AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imam i ja pasata 5.5 2004god.Za sada sam prezadovoljan,servis veliki 530e i garancija pismena 100000km(Nesa sa volana je radio iz moje okoline znaju o kome je rec).u motor sipam punu sintetiku i mali servis kosta 9000din.Dosad sam menjao remenicu altenatora 40e,termostat 7e,zglobove i mazetne 70e,pumpicu u boci za brisace10e i manu na pasatu bravu zadnjh vrata35e.Potrosnja je 6-7 l.Ne zove se za dzabe pasat b 5+

Jel mu i gume menjas u tih 530evra???stvarno,sta se sve menja?
 
Jel mu i gume menjas u tih 530evra???stvarno,sta se sve menja?
Paj sad.ujle 60e,filter ulja 10e,filter goriva 20e,filter vazduha 12e,filter klime 10e,zupcasti kais 50e,spaner zupcastog 45e,roler zupcastog 30e,vodena pumpa55e,pk kais altenatora 25e,spaner pk 95e,pk kais klime18e,spaner klime 25e,i ruke 80e.Ja bi voleo da mi je i gume menjao al je.iga
 
Shell ulje i svi filteri (UNICO) 55€ sa zamjenom, neko ti tu velike pare uzima za to sto ti mozda samo uvede u VW bazu da si to uradio. Ako to ne uradi ...
 
Ja sam sad kupio delove,i ulje,cak i 6 l antifriza ,i sa rukama na izadje vise od 30000din.nekako puno za pasata...mada znam da kod nas za pasata i sl,majstori uzimaju i po 100e za ruke.
 
To sam radio 2012 god.solidno ulje 10e a treba ti 4l,antifriz i ruke ti kostaju oko 15000 a za 15000 kupiti par kaisa i spanera i 4 filtera malo je preterano.u raspravu ne ulazim ako je odero,odero je mene.jako malo provodim u autu vremena al kad sednem necu da razmisljam.glavna prevozna sredstva su mi kombajn,traktor,apn6 i zimi peske posto se mora rakijati.borba protiv virusa
 
Meni je majstor rekao da set delova za veliki servis kosta oko 14000 din. tu se dodaje jos cena vodene pumpe i ulje!
Koliko majstori uzimaju to sve zavisi od jednog do drugog!
 
Neznam koje ulje drugo kupiti,ako je ovo preporucio proizvodjac,i ako i u ovlascenim servisima samo to,i takav tip sipaju...
 
Imate stavke koje sam menjao,mislim da je kitkomerc jedan od jeftinijih sa delovima,pozoves i pitas kolike su cene.nije ni meni bilo svejedno kad mi je rekao 500evrica ulje sipam mobil 3000 pa neki brojevi puna sintetika
 
Ja sam napisao samo vezano znaci za ulje i filtere tj takozvani mali servis. Ja sipam Shell od 8€ koje je odobreno od vw grupacije za taj motor i ovo filtere.( prvenstevno sam ti na ovo za ulja i filtere htio skrenut paznju da ne dajes pare dzaba) Za veliki servis sam dobio za dijelove ponude od 220 (spaneri noname) do 300€(Ina i contitech kombinacija), +50€ ruke, dok ako sam sebi porucim dijelove iz njemacke orginal Contitech dobijem 280€.
Pitanje samo jos jedno da li je to radio ovlasteni servis? ( servis koj izavodi u servisnu knjigu i racunar njihov)
 
Isto i ja,Mobil 3000 5w40 sintetika 830din /l

I ja sipam Mobil 5-30w full sintetic vec peto menjanje i ne potrosi mi kap ulja,menjam na 10000 km. Kod mene je veliki + mali servis od 40-55e zavisno od majstora.

- - - - - - - - - -

Mislim da ste preterali sa cenama,ispada kao da vozimo Linkolna,a ne passata starog 15-ak godina

- - - - - - - - - -

Ja sam prezadovoljan,imao sam do sada Renoa clia, Lagunu,Peugeota,Alfu,Bmw,Nisan (svi su bili dizeli) i mogu da slobodno da kazem da je Wv auto za sve njih. I kad budem menjao auto,opet ce biti WV ili eventualno Skoda.
Moj brat ima Skodu octaviu i nepoderiva je
 
Kod mene stigao na red veliki servis.Prošli je koštao 26.000 sa majstorovim rukama a treba da se menja i set kvačila pa ću videti koliko će sve to koštati.
 
Jel imas plivajuci zamajac
Tu je bitno sta odabrati,znam da za passata ima 3 cene i ide od 40000 do 90000din ceo set. E sad ako planiras da ostavis auto duze vreme kod sebe onda bolje biraj skuplju varijantu.
 
Imam i ja pasata 5.5 2004god.Za sada sam prezadovoljan,servis veliki 530e i garancija pismena 100000km(Nesa sa volana je radio iz moje okoline znaju o kome je rec).u motor sipam punu sintetiku i mali servis kosta 9000din.Dosad sam menjao remenicu altenatora 40e,termostat 7e,zglobove i mazetne 70e,pumpicu u boci za brisace10e i manu na pasatu bravu zadnjh vrata35e.Potrosnja je 6-7 l.Ne zove se za dzabe pasat b 5+[/QUOT


Ja-sam-mislio-da-se-Pasat-ne-kvari-koliko-je-izvikan-i-koliko-ga-ljudi-skupo-plaćaju-kao-polovnjaka.
 
Ne postoji auto koji se ne kvari. A passat nudi obilje prostora u kabini, dobre motore u dizel varijanti, b 5,5 kvalitet materijala u unutrasnjosti, te zbog toga i jeste cena tu gde je. Odrzavanje automobila starosti 3-10 godina nije jeftino kao juga i golfa 2, nebitno koje je marke proizvodjac.
 
Lamela,korpa i druk ležaj se menjaju.Zamajac se ne dira i jeste plivajući.Nema simptome da je opaučio a njegova zamena košta oko 70.000 rsd.
 
Kad vec pisete o pasatu imal neko isti a tamo od 2006 god(i mladji). zanima me da li je motor 1,9 tdi sa 105 KS bas slab za karavan verziju, limuzina me ne zanima?
Citao sam da ovi od 2000 ccm nisu se bas pokazali tek od valjda 2007 ili 2008 su ispravili neke nedostatke tipa dizne i sl. ipak bi provereni 1,9 tdi ali bojim se da mu nece biti premalo snage,najbolje kad bi se neko javio da podeli svoje iskustvo u vezi pomenutog modela
 
Ne postoji auto koji se ne kvari. A passat nudi obilje prostora u kabini, dobre motore u dizel varijanti, b 5,5 kvalitet materijala u unutrasnjosti, te zbog toga i jeste cena tu gde je. Odrzavanje automobila starosti 3-10 godina nije jeftino kao juga i golfa 2, nebitno koje je marke proizvodjac.
Nude-to-i-drugi-automobili-za-manje-novca.Na-primer,CitroenC5.A-Deju-je-čuveni-majstor-Neša-odrao-i-to-dobro.Iako-za-tog-Nešu-nije-niko-čuo.Za-te-pare-je-mogao-u-ovlašćenom-servisu-sve-to-da-odradi.Bio-sam-prisutan-kada-je-jedan-veliki-Futoški-majstor-izjavio-da-što-skuplje-odere-mušteriju-ovaj-mu-dovede-još-par-ovaca-za-šišanje.
 
A sta mislis sta je to ovlasteni servis, neko cudo, pa tamo tek rade klinci koji se uce i dijelovi su iz najpovoljnije trgovine u gradu. Pouzdano znam da jedan ovlasteni ovdje i jedan iz susjednog grada, uzimaju dijelove u trgovini auto dijelova u Bijeljini, dakle nije vidjelo originala, a cijena u nebesa.Porez na budale.
 
Nazad
Vrh