AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ima jedan lik gledao emisiju na tv radi realisticne plamenove i za neku firmu ili sta vec ofarbao helikopter i kad sleteli pristigli vatrogasci...inace Bojcetic i ja smo ga sve naucili:osmeh:...osim sto ima veze sa farbanjem::namigivanje::
 
sve ovo sa razvlacenjem i popravkom sasije ima u kovacici vec najmanje 10 godinaa i garantovano svaki auto majstor moze da izvuce na nulte fabricke mere,...
 
A mislite da je taj auto super kad se zguzva i ovaj ga ispravi? Gledao sam Bojceticu tog lika, lepo sve to deluje samo ne verujem da bi neko voleo da ima taj auto sto ga ispegla.
 
Sve se to proda i sve to neko vozi. 99% ljudi nikada i ne saznaju da im je auto bio havarisan.
 
Znam da sve to prodje i da ljudi to voze i vicu nov nov. Ako je prvi put neko preziveo u autu a bio je zguzvan, sledeci put ce nekog novog vlasnika staviti 2 metra u zemlju pri udesu, ne daj Boze da bude.
 
Зато што је ослабљен гужвањем и поновним враћањем ,као такав није ни упола од оног што је био пре хаварије
 
Momo, zato sto je taj deo vec doziveo svoju plasticnu deformaciju, imas period gde su elasticne deformacije, pa plasticne i onda tacku kidanja. On je vec bio savijen, i ako ga opet tu uradi i sa manjom brzinom zguzvsce se opet. Zasto se auto danas npr guzva predinji deo kada imamo sudar? Zato sto se time upija kineticka energija nastala udarom, a opet zasto to? Zato da vozac ne bi to na sebe prmio, jer dosta ljudi umre u sudaru ne od uradca nego od unutrasnjeg krvarenja koje je nastalo od te enegrije. Zato imas napred i pozadi deformacijone zone, koje za to sluze. To je cela nauka, al evo ukratko :cao:
 
Tipa F1 pri sudaru nestaje u delice da bi upilo energiju pri sudaru i delovi se raspadaju na sve strane u suprotnom bi je vozac upio...
 
Momo, zato sto je taj deo vec doziveo svoju plasticnu deformaciju, imas period gde su elasticne deformacije, pa plasticne i onda tacku kidanja. On je vec bio savijen, i ako ga opet tu uradi i sa manjom brzinom zguzvsce se opet. Zasto se auto danas npr guzva predinji deo kada imamo sudar? Zato sto se time upija kineticka energija nastala udarom, a opet zasto to? Zato da vozac ne bi to na sebe prmio, jer dosta ljudi umre u sudaru ne od uradca nego od unutrasnjeg krvarenja koje je nastalo od te enegrije. Zato imas napred i pozadi deformacijone zone, koje za to sluze. To je cela nauka, al evo ukratko :cao:

Pa zato i kažem ?? Zgužvaće se opet kažeš ? Pa zar i nije cilj da se zgužva ?
 
Pa jeste cilj, samo će sledeći put biti potrebna manja sila da se to desi, tako ako je auto bio zgužvan do recimo kabine, ovaj put će i sa manjim udarom proći kroz kabinu, jer je taj metal nasilno ispravljen, potrebna je manja silina udara da se opet savije, ovaj put još više. Oslabljen je materijal jer je već doživeo plastičnu deformacija.
 
Poslednja izmena:
Sve je to kesa... Auti se voze na ćelastone gumama (ili neki žnj modeli), debelo preko ograničenja i kad te takav zategne baš ti svejedno je l' ti bio udaran auto ili ne.
 
Pokušao sam da objasnim, vi slobodno kupite neka premijum kola na kilo zgužvana, pa ih ispravite i vozite, sretno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh