuća starog.Tuga pa sada radost,i smeh njegovim nestašlucima :haha:
 
Ja i moje "kuče" Dragoljupče...:osmeh:
Juče uživali u miru, tišini i toplini doma, a danas ja nagraisao, išao u nadničarenje, po ovoj 'ladovini, duša mi se smrz'la, dok je ovo dlakavo stvorenje lopovskih navika opet uživalo u miru, tišini i toplini doma...
Baš mu zavidim...

20181208-111106.jpg
 
Danas smo uživali i lenčarili celo poslepodne, ortački !!!
Zadremali, a kad se probudih sav ukočen, vidim i zašto, krpiguz se ispružio za sve pare, dlakavi ministar, rekoh, prilika se ne propušta, odmah mobilan u ruke, pa da ovekovečim jednom fotkom neobičnu pozu...
Ko da ga ne voli !!! :osmeh:

20181220-184613.jpg
 
Danas je bio zaista tužan dan....
Došao sam kući s posla oko pola 4, seo da ručam, i oko 4 izađoh napolje nekim poslom...
Čujem preko dvorišta, mačak Mile mjauče nekako čudno pred vratima kuće, odoh da mu otvorim, rekoh u sebi, ume on tako da se dere kad je gladan....
Potpuno automatski mu otvaram vrata, on ulazi u kuću i dalje se dere, ja zatvaram vrata i odlazim do pušnice da "vidim" vatru...
Odjedno majka istrčava napolje i viče da je mačak povređen...
Ulazim u kuću, mačak jadan se skupio na krevetu i mjauče tužno...
Daj da vidim, kad mu desno oko ispalo napolje !!!
Počinjem da se tresem i kažem majci da je baš gadno, ko da ga je neko udario po oku...
Ona mi kaže, pa "komšija" Rale, inače matori smrad od 70 i kusur godina, dana je OPET pucao naokolo s vazdušnom puškom....
Sigurno ga je pogodio !!!!!
Ma nije, ne verujem, nekako nesigurno joj odgovorim, i hvatam se telefona da tražim veterinarsu pomoć....
Zovem u Rumu, jedne, da, odmad donesite mačka, kažu...
Uzimam mačora, a on mjauče li mjauče, jadnik, srce mi se cepalo, u auto, pa za Rumu...
Kod veterinara, brzi pregled, mora oko da se odstrani...
Ma radi šta mora, samo ga spašavaj !!!
Uz put, dok merimo mačka na vagi, koji se jadan i dalje dere, skrećem mu pažnju da sumnjam na povredu nastalu vazdušnom puškom...
Ma nije, ne verujem, smiruje me on...
Mačak dobija anesteziju, pocinje da kunja, veterinar ga odnosi u salu, a ja u čekaonicu....
Operacija trajala oko sat vremena, ja ko na iglama...
Izlazi veterinar, ja ustajem sa stolice, jel sve u redu ?
Kaže, da, ali, ipak ste bili u pravu, i pokazuje mi diabolu vazdušne puške koju je izvadio !!!!!!
Majka je bila u pravu, govnar ga gađao vazdušnom puškom !!!!!!
Popizdeo sam !!!!!
Veterinar je rekao, moj savet, prijava policiji, mogao je neko dete ili Vašu majku oćoraviti !!!!
Mačak dobija sedative, smeštam ga u auto, i pravac policija....
Podnosim prijavu, posle sat vremena, sa patrolom odlazim kući a oni pravo kod "komšije"...
Ispostavlja se da "komšija" ima u nelegalnom posedu, osim vazdušne puške, i pištolj, ali pravi !!!!!
Oduzimaju mu sve što su našli....
Mačak je, nikako, neznam hoće li preźiveti, sutra ga nosim opet za Rumu...
Nije jeo ni pio ništa, gleda ponekad na ono jedno oko, i to je sve...
Ćuti i kunja na svom mestu, na krevetu gde sam ga stavio...
Pokušavao sa raznom hranom, vodom, samo okreće glavu, i mjaukne....
Ostavio sam ga tako, ne znam kako da mu pomognem više...
Jel neko imao ovakvu situaciju ?
Zna li neko kako da krivično gonim smrada ?
Ima li ovde koji Pravnik, sa savetom ?
Pokušaću po Zakonu, ako Zakon zakaže, znam šta ću, nemam problem s tim, ali ne bih hteo da ovo ode u nekom pravcu da smrad ispadne žrtva umesto krivac !!!!!!!!

Taj mačak nikada nije ništa ukrao ni pojeo, štetu neku napravio, sav komšiluk ga voli jer je strašan mišolovac, ulazi i u tuđe kuće, pa se smesti na krevet da spava, toliko se odomaćio !!!!
Nisu me jednom komšije zvale da dođem da vidim "filozofa" kako se lepo smestio na ćebe koje je komšinica taman unela sa štrika gde se sušilo, a ono vruće od Sunca, a mačak sebi napravio gnezdo i drema, ja ga uslikao, i smejali se i komšije sa mnom, i oni ga voledu !!!!
A neverovatno je čist, provede silno vreme lickajući se, iznenađujuće pogotovo kad pada kiša, a on pažljivo bira kako će preći dvorište....
Ovaj se "komšija" smrad, doselio pre godinu dana, i stalno neke gluposti s njim, već par puta sam mu skrenuo pažnju na to pucanje vazdušnom, moji kerovi arlauču samo kad čuju, ono, zvizzzz, zvizzz, kad lete diabole kroz krošnje drveća....
Dosad je gađao grlice,golubove i vrapce, i to sam mu rekao da više ne radi, jer ih gađa u mom dvorištu !!!!
Sad mi je unakazio mačka....
Trebao sam ga prijaviti odmah kad je počeo s tim pucanjem naokolo !!!
Lepo mu neće biti dobro, kunem se !!!!!!
 
Svako ko voli zivotinje i ko ima takvog kucnog ljubimca zna kako se osecas. Ja imam macka koji takodje spava u kuci pored kreveta, a dok sam bio bolestan spavao mi je na grudima. Kazu da macke osete bolest kod coveka i svojom energijom coveku cine dobro. Stvarno ti zelim da macak ozdravi, a matorom ????? Voleo bi da ga bog malo kazni pa makar sklizo na koru od banane.
 
Veruj da nisam plakao preko 20 godina, čak ni kada su mi ukrali krave, progutao knedlu u grlu, i treći dan krenuo u nadničarenje, kopanje tuďih njiva i bacanje tuďih bala.....
Ni kada mi je otac umro...
A danas sam plakao !!!
Da je nešto skrivio, ko što ima kerova i mačaka pa kradu ili dave, ali ovaj....
Meni je "vlasnički" ker od 20 tak kila preskočio žičanu ogradu od 2 metra, ogromnim naporom odvalio vrata od kokošinjca i podavio 27 kokošaka i petlova !!!
Uhvatio sam ga i odveo vlasniku, rekao šta se desilo, i ponudio se da ga otpratim do mog dvorišta da vidi šta je njegov ker napravio !!!!
Ker je i dalje radosno vrteo repom pored moje noge, ne shvatajuci šta je uradio, jer ga nisam čak ni grdio !!!
Vlasnik je kriv, a ne ker !!!
Taj ker je i dalje živ, ali je otada non-stop na lancu !!!!
Vlasnik je ponudio da plati, koliko tražim, rekao sam ništa, jer moja živina nije obična kokoš, i ne znam koliko bi to izašlo !!!
Rekao je da sračunam, i koliko god kažem, on će platiti, nije problem, čak se ponudio i da ubije kera što sam kategorički mu zabranio !!!!
Nije ker kriv !!!
Evo, ni dandanas ja taj račun nisam napravio niti sam mu ga dostavio...
Razgovaramo i nismo u svađi...
Živine je opet puno dvorište, malo donacija od ovog, malo od onog, ali se nisam posvađao s čovekom, kulturno je priznao da je kriv....
Ali, ovo što je danas doživeo moj ljubimac, je ravno ratnom zločinu !!!!!!
Na takav podmukao način ga osakatiti i traumirati !!!!!!
 
Veliku si gresku ti ovde napravio. Zivimo u drzavi u kojoj za ubistvo coveka dobijaju po 2-3 god. Trebao si da sacekas par meseci pa da uvece "gadjas gusku" nekom kamencugom od kilo ipo ,al slucajno pogodis starca po sred cela,a onda ga noseci do bolnice "ispustis" jos par puta preko kolena.
 
Nikakvu grešku nisam napravio....
Ne želim da zlotvor ispadne žrtva, a to bi se upravo dogodilo da postupam po tvojim savetima...Svi dokazi od mene i policije su predati tužiocu, čeka se kvalifikacija učinjenih nedela i podizanje optužnica...
Pokrenuta je i "sedma sila", novinari, imam podršku par "viđenijih" udruženja za zaštitu životinja, kažem, sada je na Tužilaštvu kako će kvalifikovati i voditi postupak...
Ako se kojim slučajem izvuče, i kažnjavanje mi bude u nekom pogledu neprihvatljivo, svakako uvek mogu TADA da postupim kako savetuješ...
Za sada, strpljenje i čekanje, bitno je da se mačak oporavlja polako, lepo jede, spava, po malo se i mazi, ali ga, po preporuci veterinara, ne puštamo napolje...
To je i jedini problem s njim, samo "snima" kako da pobegne napolje, stalno strašno glasno mjauče kako nikada nismo doživeli, nikada nije bio ovako zatvoren u kući...
Uspeli smo za kratko vreme da ga naučimo kako da vrši nuždu u pesak, pa smo s te strane mirni...
Majka ga veže u šal pa ga izvede napolje da prošeta a da ne pobegne...
 
Код мене се зна где су кућни љубимци,у штали,на ланцу у боксу у кућу никако...Не испуњавам баш жеље деце ма колико они то желели.
 
Ово је кућни... Живи у кући. Или је само за сликање.
 
Ово је кућни... Живи у кући. Или је само за сликање.
Zivi u kuci,naravno ima svoj kavez i deca mi se igraju s njim.ovp je patuljasti zec ne rastu mnogo,nego se ispruzio pa izgleda da veliki

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
I ja stalno imam neke pizdarije sa životinjama, moj Ker udavio neke koke komšiji, opet od istog komšije Ker pojeo i skršio moju tek stavljenu ogradu... Itd itd... Pa se lepo zapijemo, našalimo, podružimo,ko ljudi, ili skrenemo pažnju da nečije kuče radi što ne bi trebalo... Sve se da rešiti, ako treba šteta da se nadoknadi, jbg...
Al to sakaćenje, eeee, na to sam slab i kivan, i ljut... To ne dolazi u obzir...
 
Nikad nisam podnosio ni kad smo kao deca bili pa, se neko oživljava na životinjama, ono petarde, ili uhvati mačku za rep pa bazi na krov, ili međ kerove, to su bolesni umovi.
 
Nazad
Vrh