AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

U Srbiji je tesko izvodljivo 1000 km dnevno. Ogranicenja,losi putevi. Na zapadu i auto put je moguce lagano. Kamionom za 9h voznje je moguce cela Francuska nuz obalu (veza It-Esp) oko 700km. Autom koji nije limitiran na 90km/h je jos lakse.
 
Ja sutra idem Aleksinac,Prokuplje,Vranje,Preševo taman da nadoknadim sto sam danas bio po lokalu.

Trenutni prosek mi je 2087km nedeljno i smena mi 14 sati.Posle godine isti tempo pa nagurano 80 i kusur hiljada,da radim i subotom bilo bi i vise,al bilo je dosta vozikanja i po regionu ove godine slabo isao preko, al moze komotno 100+ da se nagura toliko bar naguraju ovi mucenici sto drze Balkan.

Al opet treba racunati da se recimo po Beogradu i Ns napravi 50+ km.

Sa trakom je 800km plafon i to da se voza 10h.
 
evo me,izvini sto nemogu da budem ovde ceo dan :osmeh:
ja nisam rekao da si lazov,nego je taj komercijalista malko preterao.Takvu kilometrazu prave sleperi sto voze za EU i Rusiju.Po Srbiji je nemoguce to napraviti :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

izovoga zakljucujem da si obican radnik pa nevredi da dalje diskutujemo :ppozdrav:


Da radnici zaradjuju novac.I ja angazujem radnike i znam da mi zarada direktno zavisi od njihove produktivnosti.,Malo te je ponela atmosfera,pazi na ponasanje i nikada ne zaboravi da se ne zna sta nosi dan,a sta noc,pogotovo na Balkanu....
 
Da radnici zaradjuju novac.I ja angazujem radnike i znam da mi zarada direktno zavisi od njihove produktivnosti.,Malo te je ponela atmosfera,pazi na ponasanje i nikada ne zaboravi da se ne zna sta nosi dan,a sta noc,pogotovo na Balkanu....
ja sam paor kao i ti,nisam ono odgore dobro srocio jbg...
 
U Srbiji je tesko izvodljivo 1000 km dnevno. Ogranicenja,losi putevi. Na zapadu i auto put je moguce lagano. Kamionom za 9h voznje je moguce cela Francuska nuz obalu (veza It-Esp) oko 700km. Autom koji nije limitiran na 90km/h je jos lakse.

Prijatelju itekako je moguće :osmeh: ali putničkim vozilom.

Dok sam bio u bivšoj firmi sa uspeo sam da za 5 dana napravim 4800km, a lični dnevni rekord je 1300km po Srbiji

PS zato i jeste bivša firma :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
E sad zavisi kolko se i voze. Ima ono da ljudi hvale auto a prodju godisnje 6-8 000km. Ja gazim bar 20 000 pa mi treba neko ko je sa istim presao bar 30-40 000 i da je prosao odredjene servise popravke ...
 
Td4 ti je BMWov agregat i prilicno je pouzdan, ima ih dosta kod nas tako da ima i polovnih delova (naročito bitno za limariju) a i originali nisu vise tako skupi, mada ima i skupih stvari.

Rav4 je bolji, ali kao i svaka tojota nocna mora ako zatrebaju limarijski delovi.
 
Vozim tog freelandera uglavnom po njivama kad su kvarovi i kao i svaki auto ima i mana i dobrih stvari. Meni je licno najveci nedostatak sto ima jako mali anslag na volanu i u gradu parkiranje je nocna mora. A I dosta trosi pa svi eliminisu zadnji pogon skidanjem kardana da bi potrosnja opala. Inace ovako je jak auto, za oko 3godine vozanja po njivama jos nije ni jedna kugla prolupala niti silen.
 
Zato sam ga i pitao. Npr blatobran-krilo za toyotu je od 3000 do 6000. A za freelandera je od 30000 do 40000 isti proizvođači....
 
Mislim da u današnje vreme nema da nema polovnog dela.Jedino što sigurno ne može da se nabavi je 'ticino mleko,farba na tačke,šolja za levoruke...
 
Mislim da u današnje vreme nema da nema polovnog dela.Jedino što sigurno ne može da se nabavi je 'ticino mleko,farba na tačke,šolja za levoruke...
za ticino mleko necu ovde a farba na tacke ima-efekt lak a ima i šolja za levoruke :haha:
s-l500.jpg
 
Postoje neki delovi koji ne mogu da se nabave novi (uopšte) i (ili) polovni (ovi još i nekako mogu ali ne lako niti jeftino) za neke aute koji nisu česti na putevima,a ne radi se o maloj seriji auta. Jednostavno nema ih kod nas niti u nekom bližem okruženju,pa vrv zbog toga. Imao neku Alfu pa znam kako je. Hvala Bogu otišla u prave ruke! Novi vlasnik je ljubitelja oldtajmera u Crnu Goru a još i zvanični serviser za iste. Pa onda npr neke delove koji nisu klasičan potrošni materijal,ali zbog zuba vremena postaju. Npr korektor sile kočenja za neke aute koji su u izumiranju kao što je: zastava-jugo,Ford (Courier i sl),Audi 100 C3-C4.... Zadnja kočiona klešta za pomenutog.... Ma ima tako tih zaeba koji mogu da ti zagorčaju održavanje ali snalazimo se još uvek.
Ali limarija za auto od 15-ak godina? To mislim da nikako nije problem.
 
taj korektor sa yuga smo svi pocupali,neznam kako sad prelaze teh. bez njega?
 
Nazad
Vrh