AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ako je takva guma onda dobiješ tako, ali ako naprimjer staviš 195/55/R15 umjesto 195/65/R14 zapravo si u minusu 13.6 milimetara u promjeru. Kako sam i napisao, visina ovisi više o gumi, nego o promjeru felge jer sa večim promjerom felge možeš imati manji promjer ukupnog kotača.
 
Stabilnost se tu ne narusava mnogo. Niti mi treba za sumu. Jednostavno sad imam jedan jugo 60 koji mi je vec pri kraju i ovaj bi mi doso kao zamena. Znaci da odem u selo, da odem do njive, vocnjaka, da prevozim alat i gvozdjuriju sa njim. Sve to sam do sad sa ovim napacenim jugicem, a ovog 4x4 bi uzeo cisto da bi lakse obavljao sve to.
Za sad mi se svidja ovo sto Zombi napisa. Znaci da se malo odigne i da moze mnoooogooo da potera.

Sinhro je 95% na prednju, a 5% na zadnju osovinu i to preko visca sto mu u prevodu znaci samo dok daje gas on ima 4x4 cim pustis on ide kao i taj Jugo.

Nije to ono sto si ti zamislio.
 
Vec kad se razumijes....koliko se dobije ako sa 195/65R14 prijedes na 195/65R15....

Dobijes 1.27cm na visini felne i 1.27 na visini gume....
U ovom gore slučaju dobije samo 12.7 mm na visinu felge, a visina gume je ista u oba slučaja. 65% od širine koja je tu 195 mm.
Ako zadržava širinu gume onda mora povećati i profil (sa 65 na 70 ili 75 recimo).
E sad, uz veće felge idu i skuplje gume, još ako je neki egzotičan profil u pitanju tu se nabere fina cifra. Takođe, pošto je veći prečnik točka brzinomjer će pokazivati manju brzinu nego što realno jeste, a pitanje je kako će se i motor/mjenjač slagati da tom kombinacijom. Kad se sve sabere i oduzme, mislim da je varijanta sa drugim oprugama najisplativija.
 
Jel zna neko kako bi mogo auto da se podigne za nekih 30-40 mm? Znaci da mu se poveca udaljenost od tla za toliko. Meni kao najlogicnije resenje pada na pamet da se naprave duze opruge, ali mislim da bi to skupo kostalo. Tako da bi bilo dobro ako neko ima resenje.

Ne znam za VW ali na Mercedesu fabricki postoje gumene podloske ispod opruga u razlicitim debljinama

29970d1062172673-lowering-my-92-300e-pads1-copy.jpg
 
U ovom gore slučaju dobije samo 12.7 mm na visinu felge, a visina gume je ista u oba slučaja. 65% od širine koja je tu 195 mm.
Ako zadržava širinu gume onda mora povećati i profil (sa 65 na 70 ili 75 recimo).
E sad, uz veće felge idu i skuplje gume, još ako je neki egzotičan profil u pitanju tu se nabere fina cifra. Takođe, pošto je veći prečnik točka brzinomjer će pokazivati manju brzinu nego što realno jeste, a pitanje je kako će se i motor/mjenjač slagati da tom kombinacijom. Kad se sve sabere i oduzme, mislim da je varijanta sa drugim oprugama najisplativija.
Nisi racunao i da je otvor gume gde se montira felna siri , samim tim i guma je vislja.
Stavi 195/65-14 i 195/65-15 jednu pored druge i vides da je razlika za citav col....
 
E te gume sto se podmecu pod opruge deluju kao zanimljivo i povoljno resenje. Ne znam da li to ima za ovog fabricki tako predvidjeno, ali u svakom slucaju nesto bi moglo da se odradi. Moglo bi malo i na gume i onda bi vec bila fina visina.
 
Nisi racunao i da je otvor gume gde se montira felna siri , samim tim i guma je vislja.
Stavi 195/65-14 i 195/65-15 jednu pored druge i vides da je razlika za citav col....

Čitava guma je viša za 25.4 mn, ali njega interesuje koliko će dići auto sa tim gumama, a to je 12,7 mm. Mjeri rastojanje od centra osovine do poda, jer razlika poluprečnika točkova je razlika koju dobije na konačnoj visini vozila.
 
Aco pogledaj audi 80 jaje, mozda je fabricki za nijansu vislji od pasata a reklo bi se malo i sposobniji auto.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jaje ne bi uzeo zbog onog nikakvog gepeka pa ni da mi ga neko pokloni. Mozda neki 80 b4.
Evo ti Aco mali spisak sta ti treba ta podizanje. Na nemacki se zove Schlechtwege-Paket.
Prednje: 357411105G
Zadnje: 3A9511105E
I od KW Suspensions ti treba broj 65230031ili St Suspensions StSDK0679 i eto ga podignut
 
Poslednja izmena:
Kardan za koji auto je ovo? Koliko bi to kostalo kod nas? Imam neki utisak da bi se vise isplatilo da kupim neki terenac nego ovo sto ti napisa.
 
Mnooogooo bre to. Imase ovde blizu vitara jedna za 1000 evra. Malo ocesana desna strana, polomljen desni retrovizor i staklo na desna vrata. Uglavnom nista strasno. Ja se nesto premisljam te mi mala, te ovo te ono i covek je proda. To je ipak dosta dobro vozilo za lose puteve.
 
Mnooogooo bre to. Imase ovde blizu vitara jedna za 1000 evra. Malo ocesana desna strana, polomljen desni retrovizor i staklo na desna vrata. Uglavnom nista strasno. Ja se nesto premisljam te mi mala, te ovo te ono i covek je proda. To je ipak dosta dobro vozilo za lose puteve.
Jeste mnogo love za to. Vitara i Niva bi zavrsile poso bez mnogo ulaganja... Kada se pruzi sansa opet zgrabi to :)
 
Ako je sluzio 25 godina znaci da su dobri....moj je 18E o 66 kilovata i kod mene 9 godina a jos se nije desilo da nije upalio
 
VW benzinci su inace zahvalni svi, a sto se potrosnje tice hmm... budi svestan da ima 100ks...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh