AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Regulator pritiska ili sama pumpa, ali posto je JTD ovo prvo 99%.

Posto si vec 2 puta menjao izbegavaj polovne i ove turske, kineske i ostale "Nemacke".

Senzor radilice se ne manifestuje u toku voznje, a kad ode senzor radilice moras da ga molis da upali.
 
Jel zna neko kako se ukljucuje vebasto na pasatu b6, nema zaseban prekidac, trebalo bi da je na komandama klime ali ne mogu da provalim kako...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je to isti sistem kao kod mene na Sharanu.
Nemožeš sam uključiti webasto, on se uključuje automatski kada je spoljna temperatura ispod 5 stepeni, a isključi se kada rashladna tečnost dođe do određene temperature..
Može da se preradi da manuelno uključuješ, ali to nije baš jednostavno.
 
Mislim da je to isti sistem kao kod mene na Sharanu.
Nemožeš sam uključiti webasto, on se uključuje automatski kada je spoljna temperatura ispod 5 stepeni, a isključi se kada rashladna tečnost dođe do određene temperature..
Može da se preradi da manuelno uključuješ, ali to nije baš jednostavno.
Predpostavio sam da je na slicnu foru nesto... znam da je na starijim vozilima rucno ukljucivanje. E sad prodavac mi je rekao da ima vebasto ali ja sam mislio da me slagao dok nisam video auspuh ispod auta bas od vebastog.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Tako radi i kod mene,automatski se ukljucuje,da ga upalis ne mozes kad oces,aLI ako zelis da ga iskljucis.samo iskljucis grejanje na 0,jtako mi je na fiatu na dizel a na mercedesu elektricni,i oba tako funkcionisu.na mercedesu kada hocu da ga iskljucim,samo pritisnem ac off i ne radi ni grejanje ni klima,vec greje normalno,tek kada se motor zagreje...
Mislim da je to isti sistem kao kod mene na Sharanu.
Nemožeš sam uključiti webasto, on se uključuje automatski kada je spoljna temperatura ispod 5 stepeni, a isključi se kada rashladna tečnost dođe do određene temperature..
Može da se preradi da manuelno uključuješ, ali to nije baš jednostavno.
 
Pozdrav svima, opet ja malo da davim sa Vektrom 1.7D. Probao sam danas raskačio creva sa rezervoara i ubacio oba u flašu sa naftom, jel treba iz povratnog creva da izlaze mehurići vazduha. Hvala
 
Imam u ponudi ford focus 3 vrata,2003god,tdci 100ks,prodaje ga covek 8 godina vlasnik (prijatelj) potpuno ispravan,daje mi garanciju 5 god na auto,nove gume,klima radi,1500e trazi,mogu isplatiti za godinu dana,registrovan do oktobra. dali se isplati uzimati? kakva su iskustva sa fordom?
 
šatl the spejs...pa sta cekas mušmule? ja bi seo i š-gas(a š-bandera?:osmeh:) ali mani mene da slusas ja jos bičujem ragu golf2.
 
Po meni, cena primamljiva.. nikad nisam Forda vozio niti ga gotivim (sto ne znaci da je losa marka) ali imam prijatelja, auto mehanicar, obozava fokusa i tvrdi da je jako dobar auto, samo kaze ima neka fora sa onim slovima "tdci" i ne znam sta jos, jednog treba izbegavati dok je drugi daleko bolji, to su njegove reci...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kolege imam problem sa Fiat Mareom 1.9 jtd 105 ks. Naime dešava mi se da se odjednom ugasi u vožnji, samo vratim ključ, sačekam 3-4 sekunde i ona upali. Desi se da je vozim po 150 km i da se ne ugasi ni jednom, a nekad se ugasi 2 puta na kilometar. Takodje se dešava da je ugasim na ključ a ona ostane da radi još 2-3 sekunde. Menjan je 2 puta regulator pritiska, ali se problem ubrzo vrati...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Verovatno imas problem sa senzorom pritiska,
A može biti i senzor radilice
Ako si regulator menjao i opet isto sistemom eliminacije još ova dva
A sito na regulatoru jel bude čisto ili prljavo?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Verovatno imas problem sa senzorom pritiska,
A može biti i senzor radilice
Ako si regulator menjao i opet isto sistemom eliminacije još ova dva
A sito na regulatoru jel bude čisto ili prljavo?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
A sad čitam o polovnim regulatorima je reč,

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas sam u ostavio auto u servisu da bi zamenili prednje opruge, jer su greskom prethodne bile za benzinca a kod mene je dizel motor. golf4 tdi
Kada sam dosao da preuzmem auto majstor mi rece da mi je volan blago okrernut na levu stranu i da moram raditi reglazu. Auto nigde ne vuce ni na kocenju ni na ubrzanju, ni pri velikoj brzini, ide kao po sinama sto bi rekli, ali volan na pravcu stoji blago ulevo. Auto sam kupio jos jesenas ali ga tek juce registrovao i presao samo 10-ak km po gradu.
Majstor mi kaze i tvrdi da je volan sigurno tako stajao i pre, odnosno da se nije nista poremetilo zamenom opruga. Ja nazalost ne znam jer sam malo presao sa njim i to malo po gradu, ali smatram da bih valjda primetio da je bio ukrivo.
Zanima me da li je moguce da je do tog poremecaja doslo usled zamene opruga ?
Prednji kraj je sad visociji za sigurno 5-6 cm. Auto nije nikada havarisan
 
Nista strasno, samo odradi reglazu. Ovako kad ti volan malo stoji ukrivo u voznji nemas problema, ali vremenom mogu gume da ti se nesrazmerno potrose.
 
Imam u ponudi ford focus 3 vrata,2003god,tdci 100ks,prodaje ga covek 8 godina vlasnik (prijatelj) potpuno ispravan,daje mi garanciju 5 god na auto,nove gume,klima radi,1500e trazi,mogu isplatiti za godinu dana,registrovan do oktobra. dali se isplati uzimati? kakva su iskustva sa fordom?

Ako je dobar auto i imas garanciju na sve zivo, zasto ga ne bi kupio, vozi ga 4-5 god i prodaj ga. Po toj ceni se krece punto koji je losiji od forda, imas gume nove to ti usteda odma, ne moras odma da radis ni servise. Rodjak je sa svojim benzincem prelazio svaki dan 60km do posla, i prezadovonjan je, uzeo je opet forda samo sledecu generaciju. VIidi da nije truo i ako je sve okej to je dobra ponuda. Jos ne moras odma da pljunes pare, pa gde to ima? :osmeh: :ppozdrav:
 
Ako volan ne stoji kako treba,moze se desiti da ti abs i esp nece dobro raditi.
Da kolega, verovatno da nece, primetio sam da se nekoliko puta ukljucivala lampica od ESP. Ukljuci i gori sve dok ne ugasim auto

- - - - - - - - - -

Nista strasno, samo odradi reglazu. Ovako kad ti volan malo stoji ukrivo u voznji nemas problema, ali vremenom mogu gume da ti se nesrazmerno potrose.
Sad me vise grize to sto ne znam da li je stvarno isto stanje bilo i pre zamene opruga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh