AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ima li ko ideju gde bi se moglo kupiti ovakvo crevo,treba za potapajucu pumpu od benzina u rezervoaru stoji
dfbfe6b4971694f32d3764c09426d032.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Recimo u Somboru to ima radnja Sagal. Da si blize odneses i oni naprave po uzorku identicno. Imaju jedno 5403 razlicith creva.:riba:
 
Iz dvozonske klime na Golfu V 2006 g. je u jesen 2017. prestala hladiti klima. Prethodno punjenje je bilo 2013. g. otprilike 6 mjeseci prije nego sam kupio auto. Rekoh, da ne trošim bez veze kompresor, vozio sam zimi i na proljeće u režimu "econ". Početkom ljeta sa dopunio klimu kod najbližeg majstora. Hladila je otpilike 2,5 mjeseca i prestala. Dakle, negdje sigurno pušta. Majstot koji je dopunjavao klimu je kazao da se kompresor na tom modelu ne može isključiti nego se stalno vrti ,a ima jedan ventil koji prekida stvaranje visokog pritiska. Navodno je vožnja u režimu "econ" jednako štetna kao i u režimu "auto" ukoliko klima nije puna. Također sam dobio informaciju da kod tog modela često propusti na hladnjaku klime.
Ima li netko iskustava s takvim dvozonskim klimama (navodno su i na Škodama) i trebam lji hitno otkloniti kvar (zbog mogućeg zaribavanja kompresora), neovisno što hlađenje neću trebati do ljeta?
 
Proveri uv lampom gde ti pusta,to ima svaki majstor koji puni klime...a eco rezim ti samo iskljucuje kompresor ili elektrici grejac,i fakticki auto ti greje tek kad se motor zagreje,i u tom rezimu ne moze klima da hladi,a AUTO rezim ti je takav,da odrzava zadatu temperaturu,automatski,ako je potrebno,sam ukljuci klimu,ili ako je hladno,ukljuci grejanje.
 
jbrtka,

majstori tvrde da kod tog modela nema isključivanja kompresora kao kod Golfa IV ili kod ručne klime. Nema elektromagnetnog kvačila između remenice i rotora kompresora, veza je fiksna.
 
Imam problem sa kamionom hoce dosta jako da lupne u zadnjoj osovini pri skretanju,sta je otislo?
 
Skidao sam poklopac ali nisam i sa druge strane...na tu sto sam skidao puna masti i deluje dobro,bas da vidim i tu drugu.Hvala:osmeh:
 
Zanima me udobnost, potrosnja i pouzdanost tj jel ima neke decije bolesti ili je pouzdan kao Pasat i Golf narocito serija do restajlinga 2011 ?? Takodje kakav je sto se tice gepeka jel moze bez problema jedna cetvoroclana porodica da se spakuje za letovanje/zimovanje svejedno, posto je on u klasi manjih SUVa.
Posto je doslo do nekih promena planova mozda mi iskoci sansa da promenim auto do proleca, a izuzetno mi se svidja Tiguan ali nisam imao priliku da ga vozim i da ga malo bolje zagledam. Mahom sam ih vidjao na parkinzima i u prolazu.
 
Nazad
Vrh