AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

đađo74

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
3.065
Lokacija
Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
- Pokrećem ovu temu sa idejom da na jednom mestu okupimo članove koji imaju problem i one kolege koji im mogu pomoći.
- Na taj način mogli bismo pokušavati da rešavamo potencijalne kvarove, davati neke dijagnoze ili savete za popravke, makar one za koje se ne mora obavezno odmah odlaziti u servis.
- Članovi bi jedni drugima pomagali svojim znanjem, ali i iskustvima koje su imali, a vezano za delove, popravku ili održavanje.
- (Tema se odnosi na sva putnička i kombi vozila, bez obzira na proizvođača i model).


automehanicarska-radionica.jpg

... ::super:: ... :cao: ... - - - - I da, jedna fotografija odgovarajuća za temu - - - - :osmeh: ...:ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
Ni kod mene nije bolja situacija, jedino kad nema posla onda bude apoteka.Evo mog mladog majstora bakce se sa nekim diznama

p1010002.jpg


p1010003.jpg
 
Tema je dobra i molim Vas da se drzite naslova teme. Tema o radionicama "alati i radionice" vec postoji i ako nastvite ovako da pisete samo cete je kopirati. Naslov teme je jasan i molim Vas jos jednom da ga se pridrzavate
 
Пријатељу само пусти овог младунца да ради и учи се.Ко зна може бити да једног дана кажемо да смо гледали како израста у мајстора.Ако се интересује за овај посао само га гурај и не дај да посустане.Наравно,знање из те области је на првом месту па усвајање вештина .Нека ти се деси да једног дана с поносом изјавиш:Ја сам мајсторов тата.

Изем ти мајсторе с двојкама и шестицама.
 
Dule slažem se sa tobom.Ne bi bilo loše pisati o problemima koji se dešavaju na određenim tipovima automobila i kako rešiti iste.
 
Hvala Deda lala, a ovo su u pitanju bile dizne od Mbenca 124D 1997ccm kojima je radni pritisam na 115bar ali na stolu ih je dobro podici za 5bar jer kasnije u radu taman opadnu na pravih 115, znaci na stolu ih podignem na cca 120bar. Pritisak otvaranja se podesava izmjenom debljine stel platni, jedna deseta milimetra nosi izmjenu pritiska od 10bar.Nisam rekao nista novo ali nekome ce mozda koristiti ko jos nije znao.
Na prvoj slici majstor je malo preterao i otisao na 130 :haha:
 
Evo da krenemo, na nasem Reno espace se razisla plivajuca remenica na radilici po recima majstara nova kosta od 5do15 hiljada din. zavisi od prizvodjaca, mi smo se odlucili za remont iste, koji kosta 30 evra.
 
Dobra tema! Trudiću se da pomognem drugima koliko mogu i znam,ali ću i tražiti pomoć ako mi bude trebala.
 
Ja sam se ubio danas sa opel astrom F 1,7d. alnaser zeza ja pogledam glavni kabal + labav na srafu a da mu pridjes skidaj alnaser planetarac. Skinem i dotegnem maticu i jos jednu kontriram i vergla al nece da upali . filter nafte pun mulja. prespojim drugi filter od vw povucem naftu ja na alnaser on cvakce li cvakce. Opet skidaj , i automat zeza. E sad da zna onaj kome treba od renoa 1,7 benzinca i vw dizela gde je bosov alnaser pasuje u originalu !00%. imao sam od renoa i stavio i vergla al da se javi nece. Prgledam el. ventil pumpe radi. odvrnem cev dizne baca naftu. Pregledam grejace svi ispravni. stize gazda auta ja lepo stanglu zakacim za pasata i kresnu u 3-4 m . provozali se jedno 5min da se akumulator dopuni bar malo kad nestaje nafte. E masala jos i to.merac goriva netacan a gazda vozi sve na koju litru u rezervoaru pa se cudi otkud zapusen filter. srecom pa imam nafte i povuce odmah i upali. Samo kad se ratosilja bede
 
Ima li ko neki pristojan fordov motor 1.6 ili 1.8 treba mi za fiestu ali da pali bar oko nule.Moj cim temperatura ispod 5 stepeni pali osle deset minuta verglanja.Otiso u aut a ne trosi mi ulja.Grejaci ispravni nafta evro
 
Poslednja izmena od urednika:
Miroslave nemam motor ali kad vec trazis ili 1,6 ili 1,8 nadji bolje 1,6 jer je za klasu bolji od ovog drugog. Taj 1,8 je totalno promasena serija i naradio sam se ganaralni na njima vise nego na zastavama.Cim osjete mraz gotovo je sa palenjem,tu je problem sto su mu kompresiju novog motora podigli na 34bar i spustaju je do 28 tako da kataloski motor sa kompresijom ispod je vec gotov,nije kao kod ww ili mb da sa 18bar pale kao mutavi.Pored toga skupi su za odrzavanje jer imaju 2 zupcasta kaisa i kilave spanere i nebi ti preporucio ni obicni 1,8 ni noviju enduru.Jedino sto im valja je cav-ova pvp pumpa.
 
Nije bas tako,moj ima 355.ooo km i još uvek ide dobro
radjeni su ventili jer je pao kaiš i radio sam dizne,pumpu sam turio polovnu
ford 1,8 d mondeo1
taman hteo da kupim nešto novije a novac sam opet potrošio na neki luksuz za obradu zemlje :osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel zna neko kakve su one jeftine dijagnostike sa neta
Čisto za svoje potrebe, a i da me ne šišaju lokalni "eksperti" kupio sam Op-com dijagnostiku za Opel-a. Naravno da je daleko od profesionalnih dijagnostičkih uređaja kao što je npr Tech 2 za Opela, ali za neku hobi varijantu ili majstora koji popravlja više različitih marki automobila, i naravno nema love da kupuje profi uređaje može biti od pomoći.
Na osnovu očitanih grešaka, kasnije u auto dati pronađete detaljnije informacije i moguće uzroke. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh