AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imao sam ja te gume za sve sezone i kao sto je vec receno zimi je losija od zimske, a leti losija od letnje. Vozio sam ih jednu jesen, zimu, prolece i leto i onda bacio. Kad je suvo sve je kako treba, pada jesenja kisica ja stalno proklizavam po krivinama. Onda letnji pljusak kad udari pa naidjem na barice bukvalno volan kao da lebdi. Na sneg slabo prianja i prednje bacim. Zadnje sam koristio nekako.
 
Kao za sve a ispada da je za nista:osmeh:Ja imam dunlop winter sport m2 i pirelli winter 190 direzionale samo sto su obe sad matore ali jednom strava gume secu sneg.
 
Ne divljam, nemam ni auto za ludu vožnju (90+1 konj), godišnje pređem 12-15 hiljada, ali nikad na znaš kad ćeš morati naglo stati ili manevrisati da nešto izbjegneš na putu. Tu se vidi kakva je guma, ili što bi rekli stari "na muci se poznaju junaci". Da li ću izaći uz neko brdo nije presudno, ali valja stati kad hoću i gdje hoću, a tu su gume (i kočnice takođe) presudne.
 
Ja sam proslu sezonu vozio nexen n8000 gume letnje,225/55/zr16.Malo glupa mera na felni od 7.5j ali sto se tice gume vrh vrhova,u krivinama drzi kao luda a i pri kocenju je fantasticna.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
MI sad ovde pricamo o tim gumama za sve sezone. Ja sam gore napisao da su okej, ko ne sili auto i ne zivi u planini gde je pola metra snega mesecima. A koliko ljudi kupi najjeftiniju kinesku gumu zimsku i vozi godinama ne skida? Mislite da je to bolje nego all season? Uvek je bolje 2 seta guma, ali ako ne prelazis veliku km i prosecan si korisnik, nije ti hitno da kupis jos jedan set odma :ppozdrav:

Upravo zbog malo napravljenih km već godinama kupujem samo zimske gume. Kombiniram tako da mijenjam po dvije gume. Novije zimske su uvijek kroz ljeto na zadnjim kotačima, a one koje treba prije dokusuriti na prednjim. Imam dvije dodatne felge i prve dvije do tri godine nove gume vozim samo zimi. I uz takav način korištenja vozim ih predugo (7-8 godina). Poznato je da guma s vremenom ostari i izgubi početna svojstva, neovisno o potrošenosti. Koliko sam upoznat gume (posebno zimske) ne bi trebale biti starije od 4 godine.

Bitno je u vožnji uvijek biti svjestan kakve su gume na vozilu i tome prilagoditi vožnju. Ako mi za 50-60 km (veće relacije uglavnom ne prelazim u komadu) treba 5-10 min više, nije mi to problem. Usput potrošim i manje goriva. :osmeh:
 
Moja astra pocela da trosi antifriz. Planiram da skidam glavu motora a kako to kosta sa obradama i rukama prilicno razmisljam i da stavim drugi motor. Ovaj da teram dok ide i gotovo. A zao mi stvarno lepo ide i ovaj.
 
Probaj za početak dotegnuti vijke glave.
Može se desiti da pomogne..
Ako ne pomogne, i tako skidaš glavu.
Ja sam na jednom VW-u tako rešio problem..
 
Postovane kolege
Golf 4 TDI 66/90 2003 god.
Pitanje je vezano za rad turbine
U voznji nisam probao ali jesam na leru danas. Prilikom laganog dodavanja gasa, blagi zvizduk pocinje oko 1.100/1.200 a zavrsava se na oko 1.800 obrtaja, najjaci zvuk je oko 1.500/1.600.
Kod naglog potapanja gasa se cuje samo u prvom delicu sekunde ili se i ne zacuje uopste. (kupljen je sa skinutim katalizatorom)

Da li je to ili nije ispravan rad turbine?
 
Imam 2003 godiste golf 4 , ali 74kW , ima sada nesto preko 250000km, imam ga dosta dugo (mislim od 2008 )), turbina se nikada nije cula a ne cuje se ni sada.
 
Moja astra pocela da trosi antifriz. Planiram da skidam glavu motora a kako to kosta sa obradama i rukama prilicno razmisljam i da stavim drugi motor. Ovaj da teram dok ide i gotovo. A zao mi stvarno lepo ide i ovaj.
takvog istog ima i Maga :haha: tom opelu treba pop da mu očita opelo
kupi drugu glavu,obradi je i turije na to motorče :ppozdrav:
 
odes lepo u turbo servis,tamo ti lepo izmere i vakum i pritisak,i nemas nikakva nagadjanja,da li je dobro ili nije..
Postovane kolege
Golf 4 TDI 66/90 2003 god.
Pitanje je vezano za rad turbine
U voznji nisam probao ali jesam na leru danas. Prilikom laganog dodavanja gasa, blagi zvizduk pocinje oko 1.100/1.200 a zavrsava se na oko 1.800 obrtaja, najjaci zvuk je oko 1.500/1.600.
Kod naglog potapanja gasa se cuje samo u prvom delicu sekunde ili se i ne zacuje uopste. (kupljen je sa skinutim katalizatorom)

Da li je to ili nije ispravan rad turbine?
 
Od koje godine su počeli da prave Lada Nive sa ABS-om jer na internetu ima nešto da postoji i sa takvom kočnicom jer bi hteo malo da pregledam pa da znam zbog delova
 
Nazad
Vrh