AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ne znam koje ti jeauto ali ako pasu od karavan verzije eto rjesenja.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Razmisljam da kupim jedan pasat b3 sinhro. Limuzina je i motor je benzinac. Zbog njega pitam. Jer sta ce mi sinhro pogon kad je onako nizak pa po losijim putevima moze da struze. Razmisljam da bi +30 mm malo popravilo situaciju.

One gumice sto se ubacuju u opruge mi se nesto ne svidjaju. Mislim da to nije dobro resenje.
 
Kod običnog Passat B3 zadnje opruge sigurno pašu od karavn verzije, ja sam imao takvog pasata i sigurno 10 godina sam na njemu imao opruge od karavana bez ikakvih problema, nekih 2-3cm se dobije na visini ali može da drži bruku tereta da ne legne. Jedino nisam siguran za to što je taj tvoj sinhro, on ima drugačiji zadnji most, ne znam jesu li opruge iste kao i za onaj sa prednjom vučom.
 
Stabilnost se tu ne narusava mnogo. Niti mi treba za sumu. Jednostavno sad imam jedan jugo 60 koji mi je vec pri kraju i ovaj bi mi doso kao zamena. Znaci da odem u selo, da odem do njive, vocnjaka, da prevozim alat i gvozdjuriju sa njim. Sve to sam do sad sa ovim napacenim jugicem, a ovog 4x4 bi uzeo cisto da bi lakse obavljao sve to.
Za sad mi se svidja ovo sto Zombi napisa. Znaci da se malo odigne i da moze mnoooogooo da potera.
 
Ooo de si bre Borislave. I vitlo da mu nabacim i pravac u sumu. Ima takav, ali sa 5 vrata u Kursumliju. Fabricki odignut i sa 4x4 pogonom i oznaka mu je kantri. Samo sto je opasno skup.
 
Evo me Aco tu sam. Nedaleko od mene ima jedan čovjek golf 2 ali oznaka syncro 4x4 i stavio mu napred vitlo i sad nema kud ne može izaći, a znam za te country-je, pa da dosta su skupi negdje oko 3-4000 evra.
 
Ima taj sinhro i moj kolega, ali je nizak kao i ovi standardni.
Sad se nesto setih da jedan kolega ima audi jaje kvatro i to fino odignut, ali nikad nisam zagledao na koji nacin je odignut.
 
Добио си пола цола на фелне
Зависи и какав профил гума стави.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Koliko dobijes ako sa 14 cola prijedes na 15 cola felne.....lupio sam odoka zato sto mi je audi jaje nosio cetrneske a ja sam poslije nabavio petneske i auto je bilo osjetno vislje
 
Na samoj felgi na visini dobiješ pola cola, zato što pola cola ide "gore", a pola cola ide "dole".

Guma, odnosno njena visina je ta koja određuje visinu auta.

195/65R15 - 65 je broj koji najviše određuje visinu.
 
Nazad
Vrh