AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

DA,ako stavljas projektore,da smeta drugima,to se slazem,ali vredi li nesto da ja ne stavim ,a drugi da mene zaslepljuju?Imao sam stavljene i na motoru ,i na autu,ali sam jesenas stavio philipsove halogenke,i zadovoljan sam,mnogo bolje sijaju od drugih koje imo prodavnicama da se kupe,bas ovakve imam

http://www.autosijalice.rs/?wpsc-product=auto-sijalice-philips-h7-12v-55w-px26d-color-vision-purple

i da napomenem,nisam ni ja pristalica budzenja,i nervira me kad me zaslepljuju zato sam i ja skinuo moje,ali sto se tice ksenon i led sijalica,mnoogo bolje se vide i linije i znakovi nego sa obicnim sijalicama..
 
Ja sam imao slične,trajale su oko 3 godine,mada i ovo što sijaju i preko dana im skraćuje vek,slično su i koštale, možda malo jeftinje,al su se zvale najt brejker ili tako nešto...i odlično sijaju...
 
da,to su osram night breaker
s-l1000.jpg
 
Ovakve Osram kupio pre dosta godina i skinuo ih kada sam prodavao auto a ugradio na traktor posle toga :osmeh: i još idu.
 
Meni su led sijalice za kuću sve pocrkale posle godinu dana ,kupljene su sve odjednom i stavljene.Počele su jedna po jedna redom svaki dan neka ode.
 
Узет још један пар лед сијалица за дуго светло, сад су Х7, са претходнима на кратким светлима сам презадовољан. Са поштарином из кине и пдв су ме изнеле 1800 динџи. За који дан их стављам кад одем на технички преглед да региструјем ауто, па да не стоје мајстори безпослени 20 минута. Ове сам посебно вијао пошто су краће за 10 мм па не морам да бушим пластику поклопца фара.
fa6f8e6f29e74912258b575b021195c0.jpg


Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Za te sijalice čak i proizvođač kaže da im je radni vijek duplo kraći u odnosu na standardne, ali standardne traju godinama pa i ove nisu loše.

Kad sam kupio 307 svi su pričali da im svako malo crkavaju sijalice. U 15 dana sam sigurno bar pola zamijenio i sad već više od godinu dana miran. Sve izbačene bile neke obične bez oznake, a kako su otkazivale redom ubacivao osram i na tim pozicijama nema još otkazivanja.
 
I ja sam imao osram kao ova kutijica gore na slici sto je, ako se ne varam. Samo je moje pakovanje bilo 3 ili 4 komada. Kad sinu razlika ocigledna u odnosu na ove jeftinije.

@ BobanNB, verujem da svetla niko nece ni da ti pogleda na tehnicki. Bitno da ti kola budu cista da lepo ispadnu kad ih slikaju.
 
Pozdrav svima,treba mi mala pomoć u vezi Vectre A sa 1.7 TC4EE1 (Isuzu) dizelašem. Ne pokazuje nivo goriva a ne mogu da nađem gde stoji plovak u rezervoaru, skinuo sam plastični poklopac ispod zadnjeg sedišta vidi se samo lim tj. zid rezervoara.
 
Pozdrav svima,treba mi mala pomoć u vezi Vectre A sa 1.7 TC4EE1 (Isuzu) dizelašem. Ne pokazuje nivo goriva a ne mogu da nađem gde stoji plovak u rezervoaru, skinuo sam plastični poklopac ispod zadnjeg sedišta vidi se samo lim tj. zid rezervoara.
Ako se nevaram trebalo bi da je sa donje prednje strane,mozda gresim
 
Da li se sa zamenom ulja u motoru moze smanjiti kolicina stetnih izduvnih gasova koji se radi na tehnickom pregledu? Znaci pre merenja zamena ulja.
Znam da ce to ozbiljnije zaziveti tek za dve godine. ali me zanima da li ovo ima neke logike uopste.
 
Pozdrav svima,treba mi mala pomoć u vezi Vectre A sa 1.7 TC4EE1 (Isuzu) dizelašem. Ne pokazuje nivo goriva a ne mogu da nađem gde stoji plovak u rezervoaru, skinuo sam plastični poklopac ispod zadnjeg sedišta vidi se samo lim tj. zid rezervoara.

Čini mi se. ali nisam siguran da je u kućištu pumpe to odradjeno u onoj cjevčici sa strane .
 
Krajem oktobra pisao sam o problemu na autu koji sam tek uvezao (golf 4TDI), tacnije da je nizak prednji kraj a da su opruge vizuelno kao nove. Pa eto da napisem kakav je rasplet situacije.
Proverom je utvrdjeno da su opruge u Austriji zamenjene novim, ali su za sasvim drugi model. Oznake na njima (dve plave i jedna zelena tacka) govore da su namenjene za motor 1.6 benz.
Kako se to desilo tamo njima u jevropi ne znam, ali se desilo, toliko i o njihovoj preciznosti i strucnosti.?
Opruge su vizuelno kao nove, farba stoji, nigde tacke korozije. Pitam se samo da li se mogu iskoristiti za auto kojem su namenjene, odnosno da li su sada mozda malo sabijene jer su neko vreme nosile tezi motor.?

Evo i linka na kojem je tabela sa oznakama na oprugama i njihova fabricka namenjenost. Mozda nekad nekome bude od koristi ...

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=308471


Uzgred sta znace oznake lb/in iza brojeva na tabeli, da li je to jedinica za predvidjenu tezinu, otpor, ili nesto trece ?
 
Poslednja izmena:
I jel sad prodisao posle ciscenja. Ja sam kod mene posle ciscenja kupio bakarnu mast u spreju I malo naspreisao klizne delove.
 
Nazad
Vrh