Cena fungicida i insekticida koji se koriste u voćarstvu.

Dali su pesticidi koji su jeftiniji jednako efikasni kao i oni koji su skuplji ,iako imaju istu aktivnu materiju?Dali je neko uporedjivao?
 
Moze biti ista koncentracija iste aktivna materija istog proizvodjaca, a moze biti ista koncentracija iste aktivna materija od razlicitih proizvodjaca.
Ono sto je deklarisano ne mora biti i ono sto si dobio, posto ne prati serftifikat analize svaku seriju i svaki batch proizvoda.
Kod tecnih oblika pomocne sustance su obicno razlicite, a moze biti bitno (polimer, stabilizator).

Pogledaj: Priručnik za sigurno rukovanje i primjenu sredstava za zaštitu bilja
Meni je pomogao :)
 
Ja danas kupio Nordox po 1980 din. Kako sam cuo sledeca nabavka po novoj ceni, naravno skuplje pa ako je neko razmisljao mozda pozuri.
 
Kolege, koje su cene Signuma kod Vas. Ovde je 0.5kg 4600-4800 dinara. Takođe koristite li Ciprodex umesto Chorusa, i šta su cene, po mojoj računici je dosta povoljniji.
 
vec tri godine moniliniju u breskvi nektarini ,trešnji šljivi i kajsiji radim sa galofungin t i akordom ,dodje mi dosta povoljmije a problema nisam imao Galofungin je 18 eu ,Akord 25 eu
 
Jel ima negde da se kupi na vise po povoljnijim cenama. Nisu to velike kolicine ali bi se udruzilo par nas pa da kupimp npr. za celu sezonu sve sto nam treba. Ovako svako kupuje na malo pa nema pakovanja pa ovo ono i ispadne skuplje
 
Zavisi sta je za vas malo, sta veliko? Npr 300.000din po racunu je neka granica da dobijes malko bolje cene.
 
Ja mislim da se to ne uvozi. Imam Adamin katalog iz 2018 i nema ga.

Metod 48 5/1 3700din
Cerpakt 2600
Nurel D 1400
Cirpodex 3850
Cuprozin 930
Letol 10/1 3885

Ovo su prve ponude. Skuplje nego lane...
 
Razmisljajuci kako smanjim troskove za zastitna sredstva, odmah sam skontao da treba kupiti veca pakovanja I razmeravati.
Zatim sam uocio isto sredstvo da kod razricitih proizvodjaca moze imati bitnu razliku u ceni.
Zatim logicnije mi je da su domaci proizvodjaci jeftiniji od stranih.

I tako dodjoh do pitanja sta je ustvari Agroarm. Na sajtu imaju prakticno sva sredstva koja se najcesce koriste sa drugim imenima.
Pitanje, sta su zapravo oni.
I kakva su vam iskustva sa njihovim preparatima.
 
Agroarm ,agromarket, agrosava, galenika i ostali , svi oni uglavnom prepakuju hemiju proizvedenu u kini, nisam siguran da neko od njih ima proizvodnju kod nas..
Agroarm ima stvarno ok cene u odnosu na ostale i hemija im je za sad ok,ono sto sam ja koristio u vocnjaku, nisu toliko zastupljeni kod nas u vojvodini,ja sam porucivao preko interneta. Sve bi to trebalo da bude isto ,probaj ,pa sam proceni
 
Slobodno argoarm. Koristim od njih svasta i u ratarstvu i u vocarstvu. Takodje Zupini proizvodi su jako kobkurentni cenom.
 
Zahvaljujem Bojceticu na informacijama.
Inace davno pre u SFRJ sam sluzio vojsku na aerodrumu u Somboru I grad ostao mi je u lepom secanju. Bilo je divno pozoriste I dve kafane mislam da je bila Gradska I Zanatsko.
 
Nazad
Vrh