AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Evo ti si rekorder,nijednom nije pukao i polupao protokomer ili da si čačkao membranu?
Ja sam sa mojim Mondeo dizel presao 400.000 i nista nisam čačkao sem grejaca.120.000 i nije neka kilometraza :ppozdrav:
Sto bi polupao protokomer?Nikad detonaciju nisam imao na sekventu,ali ni jednom i niko koga poznajem ,detonacije su samo na vakumskim uredjajima.
Filter plina sam menjao na 20000 km , membrane prepakovao sam na 80000 prvi put , i to kad sam ih skinuo bile cele ali presle dosta pa otvrdnule i iz preventive sam ih menjao.
To ni ne racunam u kvar jer je potrosna roba . ( a i investicija celih 900din)
A drugar mi ima mondea dizela npr i nema sta mu nije crklo, kupio je stranca pa sad kad mu sta crkne skida sa njega i stavlja jer mu jeftinije bilo nego deo po deo

Drugom drugaru otisle dizne na golf 4 2500eur mu trazili za nove.
Teco kupio 2 god starog audi a4 , na 80000 km mu crkne plivajuci 1200 e zamena
itd itd.

Bitno je ko ti ugradjuje i sta ti ugradjuje
Ja sam imao kombinaciju stag300, tomasseto at09 , i valtek dizne . Znaci sipaj i vozi.
Auto je bio 150 konja i jedva da se primecivala razlika na benzinu&plinu .

Gledao sam dyno snimak gde auto izbaci vise konja na plinu nego na benzinu. (tecno ubrizgavanje gasa)
Postavio je neki momak sa opelovog foruma merio je na astri bertone turbo sa plinom i benzinom.

Plin je trenutno najjeftiniji vid voznje ubedljivo( ako gledamo fosilna goriva)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam pomalo imao iskustva oko auta,ford dizel je neunistiv ako ga taj drugarov majstor zna staviti u fazu
taj dino test je samo za forumaše,da je taj auto toliko dobar terali bi ga ovih dana na dakaru :ppozdrav:
 
Kasno smo krenuli a trebao sam da se vratim do pola tri da vodim klinca u neku privatnu školicu,iz tog razloga nisam hteo da se nigde zadržavam ,neki drugi put kad me put nanese javiću se.Odustao sam od tog pluga ne moraš ga ni gledati:osmeh:spavam:{{
 
Plin je deliktana stvar ako hocete da sve radi u fulu. Ja mom autu posvecujem paznju i sada sam naisao na majstore koji znaju da rese sto do sada niko nije znao. Moze taj plin da ide i da trosi smesno, ali mislim i dalje da je to radilo kao svet na karburatorskim motorima tj Zastava i slicni sistemi. Moj Z128 kada je prodat sve se raspalo na njemu, sem plina. I poslednji dan zivota je upalio lepo i odvezao sebe na otpad :osmeh:
 
Ima jedan ovde tog mondea godinama i on isto kupio stranca i od njega skida delove. Izgleda da je kod njih kao sto bese IMT, kako se kome zalomi.
 
Kako god da vozis trosi 5 litara, a jedini je imao nosivost 800kg. Ja sam ga tovario najstrasnije, i mnogo sam voleo taj auto.
Sad vozim Sharana 03, isto odlican auto, ali u odnosu na Forda bucan i neudoban. Ostalo je naravno bolje..
 
Iz tog vremena 90-tih je odlican auto bio i Opel Omega, ali ga nisam nikad kupovao radi zadnje vuce(koju neki cak i preferiraju)..
 
Drustvo, izleteo mi neki pasat trojka, 2.0 cist benzin, plin nikad nije video!
Pitao sam jednog majstora tu u blizini za sekvent plin, on mi kaze u njega samo taj plin i moze jer ima zasebno dizne ali mora da pali na benzin.
E saad, nije mi jasno zasto mora da pali na benzin??

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Kod sekventa imas isparivac ("pluca") i tek kada se isparivac dovoljno ugrije (+30c, +40c zavisi kako ti je podeseno) sistem moze prebaciti sa benzina na plin. Inace, plinske dizne su za plin u gasnom stanju (ne u tecnom. U tecnom stanju je u rezervoaru, dalje do isparivaca koji pozajmljuje temperaturu od motora da ugrije TNG i prevede ga iz tecnog u gasno stanje). Kod sekventa mozes paliti i direktno na plin, ali nije preporucljivo ako je hladno jer guras tecni TNG u gasne dizne (ljeti kad je auto zagrijano u nekim sistemima imas opciju i da direktno palis na plin jer je vec zagrijan (mada je usteda tu mala jer i da ga upalis na benzin - on ce nakon par sekundi prebaciti na plin).

Inace, benzin je otprilike 7 puta zapaljiviji od TNG-a (gledano kao odnos gorivo:vazduh); sto dalje implicira da ce ti lakse upaliti na benzin.

Pozdrav



PS
u zadnje vrijeme postoje sistemi TNG uredjaja za motore sa direktnim ubrizgavanjem gdje se koriste postojece benzinske dizne i nema isparivaca (TNG u tecnom stanju pumpom visokog pritiska se pumpa u cilindre). Ti sistemi mogu da se pale i direktno na plin.
 
Ima jedan ovde tog mondea godinama i on isto kupio stranca i od njega skida delove. Izgleda da je kod njih kao sto bese IMT, kako se kome zalomi.
Kod tih fordova je problem staviti motor u fazu jer na bregastoj nema oznaku a remenica je konusna bez kajle.To kad se stavi kako treba on uvek pali kao mina.Naravno,to jako malo majstora zna da podesi.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh