AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ја возим као да имам БГ табле
А углавном ови што даве, тегле, престројавају се као да возе између чуњева и незнају куда возе, се жале на БГ табле.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa pazi, ja nisam iz te price, vozim brzo i previse ali gde je vreme i mesto, a staviti u auto zenu i decu i po svaku cenu obilaziti kolonu vozila koja se krece konstantnom brzinom 60-70 km/h, ugrozavajuci njihov a i tudji zivot da bi stigao do jadranske obale pola sata ranije je za dobra batine
 
Sve razumem ali da policija ne zna propise to ne razumem. Kod mene uselu raskrsnica puteva iste važnosti znači nigde nema znakova meni policija sa desne strane i oni mene propuštaju ja im blicam oni ništa ja i dalje čekam oni u jednom trenutku krenuše, gledaju u me bledo kao da sam lud,a na to će moja žena "šta je ovima jesu li pijani ili su kupili vozačku". :haha:
 
Juce se vracao sa mora preko Bosne.Na cetiri mesta me zaustavili zbog rutinske kontrole.Reko ne mogu da verujem,da toliko zajebavaju ljude i bezveze zaustavljaju,u redu ako sam napravio prekrsaj,ali ovo sto je puno puno je.Jos na tri mesta sam ih izbegao iskljucivo sto su zezali druge u kontra smeru.U Crnoj Gori i Srbiji nigde ni jedna patrola na putu,a u Bosni u svakom malo vecem mestu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Ja danas sustizem slepera, a iza mene sivi audi. I bas tad nailazimo na zonu skole i usporavamo i audi me pretice i ubacuje se izmedju mene i slepera. Vidim A 8 Vrsacke table i pomislim kako nisu samo ovi iz Beograda bahati. Kad dalje put krivudav i on nikako da pretekne sleper. Vracam G II iz 4. u 3. i gas da mu se otvori i drugo grlo na karbu i odo. Mogu da mu zamislim facu kad sam preskocio i njega i sleper. Vise me nije stigo. A golf dvica 1.6 cista benzinjara i fabricki karburator. Ko je njega vozio i kadet 1.6 zna koliko je to startno.
 
Na magistralama , sa dosta krivina i gustim saobraćajem , za trkanje je važnije iskustvo vozača nego brz auto . Ko oće da se trka pravilo br 1 je držati što veće rastojanje sa autom ili kaminom ispred.
 
Nije vozačka kultura među tablicama već među mašinjistima za volanom.

Ima istine, ali mislim da prava krivica leži u onom ko sprovodi zakon. Zakonodavac je jasno propisao pravila a niko ih ne poštuje iz razloga jer zna da neće da bude kažnjen. Neša iz BG neće da se zamera sa narodom, nego gde su bahati vozači on im postavlja nogu (ležeći policajac). Pa tako ja na primer gazim do grada i nazad (7km 1pravac) 22ležeća policajca. Jel to normalno? Kaže staviće još 4. Ako ima bahatih, kazni ga. Nemoj svi da lomimo kola zbog 1% ludaka.
Ako se sećate Crne Gore u vreme Golf ll. Ginuli su na 100m. Onda su krenuli pre nas sa novim zakonom, pa vidite sad kako CG tablice voze kroz Moraču. Preticanje na punu odmah u zatvor. A na svaku krivinu pandur posmatra kroz Moraču, i jbg, našim tablicama toleriše, njihove apsi. Lično gledao parkiran na odmorištu uz put.
 
Juce se vracao sa mora preko Bosne.Na cetiri mesta me zaustavili zbog rutinske kontrole.Reko ne mogu da verujem,da toliko zajebavaju ljude i bezveze zaustavljaju,u redu ako sam napravio prekrsaj,ali ovo sto je puno puno je.Jos na tri mesta sam ih izbegao iskljucivo sto su zezali druge u kontra smeru.U Crnoj Gori i Srbiji nigde ni jedna patrola na putu,a u Bosni u svakom malo vecem mestu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
Зато је у Србији у Јулу погинуло у саобраћају 60 људи.Па ти види,што се мене тиче нек ме зауставе у сваком граду,ал да не дркају и траже мито и сл,да не буду клошари.
 
