Folija za mini tunele

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Koju foliju uzeti za mini tunele, za jednokratnu upotrebu, bez UV aditiva, širine 150-180 cm, gde, po kojoj ceni...
 
Iz tvog iskustva, kakav termički efekat ima ta folija. Preko dana je, za vedrih dana, sigurno toplo, ali koliko od toga sačuva noću? Kolika je širina te folije, gde je nabavljaš?
 
Ja je licno nisam koristio ali koristili su ljudi iz susuednog sela i to prcestveno za krastavce i to su sejali direktnom setvom u iskopani kanal koji uradili malom frezom i daskama i onda su na vrbove prutice zategli foliju i nediraju je dok neniknu .Kad niknu onda rukom probiju iznad svake biljke i to je to kad se temperatura nocna i dnevna izjednaci onda se folija ukloni.Cuo sam da je ima neko stovariste u sapcu a ja mislim da je sad ima i u obrenovcu kad budem isao raspitacu se pa cu ti javiti.
 
Mislim da ima negde i u Pazovi,@areman se bavi prodajom tog prateceg materijala tako da bi bilo bolje pitati njega.
 
ja koristim strec foliju 1.4m i od 10-11 mikrona koristim je za pokrivanje dinja i lubenica
 
ima u Agroarmu od 1 metar odlicna strec pakovaca (neznam cenu) i kod mojica (Motoplast, Nova Pazova)
prosle godine bila cena 165,00 din/kg

@nebojsa
sajam je katastrova los, bar za mene.
90% traktori i alati za obradu zemljista, John Deere servisu ima vise masina nego u veroni
Novosadski je po meni bolji za ratare, a ostali nisu dovoljno zastupljeni
Ajde otvori novi temu pa cu da napisem sta sam video i slikao a mogu i tebi da pustim slike pa se ti bori sa upload - om
 
Pozdrav ljudi,video sam da se tuneli prave od raznoraznih folija....

moje je pitanje koja folija je najbolja za jagodu.Zelim da pravim niske tunele...
Da li je strec dovoljan ili bi bilo pozeljno nesto vece debljine...
Sad videh jednog coveka da je napravio tunele i zbog jakog sunca je krecom premazao gornji deo tunela kako ne bi velika toplota prelazila unutar tunela...On kaze da pomaze...
I da jos jedna stvar vezana za ovu temu...Kada je idealno montirati tunele.Odmah po sadnji jagode ili pre cvetanja....Ima raznih slucajeva...Neko drzi tunel cele sezone...
Sada diskutabilno je to...Po meni bi trebalo tunele postaviti sto pre...i kada nema roda da se biljka stiti od kise koja donosi raznorazne bolesti...
Neko kaze da neko ne...
Neko cak pre tunela...Prvi prolecni mrazevi siri agril ili agro tekstil...

Znam da sam otisao malo dalje od teme ali dosta je povezano pa ako ima neko ko je prosao kroz ovo ili radi ovo naka odgovori..

Unapred Hvala...
 
Jagodari gde kupiti streč foliju širine 1,80cm za pokrivanje jagode?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh