AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Redovno, prilikom regeneracije se uključe svi potrošači u autu da bi motor postigao višu temperaturu i tad ga valja malo pročepiti. 2500 obrtaja je malo, toliko valja češće za redovnu vožnju. Za čišćenje u treću ili četvrtu i na put gdje se konstantno može držati bar 3500 obrtaja (naravno, prethodno je motor dostigao radnu temperaturu). Mnogima to djeluje strašno, ali neće mu ništa biti. Više škodi penzionerska vožnja gdje se šalta na 1500, a nikad ne prelazi 2500 jer ljudi povezuju više obrtaje sa većom potrošnjom i uguše auto.

Što se tiče toga da se vidi golim okom kako nema fap filtera, ne kontam kako? Jedino ako je na tehničkom supermen i ima rendgenski vid, inače sve ostaje identično. Kučište je i dalje tu, u prvoj polovini je i saće katalizatora (ako ranije nije izbačeno), a samo saće filtera se izbije napolje.

Ako je motor dobar i bez filtera će imati dobar rezultat, a ako je loš nov filter sa novim katalizatorom će sjebati za par hiljada.
 
Nikakvi potrosaci se ne pale vec ECU programirano sablje vise goriva u cilindar pri otvaranju izduvnih ventila i tako sveze gorivo stize do DPF koji je vec vreo ali se to gorivo pali u njemu i time ga dodatno zagreva do nekih 600 stepeni.

Da bi DPF funkcionisao nikako se ne smeju prekidati regenerqcija kad na brodu javi da je otpočela regenerqcija treba nastaviti voznju na visim obrtajima sve dok ne sagori svu garez.Ako se prekidaju regenerqcija garez se natalozi i bukvalno postane kao ugalj :osmeh: video sam kako izgleda filter jednog Opela koji je koriscen u Taksiju, bukvalno kameni ugalj se stvorio zbog prekidanja regenerqcija.

Ciscenje pomaze ako se promene navike i ispostuje se procedura, ako se nastavi po starom onda dzabe ciscenje.

Dakle kvalitetno gorivo i voznja u visim obrtajima, a ne na 1500-2000 i buljenje u trenutnu potrošnju (jebo je onaj ko je uopste omogucuo ovom blesavo narodu da gleda koliko trosi dok se vozi)
 
Videćemo danas šta čemo uraditi.
Od kada ga vozim sipam samo ekto dizel, a šta je sipano i kako je vožen prvih 200 000 km to samo Bog zna.
Inače u pitanju je teretna verzija 206-ice, naravno uvoz, nemam pojma odakle.Koliko mi se čini to su bila dostavna vozila negde, tako da su sve šanse da se desilo isto kao sa tim taksijem što pominješ.
Kod mene se vidi da je počela regeneracija kad krene dimna zavesa iza mene.
Hvala svima na pomoći.
 
Koliko je meni poznato, kod HDi motora se pale grijači motora da dodatno dignu temperaturu pa ako neki nije ispravan isto javlja onu generičku grešku "antipollution fault". Takođe, da bi se dodatno opteretio motor pale se još neki potrošači poput grijača stakala i mnogi tu kupe signal da je u toku regeneracija (na grijač rezrovizora paralelno stave led lampicu).

Još jedna stvar, na tih 250000 vjerovatno nema ni dovoljno aditiva za fap filter, ali to je sigurno već provjereno.
 
Da li neko ima iskustva sa 1,9 tdi motorima od 77 kw, da li je normalno da takav motor sa recimo predjenih cca 200 000 km duva na cep gde se sipa ulje i pomalo prska ulje,neko kaze da je to normalno kod 1,9 tdi PD motorima a neko kaze da je takav motor odradio svoje,e sad bi volio da se neko javi ko ima takav motor i da proveri gore pomenuto

Nije normalno za tu km jer 200.000km nije ništa,tu je velika predjena km iza tog tdi zato duva i baca ulje.
 
Citajuci po raznim forumima nebi rekao da si u pravu,voleo bih cuti od nekoga ko bas ima taj motor pa da proveri i javi
 
Motor ako je pregrijavan iz raznih razloga stradaju karike pa duva na cep odusak itd.Imao sam situaciju kad mi se dizel1,6 pregrijao na minus 20 smrznuo permant u hladnjaku bio razredjen moja krivica .Motor je poceo da kuha i nakon nekoliko minuta odmznuo.poceo je da duva kad smo ga prepakivali izvadili karike motaju se kao zvaka.Tako da je manje bitno koliko je presao nego sta se desavalo s njim.Moze biti i da je lose odrzavan.
 
Na mom bivsem tdi 66kw.svasta je preziveo i pregrevanja i zapusen hladnjak, duva na cep naravno imo malo i plavkastog dima,palio je i leti i zimi dobro iso sacuvaj boze. Sad imam isti takav neduva jako dobar motor nema dima al mrtav na gasu dok nedocepa turbinu strasno. Neznam dal da probam protokomer menjati?
Probo sam ga otkaciti jos mrtvije,izgleda je neko radio pumpu pa ga zavio ima neki servis nalepnica,inace pali ekstra radi mirno itd.
 
Drug skoro cistio turbinu na golfu 4 (110ks)
Ne mozes da prepoznas auto, a i turbini se vratio onaj njen zvuk, ne cuje se motor od nje... pogotovo ima ono kad pustis gas, pisti, cisto da se najezis

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pa ona ako je fabricka,bez onih blou of ventila i cuda sto se nadogradjuju bas i ne bi trebslo tako da se čuje? Ili gresim?
 
A da upotrebis malo logiku? Skines cep i pogledas unutra i ako vidis bregastu zapitaj se kad se ona vrti brzinom od par hiljada obrtaja u minutu dal ce da stvara odrede o strujanje vazduha i dal ce da prska ulje.

Pogledaj i proveri na svom autu da li baca ulje,koliko sam upućen voziš noviji auto.
 
Pa ne bi trebalo da baca ulje nije to zastava. Kod nas ni na jednom ne baca ulje na čepu jedino na golfu malo magli ali nije strašno ali ima još jedan lim između poklopca ventila i bregaste tako da se ni ne vidi bregasta.
 
Recimo da je normalno kod opelovih motora da baca ulje na cepu jer je bregasta bukvalno par cm ispod cepa, a za TDI ne znam. Normalno je isto i da postoji strujanje vazduha, a bas da dimi to ne verujem da je normalno.
 
Evo ja na Alfi nemam zastitu i ako skines cep dok radi okupa te celog, tako da sasvim je normalno da baca ako nema zastitu.

Inace alfa na satu ima 8900.
 
Nazad
Vrh