Sinoc isao do Tuzle na aerodrom.Sreo ssm ukupno 7 patrola na nekih 70km puta od toga 4 radara.4 patrole sa 3 radara na RS strani i 3 patrole na FBiH strani sa jednim radarom.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ka sam za radar i kažnjavanje. Kazni me ako nisam stao na znak STOP, nisam dao žmigavac, parkirao na pešačkom ili na sred puta.
Nisam da mi oru drumove ležeći policajci ili da me zaustavi, traži da pogleda gepek a kad vidi da je zatrpan traži da mu izvadim dizalicu. Ti punktovi, to je iživljavanje, to nije sprovođenje zakona. Prekršaj neka traže na drumu ne u pit stopu, u hladovini. A kad neki baja zaustavi na sred puta dok kupi cigare, oni ni da mu svirnu da pomeri nego čekaju u koloni da kupi duvan.
 
To nigde nema da te zaustavlja bezveze nego kod nas u Srbiji i Bosni.Sta ima da me zaustavlja za nista.Da mi trazi vozacku i saobracajnu, pa jos na svakih 20km.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Шта би тек било да не заустављају тако на блеф? То је због мањине која возила користи у друге сврхе а не због већине која се превози од тачке А до тачке Б.
Приметио сам да и саобраћајцима издају наредбе да раде акције пред пензије.....е сад дал то има везе са буџетом, незнам.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ima veze sa platom. Od količine napisanih kazni zavisi da li ćeš imati - % od plate ili ideš na terenski rad u zoni gde se saobraćaj kontroliše sa pancirnim prslukom.
Družim se sa čovekom koji je sve kazne popio.
 
Treba samo postaviti kamere za ograničenje brzine, kao u belom svetu. Pa ti bajo vozi, kazna stiže na kućnu adresu. Ne platiš nema registracije vozila. I tako u krug. Normalno drakonske kazne za siledžije koji voze 50 brže od ograničenja.
 
Tako je aco , samo kamere i što više . Sve rješava , čak i pijan vozač ako vozi polako neće napraviti problem .
Znam dosta njih koji kad popiju idu polako i nikad nisu napravili nikakav udes. Ipak, verujem da je više onih drugih.
Pre neki dan bilo u novinama kako su priveli nekog koji je imao prosek na auto putu, mislim, preko 140. I komentari kako nema tolerancije itd. Takav prosek da ima mora da vozi i 160 i 170 inače nema proseka, dakle, ne treba tolerisati prosek veći od 130. Sa druge strane, neko dobije da plati kaznu jer je u momentu merenja vozio 82 ili 85 a ograničenje 80, e tu bi trebalo da bude tolerancije jer se meri trenutna brzina. Konkretno, ja vozim 80 uvek ali može da se desi da bude 81 ili 82 i bas onda da me uslika a neko vozi 160 ili više pa nista...
 
Postoji tolerancija. Ako kako napisa vozis 81 ili 82 gde je ogranicenje 80 onda nema problema. Jer i bazdaren radar nije precizan bas 100% i to prekoracenje se tolerise . U gradovima kamere snimaju od 55 km/h pa navise bez obzira na ogranicenje od 50 km/h.
 
Brzinomeri na vozilima uvek lažu u plus, baš iz razloga da ne prekoračite dozvoljenu brzinu. Inače ovi naši saobraćajci iz Pazove su uglavnom OK, a ovaj iz Bg je sigurno nešto više zasrao, čim mu je ovaj pisao kaznu za 1km/č, ali za novine se oprao kao nevinašce. Pazi samo kako je sam sebe nahvalio :haha:.
 
Nazad
Vrh