AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Nisam gledao dali piše ali ću proveriti ali hoću da promenim ulje svo pa onda da znamo na čemu smo i usput da proverim stanje kočnica.
 
Nije toliko kvar koliko me vise iritira,passat 1.9 TDi na prvom jutarnjem paljenju zavergla duze dok ne upali i to kao da sporo vergla ili istom brzinom dok ne upali tj kao da bije u prazno,svako drugo paljenje na zub...nikakav dim ne baca i sastavi ga odmah.Akumulator je nov i grejaci novi,filter goriva zamenjen-maf,map i egr svi cisti.Nedovoljna brzina obrtaja anlasera ili nesto drugo?
 
Danas promenio ulje u motoru u Nivi i sipao sam ELF 5w40 nadam se da nisam pogrešio ne znam kad je pre menjan ali je ulje poprilično bio prerađeno i dosta mutno kao da je prešao dosta kilometara.
 
Jedna mala pre i posle
3bc6418de40800b49a03b603309d14a4.jpg
ec01a594aa5fe449cb6632bc0b6c869f.jpg



81a28649c880fd54aa9af620c798a065.jpg
e1d1c21f1b04dc5e606d4c3dc3442ef9.jpg
d7e45bf9da97b58cfb2653f0806d4e3e.jpg
 
Nije toliko kvar koliko me vise iritira,passat 1.9 TDi na prvom jutarnjem paljenju zavergla duze dok ne upali i to kao da sporo vergla ili istom brzinom dok ne upali tj kao da bije u prazno,svako drugo paljenje na zub...nikakav dim ne baca i sastavi ga odmah.Akumulator je nov i grejaci novi,filter goriva zamenjen-maf,map i egr svi cisti.Nedovoljna brzina obrtaja anlasera ili nesto drugo?
Ako ti je pasat 1.9 PD motor onda upusti gorivo
imam dva, i bavim se mehanikom tako da znam sta je.
Oni sa bos pumpom kad je motor pri izdisaju pale bolje nego ovi PD kad izgube pritisak goriva,ustvari oni svi pale bolje nego ovi PD
 
Zar nije bila prica da su led zabranjene ?

Ako nisu, treba da ih zabrane. Kao i sve ostale budzotine koje se srecu na putevima. Pa kad te oslepi, ne znas gde si.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
kad zabrane da svakakve bakice i dekice voze elektro bicikle,i tricikle,nocu i bez kacige i registracije,onda cu da vratim obicne halogene sijalice...inace one sam izbacio jer su imale glavu sa ventilatorom,i nisam mogao da stavim zastitnu gumu,inace su svetlile super,i sa oborenim,nisu zaslepljavali.
 
Pominjalo se nesto u vezi smanjenja registracije za vozila preko 2000 kubika hoce li biti nesto od toga ??
Do sad nisam razmisljao o automobilima preko 2000 kubika ali me je pokolebao zenin rodjak koji zivi preko grane, jer on bi prodao svoj auto koji je u odlicnom stanju i sa poznatom istorijom. Ali iskreno ne placa mi se 70000 registracija.
 
Pominjalo se nesto u vezi smanjenja registracije za vozila preko 2000 kubika hoce li biti nesto od toga ??
Do sad nisam razmisljao o automobilima preko 2000 kubika ali me je pokolebao zenin rodjak koji zivi preko grane, jer on bi prodao svoj auto koji je u odlicnom stanju i sa poznatom istorijom. Ali iskreno ne placa mi se 70000 registracija.
Kazu da je to na programu vlade odmah posle donosenja uredbe o subvencionisanom dizelu za poljoprivrednike i ukidanja poreza na oruzje
 
kad zabrane da svakakve bakice i dekice voze elektro bicikle,i tricikle,nocu i bez kacige i registracije,onda cu da vratim obicne halogene sijalice...inace one sam izbacio jer su imale glavu sa ventilatorom,i nisam mogao da stavim zastitnu gumu,inace su svetlile super,i sa oborenim,nisu zaslepljavali.
Uglavnom me zanima koliko traju jer nisu jeftine i da li zaslepljuju vozače kad mi dolaze u susret.Nebih da ih kupim pa da mi brzo crknu a nebi ni ostale vozače da zaslepljujem svetlima.Nisu spašeni ni ovi sa halogenim sijalicama farovi podignuti samo da oni vide.
 
Ac xenon 55w 6000k i budi miran

Crkavaju te led, video vec kod par njih posle mesec dva rikne a placene 4000

Xenoni mi trajali na proslim kolima 5 god , ali iskljucivo ac , dc ni u ludilu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Uglavnom me zanima koliko traju jer nisu jeftine i da li zaslepljuju vozače kad mi dolaze u susret.Nebih da ih kupim pa da mi brzo crknu a nebi ni ostale vozače da zaslepljujem svetlima.Nisu spašeni ni ovi sa halogenim sijalicama farovi podignuti samo da oni vide.
mogu da se teluju i da se namesti snop okretanjem lampe.po menui su bolje od ksenona,jer nemas balaste,i pale se u trenutku,dik ksenonu treba par sekundi,a i bolje svetle o ksenona,ja sam ih skinuo jer nisam hteo da secem gumu koja ide sa zadnje strane fara,imam i H7 na fiatu,i te su takodje sa ventilatorom,ali tamo ima mesta.mislim da neces pogresiti ako ih kupis.
daner,kokvi su to ac i dc ksenoni?na citroenu sam imao mozda i 4 godine trajali kupio sam ceo set H7 u pancevu na buvljaku za ravno 2000din,i evo i prodao auto i radili bez greske...dok na mercedesu,imam fabricki ksenon D2s ili R I i stalno stavljam philips ili osram,ali dosta brzo crkne oko 6 meseci,,,zadnji put sam ovde kupio i zadovoljan sam i svetlom i kvalitetom
http://www.autosijalice.rs/?wpsc_product_category=philips-2
 
Ma da ksenon u obicno faru je najbolje resenje :haha: za 50e progledas :haha:

I sa led i sa ksenonom ces da smetas drugim vozacima jer imas far koji je proizveden da usmerava snop obicne halogene sijalice koji se drastično razlikuje od snopa led i ksenon sijalice.

Ksenon na obicno faru je investicija od 150e po faru da to lici na nesto i da budes bezbedan.
 
Nazad
Vrh