AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ok, slazem se da u Svici postenim radom(poneko) moze zaraditi za svaki auto, ali Maserati zaista vazi za mafijaski auto u bilo kom delu sveta i pomalo me cudi da ta gospodja nije sebi uzela neki ugladjeniji i mirniji luksuzni auto.
To je u stvari zamaskirani Ferrari, i vuce neverovatno. Vozio sam se prosle godine u Corveti, koja ide zaista brutalno, ali Maserati je visa liga..
U mojim godinama tesko moze brze zakucati srce u nekom autu, ali Maserati je zaista, cak i za mene cisti adrenalin.
Ne mogu reci da ga nebih pozeleo, a inace sam prilicno anemican na automobile (u zadnjih 15-tak godina).
 
Meni je zanimliv nacin rada. Elemente koje bi neki menjali covek bez problema ispravlja. Verujem da ni cena takvih popravki nije mala, ali kad se pogleda vrednost vozila verovatno da ima neke racunice. Kod nas u selu ima 5-6 auto limara ali mislim da ni jedan nema panter za izvlacenje. Jedan ima dzanariku, drugi banderu i pomocu flasencuga i palija izvlace limariju. Jedino nisam siguran za komsiju koji je bio vrhunski majstor. Tata kaze da je pre 20 i vise godina napravio nekakav panter ali ja to nikad nisam video da koristi jer je covek batalio taj posao. A radio je stvarno vrhunski. Moram slikati 2 njegove kreacije nastale na bazi Yuga.
 
Pogledajte ovaj poljoprivredni panter:


1zr1bpl.jpg
 
Ima ih 3,4 u selu, i koliko znam ti ljudi koji su ih kupili ih se nikad nisu odrekli tako da ... verovatno su dobre :osmeh:

Elem, što se tiče Fiata samog kao marke, ja ga takođe ne volim na izgled. Prosto nijedan model mi se ne sviđa. Posebno ne volim ovaj naš 500L koji se proizvodi u Kragujevcu... za te pare ima mnogo lepših novih auta da se kupe.
Međutim, s obzirom da taksisti dosta cepaju fiate (posebno onog punta), rekao bih da su prilično izdržljivi i pouzdani. Kažem, rekao bih, niko mi tu nema u blizini fiata pa da znam.

Reno Megan da, isto ružan, ona generacija sa onim zadnjim delom je baš bila bezveze... nov je zato znatno bolji. Posebno mi je simpatičan onaj nov Reno Clio, koga dosta firmi ima kao službeni automobil... baš nekako ima lepe crte. Ford Fiesta takođe. TO je sve neka cena našeg fiata 500L, a na izgled mnogo atraktivniji automobili.

A onaj maserati eto postavih, em da ulepša temu, em da se vidi da i fiat-chrysler zna da napravi pravu stvar, samo kada hoće i kada su velike pare u igri. Jako su lepe i Alfe, kroz mnogo generacija već... ova nova Đulija je samo šlag na tortu :osmeh: Međutim, za alfina vozila se priča da su jako problematična, često imaju kvarove.... brzo im uostalom i pada cena. Koliko je to tačno, mogao bi neko ovde da prenese.
 
Ja sam relativno skoro dovuko kuci neku alfu. U pitanju je 147 1.6 TS iz 2004. Pre redizajna. Mogu reci da joj je upravo dizajn najveci adut. Takodje i opremu ima odlicnu. Svi kazu da je lep auto kad je vide, da su dobra sedista i tako to. Devojkama i zenama se bas svidja, a i siva boja. To mogu da potvrdim, a iskreno ne znam zasto. Sad, konkretno ova moja je utegnuta ko pracka i nisam primetio do sad neke greske. Medjutim od skoro je teram pa vreme tek treba da pokaze da li je kvarljiva roba. Uglavnom, najvise su paznje posvetili dizajnu, pa cak i sitnim detaljima, ali su verovatno zato druge stvari zapostavili.
 
Pa recimo trosi malo vise nego astra h 1.6, mada u zimskim uslovima kao sad su tu negde. Takodje i astra f 1.8 16v nije veci potrosac od nje, ali u ovim zimskim uslovima za malo i jeste. Ja najvise vozim otvoren put. Cisto gradska voznja je mozda velika potrosnja.
 
Gde si nabavio delove? Da sam uzeo sve delove u drugoj radnji izaslo bi 43000. Set zupastog sam uzeo INA koji je kostao 11000 a da sam hteo uzeti original tj prva ugradnja kostalo bi 19500,takodje i vodena pumpa kostala 4300 a u originalu bi bila 8500.
 
Pa najveca boljka Alfi iz tog vremena je vesanje (jer u svakoj Alfi ima dosta trkacke krvi), a rekao bi da i ostaali nisu puno bolji po ovim nasim putevima. I ono kad se sve sredi i ugrade kvalitetni delovi traje dugo. Ne bi rekao da su jos nesto vise zapostavili. Sa limarijom nemaju problema. Enterijer i oprema na zavidnom nivou.
 
Gde si nabavio delove? Da sam uzeo sve delove u drugoj radnji izaslo bi 43000. Set zupastog sam uzeo INA koji je kostao 11000 a da sam hteo uzeti original tj prva ugradnja kostalo bi 19500,takodje i vodena pumpa kostala 4300 a u originalu bi bila 8500.
To je uzeto u Pančevu, tj Kačarevu. Majstor koji održava auto nabavlja delove. Normalno, postoji otpremnica i raćun za te delove.
 
Pre dve stranice sam objasnio da imam problem sa temperaturom na astri,elem ovih dana kada je temperatura bila u plusu zagrejao sam auto do 90 stepeni i ukljucio grejanje onako kako ste mi vi objasnili(automatska klima je u pitanju) i spustila je temeraturu za 1-2 stepena skoro beznacajno.
 
Ja bas ne razumi kolko te sve izaslo posto vidim da spomienjes i druge radnje. I mene ceka ista ta zamjena pa se informisem opet malo samo je kod mene 130 ks i 2003 godina i za njih je jeftiniji set zbog spanera zupcastog koji je mehanicki ( nije hidraulicni). Kad sam gledo na ebay.de dijelove za njeg contitech set zupcasstog, v pumpa, zatezaci 115€ a onaj tamo remen od alternatora i spaner 100€. Hoces mijenjat remen od klime i spaner? remenicu alternatora?
 
Ja sam relativno skoro dovuko kuci neku alfu. U pitanju je 147 1.6 TS iz 2004. Pre redizajna. Mogu reci da joj je upravo dizajn najveci adut. Takodje i opremu ima odlicnu. Svi kazu da je lep auto kad je vide, da su dobra sedista i tako to. Devojkama i zenama se bas svidja, a i siva boja. To mogu da potvrdim, a iskreno ne znam zasto. Sad, konkretno ova moja je utegnuta ko pracka i nisam primetio do sad neke greske. Medjutim od skoro je teram pa vreme tek treba da pokaze da li je kvarljiva roba. Uglavnom, najvise su paznje posvetili dizajnu, pa cak i sitnim detaljima, ali su verovatno zato druge stvari zapostavili.
Kazu da su vlasnici Alfi srecni samo 2 puta. Kad ih kupe i kad ih prodaju.:osmeh:
 
Nazad
Vrh