AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sve ste u pravu, stvarno je prošlo par sekundi kako je rasla temp...morao sam da ga ugasim jer je nastavila da raste temp, hladio sam ga na kontaktu,pa upalim na kratko,pa tako u krug,dok se nije koliko toliko ohladio da mogu da otvorim čep na hladnjaku a da me ne ošuri...
Znam da ga je najbolje hladiti kako momo kaže,al nisam smeo...bojim se samo za glavu ili dihtung,a baš nisam blizu kuće,za sad radi normalno,al nisam prešao možda još 2 km do destinacije...videću i sam kad krenem u nedelju kući,al ovako pitam za mišljenje da znam šta mogu da očekujem...
Rusvaja sam ugrejao do kuvanja ko zna koliko puta(dok nisam dokučio zašto se pregreva,duha priča) pa nikad nije problema,al sam ga hladio kako momo savetuje,ovo je ipak drugačija situacija jer sam u kratkom vremenu ostao bez vode,pa je drugačije...

Nije mu nista :osmeh: Ne kuva auto tako lako. I ne moras da drzis gas, dovoljno je da radi na leru i odvrnes mu grejanje na max.
 
Probao sa grejanjem,znam za to,al pišto je bilo u pitanju crevo od malog hladnjaka nema ni grejanja...
Znam teoriju...praksa mi slabija strana...:))
 
Pitanje za Macvane, prvenstveno Montoyu, ima li u Badovincima radnja sa auto dijelovima? Treba mi osam srafova tocka od keca, yuga.... ali novi.
 
Ja mogu da ti nađem link za Download verzije 2018, samo što je to neupotrebljivo ako ne možeš da nabaviš karticu sa izmenjivim ID i ako nemaš nekog koji ume to u Linuxu da odradi.
Inače mape su, bar za Srbiju, veoma tanke. Uglavnom vidiš linije, tj mrežu puteva ali ne i imena ulica. Sela nema uopšte na mapi. Uglavnom su svi razočarani koji ih imaju. Otprilike svakog marta izlaze nove verzije. Pogledaću ovih dana da li se pojavila verzija 2019. Možda je ona bolja od prethodne. One starije su imale samo mrežu autoputeva kod nas. Svake godine su bolje
 
Ma meni treba najvise za Grcku posto cu mozda malo na zapadnu obalu pa mi je manje poznat taj deo. Mada koristio sam Sygic na telefonu i dosta je dobra ali sam hteo da isprobam ovu na autu :osmeh: Imam mape Zapadne Evrope ali mi trenutno ne trebaju ali mozda je isprobam ako se odazovem pozivu druga da ga posetim u Austriji.
 
4.000din za navi karticu, kolika je muka napraviti je, nije mnogo. Sad vidim Kinezi nude na alibabi kartice sa ID po želji pa je to olakšalo posao i verovatno spustilo cenu.

Ja koristim Waze navigaciju za kod nas. Prednost joj je što mogu da se vide gužve, udesi, kamere, radari u realnom vremenu. Troši internet ali ne puno. Za preko granice učitam rutu pre prelaska granice i onda ugasim internet.
 
лоша набавна мрежа, релативно скупи делови.....једино из енглеске да их поручујеш онда су јефтинији него код нас.....нису моја искуства већ мог пријатеља. исто стање је и са половним деловима. додуше зависи и који модел.....ако је теренски програм онда је отров. Све ти се каже, колико их виђаш на путевима и ко их вози.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Фрилендер је познати "штедиша" по потрошњи.

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh