Regres za gorivo i veštak 2015

dekym

Član
Učlanjen(a)
7 Jun 2010
Poruka
788
Lokacija
Novi Sad
Da li se zna pravilnik oko regresa za gorivo i vestak za 2015 ? Racuni od kad , za cega , koje pumpe itd ?:riba:
 
Koliko sam ja citao, pise 3000 gorivo+3000 vestak po ha, ne preciziraju nista drugo...Ja vec nabavio, ako ne bude valjalo ...:svinja:
 
Da sve isto,nista se nemenja,to je bar dobro da znamo sta da sprememo od racuna i sta da ocekujemo.
 
kako bese za veštak treba ti racuna za koliko kilograma po ha?
za gorivo je bilo da ti treba racuna za 60L goriva po ha. (znaci 10 ha= 600 L racuna za gorivo) , a ne sećam se za veštak koliko beše da ti treba po ha.
 
Evo ponoviću. Na Nis-ovoj pumpi mogu da se koriste NIS-ove kartice do 14. Aprila. Tim karticama se kupuje jeftiniji Euro Dizel. Od 15. neće moći jer kreće subvencionisanje. To znači da će subvencionisani Euro Dizel kao i gasno ulje početi od 15. Aprila. I nikakvi računi pre 15. aprila za Euro dizel neće važiti. To što je neko ovde zamutio vodu pričom o računima za Evro Dizel koji važe od 01.01. nema veze sa istinom. Nema razlike za goriva kao što ni dosad nije bilo. Od istog datuma će važiti računi i za Gasno Ulje i za Evro Dizel. Amin...

Evo citiram člana Šuštara.Da se ne bi opet pravile zabune.Možda ove godine i budu važili od 1 januara ali prošle godune sigurno nisu.
 
Prosle godine su vazili svi racuni i to od 01.01., ja sam vec kupio sebi deo goriva za prolecne radove, nije logicno da vaze od 15.04. dotle ce vec sve biti posejano...I za djubrivo je isto bilo od 01.01. , a one racune od jesenjeg djubriva iz 2013 nije moglo za 2014. e, da, za gorivo je prosle godine mogao samo ED.
 
Poslednja izmena:
Prosle godine su vazili svi racuni i to od 01.01., ja sam vec kupio sebi deo goriva za prolecne radove, nije logicno da vaze od 15.04. dotle ce vec sve biti posejano...I za djubrivo je isto bilo od 01.01. , a one racune od jesenjeg djubriva iz 2013 nije moglo za 2014. e, da, za gorivo je prosle godine mogao samo ED.

I gasno ulje
 
Član 6.

Gasna ulja u smislu ovog pravilnika su sva tečna goriva naftnog porekla kod kojih se manje od 65% zapremine (uključujući gubitke) destiluje na 250o C i kod kojih se najmanje 85% zapremine (uključujući gubitke) destiluje na 350[SUP]o[/SUP]Cu skladu sa SRPS EN ISO 3405.
Gasna ulja iz stava 1. ovog člana su:
1) EVRO DIZEL;
2) dizel gorivo GASNO ULjE 0,1;
3) dizel gorivo D2;
4) dizel gorivo D2S;
5) dizel gorivo D1E;
6) GASNO ULjE EKSTRA LAKO EVRO EL;
7) GASNO ULjE EKSTRA LAKO EL.

Gasno ulje iz stava 2. tačka 1) ovog člana koristi se za pogon motornih vozila i plovila sa dizel motorom.
Gasno ulje iz stava 2. tačka 2) ovog člana koristi se za pogon traktora, radnih mašina, vojnih vozila (u skladu sa propisom kojim se uređuje bezbednost saobraćaja na putevima) i železničkih vozila, kao i plovila sa dizel motorom.
Gasna ulja iz stava 2. tač. 3) do 5) ovog člana koriste se za pogon motornih vozila i plovila sa dizel motorom malih i srednjih snaga sa velikim i srednjim brojem obrtaja.
Gasna ulja iz stava 2. tač. 6) i 7) ovog člana koriste se kao energetsko gorivo

Ovo sam postavio da se neko ne zezne i kupi ova dva gasna ulja označena plavom bojom jer se neće regresirati a na pumpama se prodaju kao da su GASNA ULJA 01 I OTUDA VEĆA POTROŠNJA
 
Nazad
Vrh