AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Samo obrati paznju kod prvih serija da nije PD simens,samo gledaj PD bosch ili common rail bilo koji.
 
Kod vw PD motora, najproblematicniji je famozni Passat B6 sa oznakom motora BKP od 140 ks i cuvenim Siemens diznama, mislim da ima i nekih od 170 ks sa tim diznama. Za Tiguan generalno nisam nikad cuo da je neko imao takav problem, mada ako gledas PD motor bolje proveri pre kupovine koje dizne nosi. Generalno 2.0 PD motori imali raznih nekih pehova, od pucanja glave preko uljne pumpe pa do tih famoznih dizni. Opet, sve zavisi od toga kako se kome zalomi, nema pravila. Ja bih ti preporucio da izbegnes PD i juris CR koji su odlicni motori bez pehova a i novija su tehnologija. Od druge polovine 2008 vw je poceo da ugradjuje CR motore u svoja vozila.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nema dugme zahvali. Rece mi i majstor koji mi odrzava vozila ako gledam VW vozila da gledam sa Bosch
diznama. Samo sto ja nisam bas toliko iskusan u prepoznavanju istih :osmeh:
 
Kod ovih od 140 ks Siemens dizne nosi samo onaj sa oznakom BKP, a kod ovih sa 170 sa oznakama BMN, BRD i BMR. To su ti prva tri slova u broju motora. Mada ne mora da znaci da svi polovnjaci sa ovim motorima nose ove problematicne dizne jos uvek. Opet, nema pravila, sve su to polovna vozila, kako se zalomi.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Citao sam negde polemiku za ovo sta se desilo. Prica je da je sistem bio dekativiran i da je vozac nije bio obucen za taj test. Ispala opasna frka oko toga. Inace sistem radi dobro, nasi ljudi rade u Volvo Cars i Volvo Trucks jako puno njih.
 
Ovo samo dobro za lov neki...trebali bar neprobojnu soferku da stave i ojacaju prednji deo...``Out of ammo? just drive a volvo`` i u slucaju da zastupnici volvo-a zele da mi poklone auto da bi me razuverili da je to sve bila slucajnost znajte da nisam za potkupljivanje...ma koliko god vredeo auto...ili kamionce...sta vec...
 
Poslednja izmena:
Imt 577
2.0 170 ks ako je comon rail nema problema,ako je PD onda je 1000 % siemens,170ks nema bosch Pd.
Kod 2.0 140ks sa siemens pd sistemom su na zapadu menjali besplatno u bosch kad su uvideli gresku,to sa vozilima u nasoj zemlji nije bio slucaj. Kod mene je 170 ks comon rail i oznaka je cbbb
 
Zna li neko sta bi moglo da bude sa webastim grejacem thermo top,na fiatu ulzsse 2,0 jtd,skoro da i ne greje,i jako tesko dize temperaturu,sad kako je zahladilo...termostat je ok,ispravan,i ovaj vebastor mu sluzi da brze dogreje vodu pri hladnom vrenenu...on se pali automatski,i kad stavim ruku na njga,oset se da radi,tj vibrira,i cuje se tak,tak, tak,kao pumpica da dodaje gorivo,i dole na auspuh ,kad stavim ruku,oseti se da duva,ali hladno,kao da ne upali gorivo...zvao sam 2 ,3 servisa,i svi reade samo kamionske,niko ne radi ove male za auto,pa bi da pokusam da vidim sam,ako neko zna sta moze da bude...auti je 2001.godiste,stariji model...
[video=youtube_share;Gp91CZRdo7M]https://youtu.be/Gp91CZRdo7M[/video]
 
Imam ga i ja na Sharanu, ali sam odustao od popravke.
Imas tu grejac koji pali gorivo i senzor plamena, pa vidi sta ti nije ispravno.
Takodje, i elektronska jedinica nije za zanemarivanje. Pa pumpica za gorivo.
Itd, itd su razlozi radi kojih sam odustao od popravke.
 
Moram ga popraviti,jer ne greje,jako puno vremena mu treba da osusi soferku,nasao sam i polovan,ali bez ikakve garancije,.nece ni oni da ga ugrade,,
 
Ja imam probleme sa alfom 147. Nekad pocne odma mlak vazduh da duva i tad brzo postigne radnu temperaturu i odlicno greje. Nekad duva hladan vazduh da se sav zaledim, a radnu temperaturu sporo dostigne i tek tad greje kako treba. Najgrdje sto ne znam kako je to kod nje reseno.
 
philbi,termostat je ok i radi provereno,ovakav sistem imam i na mercedesu,ali tamo je elektricni grejac,kad ga recimo upalim kad je temperatura oko nule,za manje od minut,pocinje polako da greje,kad ga iskljucim,isto radi kao ovaj webasto...takav sistem zagrevanja je uradjen na vecini automobila sa cr motorima...
 
Ja imam probleme sa alfom 147. Nekad pocne odma mlak vazduh da duva i tad brzo postigne radnu temperaturu i odlicno greje. Nekad duva hladan vazduh da se sav zaledim, a radnu temperaturu sporo dostigne i tek tad greje kako treba. Najgrdje sto ne znam kako je to kod nje reseno.
Sta je pod haubom Aco, 1,9 jtdm ili neki benzin.
 
Nazad
Vrh