Registracija kombajna

Daj boze da bude tako kako su rekli. Samo me interesuje dal je nekom poznatao kako cemo to moci da dokazemo vlasnistvo za starija vozila a nemamo racune, a nema i ko da nam ih da.
 
Pa lepo,kao sto je vecina penzionera posle II svetskog rata ostvarila to pravo,dva svedoka za rukav i problem resen:osmeh:
 
Pa ako imaju iole malo mozga u glavi treba da nam dopuste da tako registrujemo! Vise love ce uvuci nego da nam ne dopuste!
 
да ли је неко скоро куповао комбајн, колико отприлике изађе превод, пререгистрација - папирологија уопште
 
prekjuce sam registrovao kombajn.New Holland 8070. sve sa tablicama i osiguranjem 13000din.
 
Kupio sam kombajn zmaj univerzal, nije registrovan a od dokumentacije sam dobisamo jedan papir . Pročitao sam čitavu temu i nisam našao da je neko uspeo da registruje stari kombajn bez potpune dikumentacije.
Taj čovek na koga glasi taj ugovor koji ja imam nažalost više nije živ, a ja sam kombajn kupio od sledećeg vlasnika koji ga nikada nije registrovao. Kako da ga registrujem i da li je moguće, vaša iskustva molim.
cam00459.jpg
 
Poslednja izmena:
odlično, pokreni ostavinski postupak posle smrti tog čoveka, i priloži račun, te će sud doneti rešenje o nasleđeivanju i oglasiti za vlasnika na tom kombajnu njegovog naslednika. Posle toga si na konju, prenese ti kombajn ugovorom i imaš sve za registraciju.
 
Poslednja izmena:
Samo to :haha:, pa bolje mi da kupim negde papire i da prekucam brojeve, oteraće me država u kriminal::suncanje::.
 
Ma ok, od muke se moram malo i našaliti. Znači predstoji mi duga borba za pravdu.::spreman na sve::Hvala na informaciji :cvetic:.
 
Da se priključim temi. Danas sam pokušao da uradim tehnički pregled i da registrujem kombajn. I na moje veliko iznenadjenje kažu nema kabinu, prvi put se registruje u Srbiji i ne može. Uvežen je legalno 2007, ocarinjen, ima brif. Do sada mi niko nije pravio probleme u saobraćaju, ali kako se sve zaoštrilo, rekoh da ne razmišljam. Kad ono ova država izgleda da očekuje da od ove naše bede izdvojim kojih par deseteina hiljada evra da kupim novi, sa euro 3 motorom. Da li neko ima slišnih iskustava ili je uspeo skoro da registruje, pošto mi se čini da niko nije siguran da li se pravilnik za traktore primenjuje i na kombajne.
 
Danas bio da pitam za registraciju kombajna.Tehnicki pregled 9600 din. pa osiguranje,lepa parada ali od sad vise necu morati svake godine da ga registrujem jer sad po novom dobija trajnu nalepnicu.
 
Kako ide registracija kombaja i samohodnih beraca za kukuruz, i kak ce se registrovati bez papiri u slucaju da vlasnik nema dokumentaciju nikakvu
 
Riješio i ja da registrujem kombajn. Sa dokumentacijom je sve u redu ali ovo im je prvi slučaj kod nas pa je bilo zivkanja telefonom. I na tehničkom će biti slično. Interesuje me kako registrovati prikolicu za heder? Ni oni neznaju pa da mi ne udare cijenu kao za traktorsku ili neku specijalnu.
Nije mi rješenje da ne dobijem tablicu i za nju kad već radim.
 
Nazad
Vrh