AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Momci kako su se na Pasatima pokazali dsg menjaci, naime narucio sam ga sa obicnim manuelnim menjacem ali izleteo ovaj sa dsg pa sada neznam sta raditi. Auto je normalno polovan ali u odlicnom stanju, skoro kao nov pa mi se ne ispusta.
 
Jest extra stvar, ali znas li sta ces sa njim kad se pokvari? Ko ce ga u srbiji popraviti za koji novac i posto je drugi ako tom ne bude spasa?



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
DSG vazi za poprilicno pouzdan menjac, u ranim verzijama do 2008. je bilo problema sa mehatronikom ali to je kasnije reseno. Bitna je i redovna zamena ulja zato sto menjac koristi mokra kvacila a isto ulje podmazuje ceo menjac, pa se opiljci od kvacila skupljaju po ulju. Ovo vazi za DSG sa 6 brzina, noviji DSG sa 7 brzina, ugradjivan samo na slabije modele, ima suva kvacila kao i obicni manuelni pa nema tih problema ali suva kvacila se mnogo brze. Na svima moze da strada plivajuci zamajac, bas kao na manuelnom.
Naravno sve sto postoji moze se pokvariti, ali DSG nema neku veliku manu pa da kazemo bezi od njega.

Preradu na manuelni tesko da je moguce uraditi, pre svega zbog elektronike koja je povezana.
 
DSG su dobri menjaci, ali kao sto kazu kolege ranije ko ce to da popravi kad ode, ko zna koliko je presao auto, a u ovlascenom ima da ti skinu kozu sa ledja da nesto poprave neki veci kvar. Na manuelni nije sigurno jeftino da se prebaci, a i opet to je njakanje veliko ako i uposte moze da se prebaci, bolje kupi drugi auto.
 
Jest extra stvar, ali znas li sta ces sa njim kad se pokvari? Ko ce ga u srbiji popraviti za koji novac i posto je drugi ako tom ne bude spasa?



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
Sto hiljada dinara bio pre pet godina nov za peticu u ovlascenom servisu u beogradu sa ugradnjom,procenite onda koliko sada moze da kosta polovan
 
Nema sanse, u ovlascenom servisu i jos novo za te pare, to je dzabe.

Teco mi je pre 2 god na audiu a4 ,2.0 tdi menjao set kvacila , 3 god je star audi bio, platio set kvacila i zamajac sa rukama 120000 u ovlascenom servisu.

Pa menjac za opela obican 2010 + god je 500e polovan.
+ ugradnja 150-200e

Sad gledam po ebay polovan repariran dsg 1000 funti , pa prevedi u evre
a gde je to od novog bar 2x jeftinije.

Ima polovnih macaka u dzaku za 600-700 funti 11-12 god starih


Sto hiljada dinara bio pre pet godina nov za peticu u ovlascenom servisu u beogradu sa ugradnjom,procenite onda koliko sada moze da kosta polovan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Poslednja izmena:
Naravno kad neko place za tim delom

Cuo sam i price da odes kod likova i das 500e i "nabave" ti dizne za vw tdi, koje nove kostaju 75000 din komad x4 , sto bude skuplje nego ceo auto kad se ide regularnim putem. A polovno nema po oglasima

Znam da toliko kostaju jer sam licno zvao da pitam ,drugar ima passata b5 sa tim diznama ( koliko se secam valjda svaka svoju pumpu ima nemaju centralnu).



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
100 000 din mozda mehatronicka ploca, nema sanse ceo menjac. Mada osim mehatronike i kvacila nema sta da strada na tom menjacu, ostalo je isto ko manuelni menjac
 
Pogresio sam nije bio nov nego remontovan,stavljen je drugi a stari je ostao kod njih.Opet i to nije bilo puno tada,sada je verovatno i manje novca.Takodje data garancija na menjac
 
Ja imam auto sa easytronik menjacem, nesto kao DSG kod VW-a. Moras ga odrzavati i kalibrirati na 50.000km recimo. Odrzavanje podrzaumeva zamenu ulja na svaka 3 servisa tj 30.000km. Verujem da kada se ne siluje moze da nadzivi auto lagano. Inace polovan za moj auto je 150-200e u Sapcu, ugradnja 100e. Ko ima dizalicu moze i sam da ga ugradi za jedan dan se uradi dvojica ljudi.
 
Jel zna neko da li moze negde da se odradi atest za bed luk haubu? Takodje i pozadi je tablica sa trecih vrata prebacena na branik, a njeno mesto gde je bila lepo izvareno i sredjeno. Sad po ovim propisima ne pustaju coveka da prodje tako tehnicki, a on nece to da menja. Ako moze to da se atestira on bi odradio, ali ne zna da li moze i gde moze?
 
Da vas pitam,nisam neki stručnjak al nisam ni totalni duduk,al mi nije jasno nešto...
Krenem pre neki dan na put,i počne auto da mi nešto brunda i dobije neke vibracije kad oduzimam gas pri većim brzinama tj obrtajima, e 250d je u pitanju,i nehde kod uzica raspadne mi se alternator,mada nije pokazivao neke znake pohabanosti,i pred zimu majstor ga pregledao,nije prestajao da puni...elem popravim ja to,tačnije stavim drugi polovan i nastavim put za cg,i brundanje nestalo...pomislim da je lezaj kočio pa kaiš prenosio vibracije itd.,. Sinoć mi se u povratku opet oko uzica pojavio isti zvuk,oa pomislih da je nemoguće...
Prvo mi pao na pamet hardijev zglob na kardanu,jer nije na trapu sigurno,da je trap zadnji čulo bi se pri ubrzavanju,a buni me to što je nestslo zamenom alternatora,mada je i taj polovan,sa nekog otpada usput, pa ko bi i očekivao da će trajati bog zna koliko...
 
Jel zna neko da li moze negde da se odradi atest za bed luk haubu? Takodje i pozadi je tablica sa trecih vrata prebacena na branik, a njeno mesto gde je bila lepo izvareno i sredjeno. Sad po ovim propisima ne pustaju coveka da prodje tako tehnicki, a on nece to da menja. Ako moze to da se atestira on bi odradio, ali ne zna da li moze i gde moze?
treba mu papir od fabrike da se slaze sa prepravkama i papir iz te badlook radionice da te prpravke podlezu sigurnosnim standradima.Ako to nema onda moze taj ;lošizgled; da prkira na staro gvozdje u zelezaru :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh