Cena fungicida i insekticida koji se koriste u voćarstvu.

vasovac

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2011
Poruka
3.195
Lokacija
čačak
Mislim da bi bilo zanimljivo uporediti cenu preparata koje koristimo u zaštiti voća ,ima dosta preparata sa istom aktivnom materijom a manje zvučnim imenima koji su dosta povoljniji sa cenama. Pa da čujemo vaša iskustva.Pošto sada ide zaštita od Monilinije mogli bi početi sa uporedjivanjem tih preparata.Na primer Galofungin t-Funomil-Duofen(aktivna materija tifonat-metil) ili Corus-Cormax-Ciprodex-Radijus(a.m.ciprodinil)
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam bio u poljoapoteci Čardak u Novom Sadu i malo sam gledao neke preparate za zaštitu od monilije (u mom slučaju za teršnju), Kubuk plus 1688 dinara litra, mislim da sam video da je 1 kg Signum-a 4320 dinara.
 
Kubik plus je napravljen od Galofungina t i dionala, a isti je kao Dionis plus(agrosava). Ja sam uzeo Galofungin t na veliko je cena 19 eura.

- - - - - - - - - -

Dobra tema !
Nemam konkterne cene trenutno ali sam koristio HEMOKONAZOL umseto SCORE koji je preskup ,ista aktivna materija
Čiji je preparat Hemokonazol?
 
VST hemovet , mislim da je to nasa domaca firma, aktivna materija difenokonazol 250 g/l isto kao i score, a skoro duplo jeftiniji , koristim ga dve godine u nazad , moja preporuka
 
Kako god, ali koristi se u suzbijanju monilije i ide u dozi od 0,25%, i izađe relativno povoljno.
 
Ideja je odlicna. Predlazem da se pored fungicida i pesticida pise i o cenama ostalih preparata koji se koriste u vocarstvu kao sto su biostimulatori, okvasivaci, djubrivo za folijarnu prihranu kao i klasicno djubrivo koje se koristi u vocarstvu. Takodje osim cene, obavezno pomenuti velicinu pakovanja kao i gde ima preparata po toj ceni.

Kad su u pitanju isti preparati, ista aktivna materija, potrebno je uzeti u obzir i koncetraciju te aktivne materije zbog potrebne kolicine po jedinici povrsine.
Na primer:
- Chorus 50 ima 500gr aktivne mat. po kg pa se koristi u koncetraciji 0,03%-0,05%
- Ciprodex-300 gr akt. mat. pa se koristi 0,05%
- Cormax- 750 gr akt. mat. pa se koristi u konc. 0,02%
Radar nisam nasao, ko ga proizvodi?

Cene:
Chorus 50 od 300gr, 3850d
Cormax od 200gr, 2900d
Signum od 100 gr, 1050d, od 500 gr, 4780d
Sve cene su iz Smederevske Palanke.
 
Izvinjavam se moja greška nije Radar nego Radijus ide ga 450gr po hektaru proizvodjač Sygenta
 
Dajte da probamo malo da se organizujemo :osmeh: ovako kako je kolega Sloba predlozio , fungicid taj i taj , sluzi za to i to , koncetracija aktivne materije, cena ..
Inace ce ovo biti jos jedna nabacana tema ,brdo istih pitanja i podpitanja..
 
Radijus se proizvodi za nemačko tržište, slikaću danas pakovanje pa ću okačiti.
 
Danas sam uradio prolecnu zastitu sljive,tresnje kajsije i plavo prskanje vilijamovke.Koristio sam EOS 1% i Nordoks0,2%.Cena je sledeca:EOS 10l 4000din nordoks 2kg.3700din.To je za 1000l vode ili 1ha.
 
Kako ti onda google nije skrenuo paznju da i radius pored ciprodinila ima i ciproconazol, te nema samo jednu. :)

U svakom slucaju preparati se koriste za slicne stvari.

Posto sam pre neki dan trazio preparat za pustanje kroz sistem, Bifenicus, Fobos i Talstar imaju istu aktivnu i u istoj kolicina, samo sto je Talstar skuplji 2000 od ostalih (litarska pakovanja), a Bifenicus najpovoljniji.
 
Kako ti onda google nije skrenuo paznju da i radius pored ciprodinila ima i ciproconazol, te nema samo jednu. :)

U svakom slucaju preparati se koriste za slicne stvari.

Posto sam pre neki dan trazio preparat za pustanje kroz sistem, Bifenicus, Fobos i Talstar imaju istu aktivnu i u istoj kolicina, samo sto je Talstar skuplji 2000 od ostalih (litarska pakovanja), a Bifenicus najpovoljniji.

Da si pazljivo procitao prethodnu prepisku video bi da uopste nisam ni pronasao radius. A podatke o aktivnim mat. nisam nasao na googlu negu u katalogu Syngente za nase trziste.
Ali mislim da to nije ni bitno. Bitnije je da jedan drugom skrenemo paznju na preparate koji su potpuno isti, ista aktivna materija, pa samim tim imaju isto dejstvo a cesto se dosta razlikuju u ceni.
 
Odlična tema, evo par cena za Šabac. Kao i do sada veće cene nego kod ostalih.

Nordox (Bakar) 1kg 1936din
Abastate (insekticid -Abamektin 18 g/l) 1L 5359din
Tonus (insketicid -Acetamiprid 200 g/kg) 250gr 1201din
Delan (fungicid - Ditianon 700 g/kg) 500gr 2712din
Chorus (fungicid -Ciprodinil 500 g/kg) 300gr 3915din

Još mi je rečeno da su to cene sa nekim rabatom, sve avansno plaćeno... :(
 
Poslednja izmena:
Nešto mi mala cena za DELAN,da nije pakovanje od 500 grama ja sam plaćao 19 eu 500 grama.A umesto tonusa uzimam cestrel ista aktivna materija samo je u tečnom stanju i litar košta 29 eura.
 
Nazad
Vrh