AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Fala drugari, znam sve sta kazete ali neka situacija cudna i povoljna pa sam je dotero danas na probu dva dana. Zena se odusevila pa cemo videti.
 
Od pre neki dan sam primetio da mi auto trza na manjim obrtajima, prilikom prelaska iz veće u manju brzinu. Nešto malo ali ipak se oseti. Kontam da su svećice i/ili kablovi pogotovo što ih nisam menjao od kad je kod mene a to je nekih 17 18k km. Koje svećice bi odgovarale? U pitanju je punto 1.2 8v 2010. god.
 
Ja na proslim kolima nisam svecice menjao 100 000 km , radila ko sat

Samo ngk , i gledaj made in Japan da nadjes .

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Vodite racuna jer pojavile su se kopije NGK svecica a u stvari su kineske.Japanske original mislim da nepostoje na nase trziste vec su francuske proizvodnje. Svima sam ih preporucivao i ekstra su dok se i sam nisam nasadio na kinesku kopiju koja je ispisana plavim slovima a i vizuelno se primecuje da je los kvalitet.Originalne dotle koje sam kupovao su crnim slovima pisane ako su originalne ili proizvodnja francuska. Od sada samo kupujem polovne sa stranaca i ubacujem za sebe
 
Zna li iko mozel se pomjerat i kako volan na audi a4 po dubini i zasto sluzi neki kljucic il tako nesto pod volanom
 
Ослободи се полуга са стране волана и помераш рукама по дубини или вертикали.
Какав кључић? Зедер?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kod mene je poluga ispod volana i pomjero sam po visini al po dubini nisam proobo a tu ispod takode ima nesto metalno sto lici na kljuc....Ne cacka mi se bezpotrebe al cu ic probati da vidim koji je vrag.
 
Или испод волана(кад је спустиш пише опен)....мало сам пермутовао моделе.....гураш од себе или вучеш ка себи волан.
А то баш скроз испод је вероватно нека механичка заштита од крађе....зедер, или она "игла", а вероватно немаш кључ кад питаш шта је.
Одсликај мало, ко ће га знати напамет, да не талабусам пуно

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Izvadio sam je ali malo je nezgodno sa unutrašnje strane unutar doboša se čuka i izbija. Ceo cirkus su mi napravili u servisu jer su kontra stavili onu samoosiguravajuću maticu kad su vraćali doboš i nisu je stegli.
 
Nisu majstori nego serviseri, danas na prste mozes da izbrojis majstore, ovi sto odvijaju srafove za pare nisu ni prosli pored majstora.Meni na Alfi pre par nedelja bio redovan servis i zbog garancije sam morao kod ovlascenog servisera da idem.Zamene oni ulje kad ujutru ja pomeram sa parkinga kad mi komsija kaze jel ovo tvoje ulje :sjasi: ja izdajem kad ono batica sveze ulja ispod, okrene mi se celo naselje :osmeh: Kad carevi nisu lepo dotegli cep, izgleda zaboravio da dotegne nego samo zavio rukom :haha:

Al bar sam popio espreso i mali hajniken dzabe u znak izvinjenja cak mi dali i jelikicu koja mirisala 3 sata :osmeh:
 
GFFYskW.jpg
:haha:
 
Srbija je extra mesto za testiranja auta pre nego sto krenu u serijsku proizvodnju...ako ti ne ostane volan u rukama ili guma u krateru dobar je...
 
Nisu majstori nego serviseri, danas na prste mozes da izbrojis majstore, ovi sto odvijaju srafove za pare nisu ni prosli pored majstora.Meni na Alfi pre par nedelja bio redovan servis i zbog garancije sam morao kod ovlascenog servisera da idem.Zamene oni ulje kad ujutru ja pomeram sa parkinga kad mi komsija kaze jel ovo tvoje ulje :sjasi: ja izdajem kad ono batica sveze ulja ispod, okrene mi se celo naselje :osmeh: Kad carevi nisu lepo dotegli cep, izgleda zaboravio da dotegne nego samo zavio rukom :haha:

Al bar sam popio espreso i mali hajniken dzabe u znak izvinjenja cak mi dali i jelikicu koja mirisala 3 sata :osmeh:
hahahha,tacno sam znao da si alfista :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh