AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Tako je Maticu.
Aco meni licno se ovaj ne dopada, veoma je prljav i neuredan, verovatno je tako i odrzavan... a i cena jakaa, gledao sam pre bilo je dosta za manje para.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Za slične pare može da se nađe A6 C4 sa linijskim 2.5 TDI motorom.To je lađa na drumu+može u njega da se natovari dosta.
 
To mi je najsmešnija teorija o pocinkovanoj limariji i rdji,da ne rdjaju.
 
Poslednja izmena:
Krene hrda vecinom gdje je udaren il zapet.Kod mene na audiju nema nigdje zere hrde sem desnog blatobrana koji se sad rascvato poprilicno a vidljivo je da je nekad tu cuknut (na svjetlosti se vidi blaga razlika u boji )Najveca mana su mu seleni,solje,rucna ako su pozadi diskovi....B4 je veoma fino auto ako je utegnuto pogotovo karavan
 
Gde je nekada čuknut tu će početi da rđa bez obzira kako je popravka urađena.Ne bi ja tupio o tome bez veze da ne posedujem Audi 80 koji je pregazio treću deceniju i koji nema tragova korozije nigde sem na gepek vratima koja su udarena kada je kupljen pre 16 godina.
 
Gde je nekada čuknut tu će početi da rđa bez obzira kako je popravka urađena.Ne bi ja tupio o tome bez veze da ne posedujem Audi 80 koji je pregazio treću deceniju i koji nema tragova korozije nigde sem na gepek vratima koja su udarena kada je kupljen pre 16 godina.
Za mene je bolje auto staro 30 god od nekog starog 13-14, po istoj ceni, ali nismo svi isti, svi imaju nesto svoje...
Drug kupio ovog leta Opel astru g, dovezen iz Svajcarske, auto dubi, od opreme bukvalno ima SVE... ksenoni, koza, grejaci sedista, automacka klima itd itd...
Kad smo otisli na kafu ja se odusevio stvarno...
Pre neki dan kaze covek nasao rupu negde oko rezervoara, kaze mogu celu saku bez problema da ubacim...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kako da ne :osmeh: To je najveca zabluda u istoriji da pocinkovan limarija ne truli.
Kolega audiji ne trule,lim je pocinkovan.Kvalitet cinkovanja kod njih je na vrhunskom nivou,nema nikakve veze sa pocinkovanim olucima ili cevima.To mogu da ti garantujem jer je drugar godinama prodavao polovne delove za audi i vw,bilo je po dvadeset 80-tki i b4

- - - - - - - - - -

To mi je najsmešnija teorija o pocinkovanoj limariji i rdji,da ne rdjaju.
Nije nikakva teorija,uzmi neku haubu od audija skini boju i ostavi je na otvorenom,nikada nece istruliti
 
Gde me nađoste sa ovom temom.Za ovo sam postao magistar.

Ja sam fasovao dobrano sa tim filterom.U pitanju je C4 - 2011 godište.Nosio ga kod tri majstora na ćišćenje.Svi uzeli lepe pare i ništa.Poslednji je u SM ovlašćeni diler za Peugeot-Radosavljević.Nabavio čovek najsavremeniju opremu,jede malu decu.Očistio i naplatio 12.000 dinara,a posle tri nedelje se opet upalila lampica.Kad sam ga pitao,on sleže ramenima,možda je nešto drugo u pitanju...

Moj savet:NEMA PRAVOG REŠENJA.Razlog je u gradskoj vožnji,kratke relacije i on ne postigne toliku temperaturu da sprži sve te čestice.Sledeći savet:NIKAKO SKIDATI FILTER.Razlog je što više nije euro 4-5 i biće problem kod registracije.A onda se još mora platiti da vam neko promeni i parametre u računaru jer on dobija povratne informacije sa filtera i stalno će da pravi probleme.Ta usluga košta i pitanje je kakav je stručnjak u pitanju.Svi koriste neke divljake od softvera jer niko nema original fabrički,a svi kažu da imaju.

Jedino moguće Rešenje:Duža vožnja,malo brža na većem broju obrtaja.Na svakih mesec dva,kad mi se počne sijalica paliti,izađem na auto put sa 130 km,vozim do prvog silaza,oko 15 km,vratim se nazad i čestice sagoru i miran narednih dva meseca.Cena sa dve putarine i gorivom je 500 dinara.Oni koji češće idu na duže relacije nemaju ili vrlo retko,ovaj problem.
Ovo je jedina prava istina,sve ostalo su priče za malu decu.
 
Mesečno prelazim oko 3500km, otprilike je pola od toga gradska vožnja, a volim da dam po gasu kada mogu.
Majstor traži 180e za uklanjanje filtera i fizički i softverski.Daje garanciju na odrađeno.Vozim ga od aprila 2017. i redovno se dešavalo da posle malo duže vožnje na većim obrtajima počne da pravi dimnu zavesu iza mene, ali lampica ni ventilatori se nisu palili.
 
Uklonis ga softverski i remapiras(cipujes) motor, a fizicki izbacis filter iz kucista, kuciste ostavis na autu. Ne verujem da ce biti bilo kakve kontrole osim vizuelne, a ovako izgleda da je filter jos uvek tu.
 
Da se i ja nadovezem na ovu temu,kod mene je fiatov motor 1,3 mjet sa tim dpf filterom i ja sam cesto u gradskoj voznji ustvari relacija selo grad ali evo sta ja praktikujem,ja vozim uvek sa podatkom na displeju o prosecnoj potrosnji i primetim kad zapocne proces sagorevanja cadji tako sto mi se prosecna potrosnja digne na 25 l a i obrtaji se povecaju e tad ja krenem na obilaznicu i vozim u trecoj brzini nekih 10 min na 2500 obrtaja i nesto vise.Tako vozim dok prosecna potrosnja ne padne na normalnu i tad znam da se proces zavrsio.Dakle sta hocu reci za 3 godine otkad vozim auto sa DPF filterom svega mi se tri put upalila lampica premda i ona nije znak nekog kvara nego kad se upali ja ponovim gore opisani postupak i ona se ugasi.Neznm kako je kod drugih auta ali kod fiata ovo dobro funkcionise dokle ce neznam a ja uopste nebih rzmisljao o uklanjanju istog
 
Jovice,to upravo znači da pri takvoj vožnji sagori sve čestice čađi i zato se lampica ne pali.O tome sam upravo i govorio.
Petre,čim se baci pogled pod haubu vidi se,ko se iole razume,da ga nema,tako da je sve to rizik.Ja sam ,za sada,našao rešenje,vrlo jednostavno i jeftino.Videću da li je to i trajno rešenje.Odem jednom u dva meseca do NS da obiđem sina studenta i rešen problem.
Zato on i ne žuri da završi studije,hoće tati da pomogne oko problema sa filterom.Ljubi ga majka.
 
Da li neko ima iskustva sa 1,9 tdi motorima od 77 kw, da li je normalno da takav motor sa recimo predjenih cca 200 000 km duva na cep gde se sipa ulje i pomalo prska ulje,neko kaze da je to normalno kod 1,9 tdi PD motorima a neko kaze da je takav motor odradio svoje,e sad bi volio da se neko javi ko ima takav motor i da proveri gore pomenuto
 
Nazad
Vrh