AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Kako to sad ide sa tim slovima ,jel ostaju table sa tim slovima kod onih kojima ne ističe saobraćajna ili se i one moraju menjati?
 
Da nije glupo bilo bi smešno_Očigledno je sve usmereno tome da se uzima novac a što se dosta stvari kosi sa zdravim razumom nema veze.Kažu drugo slovo ne sme da ima kvačicu.Kako će da voze ljudi čije registraciono područje mora da ima drugo slovo sa kvačicom tipa PŽ,BČ,BĆ...nadam se da će neko nekada debelo da odgovara za ove NAMERNE kardinalne greške.Majmuni bi doneli bolje i jednostavnije zakone.
 
Meni farba na starom opelu sva propala od sunca,na haubi oljusteno malo,kako cu samo proci tehnicki to zaista neznam,da vas pitam nesto,jel gledaju ispod auta kakvo je stanje?
 
ne menjau se sve tablice sa slovoma sa kvacicama ja ima đf i nisam menjao sad vec menjam kad istice saobracajna ,menjaju samo oni kojima istice sobracajna ili su oštecene tablice ili vozilo menja vlasnika pa sve ide novo.

Kod mene su na tablama dva zadnja žž a saobraćajna mi ističe 2023god.
 
Auto gledaju i odozdo, odnosno patos, ali ne slikaju. Tako da mogu i da puste ako ima neko ostecenje. Problem je dosta u zakonu jer je previse krut da tako kazem. Mada, kako cujem vec ima nekih izmena koje oni naknadno dostavljaju tehnickim pregledima. Problem je takodje sto pojedinci na tehnickom i ne znaju da tumace zakon.
Evo ovde ima po nesto receno i prikazano:
https://youtu.be/zTGCQhdm5Lg
 
Zaista je kviz pitanje koji auto iz '86 vredi 4k€.

Isao,video,odustao...da je u originalnom stanju ko sto je i receno vredeo bi i vise, ovako ne nazalost...mada je i dalje najlepsi primerak koji sam video u srbiji(ne kazem da ih nema jos koji)...
U pitanju je 126ica..diplomatski auto,iz kineske ambasade..mehanicki savrsen,fabrikana,al menjan motor i nije dovrsen kako treba i smorio sam se...
I sad sam tuzan...al nema veze,kupicu ja nekad takvog,alpravog,pakud puklo...
Madaje malo falilo veceras da uzmem 211ku za iste novce,al nije to to...konfekcija...

- - - - - - - - - -

Čisto dane ostanem dizan o kom se vozilu radi...
 
Cuo sam da Sultan od Bruneja ima takav mercedes u nekoliko primeraka, mozda ce koji prodavati:osmeh:
 
Vozio sam jutros BMW e36 kupe na tehnicki.
Na zadnjem levom rubu iznad tocka je imao vrlo sitan udar skoro da se i ne vidi. Trazili mi to da zafarbam kao zbog slikanja. Uradio sam to i auto proso. Cudno sto to trazili ali nisam hteo da se sa njima prepirem zbog toga. A inace je sve resto u bez prekornom stanju. Plus slag odozo mora nove tablice i saobracajna zbo cć sto imao na njih.

Jedan covek ispred mene je bio sa IMT 558 kojem su trazili ram ili kabinu da ima. Kako se ja secam 558 nije imao fabricki ram. I jos su mu trazili rotaciono i da zameni prednje gume jer izpuckale...
 
Vozio sam jutros BMW e36 kupe na tehnicki.
Na zadnjem levom rubu iznad tocka je imao vrlo sitan udar skoro da se i ne vidi. Trazili mi to da zafarbam kao zbog slikanja. Uradio sam to i auto proso. Cudno sto to trazili ali nisam hteo da se sa njima prepirem zbog toga. A inace je sve resto u bez prekornom stanju. Plus slag odozo mora nove tablice i saobracajna zbo cć sto imao na njih.

Jedan covek ispred mene je bio sa IMT 558 kojem su trazili ram ili kabinu da ima. Kako se ja secam 558 nije imao fabricki ram. I jos su mu trazili rotaciono i da zameni prednje gume jer izpuckale...
I treba da traze ram i kabinu, pre neki dan covek u selu poginuo ,izvrnuo se u kanal ,nije imao kabinu, da je imao mozda bi preziveo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nijedna kabina na imt-u neće izdržati prevrtanje.... Ram još manje,ali se možda lakše izvuče traktorista. U svakom slučaju nedao Bog nikome.
 
Nijedna kabina na imt-u neće izdržati prevrtanje.... Ram još manje,ali se možda lakše izvuče traktorista. U svakom slučaju nedao Bog nikome.
Ovde u selu jedan prevrtao 560 jedno 15-tak puta, kabina nigde nije mrdnula, cak ni krila nisu mnogo ostecena, jedino je krov spadao sa kabine prilikom prevrtanja jer bi on proleteo kroz njega.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ima jedna serija bas jakih kabina, mislim da su radjene od 86 do 90, stakla na keder, trebalo bi da izdrze prevrtanje bez problema. Ove novije kabine sa staklima na sraf su radjene od tanjih cevi i ne bih se uzdao u njih

Na kinezu Jinma mi je fabricki ram od nekih bas debelih cevi, ima 6-7mm mesa sigurno, ako ne i 10, nisam merio. Na srecu nikad mi nije trebao i daj boze da nikad ni nece, ali imam poverenja da bi izdrzao i da se ne bi ni pomerio.
 
Nazad
Vrh