AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ako ti estetika nije jako važna (stari auto) možeš rupe pokrpati s polesterom (mrežica + premazi) i na kraju obojiš valjkom, ili pošpricaš ako imaš čime. Sigurno ima negdje na netu kako se to radi.
 
Skoro sam kupio Golf 4 TDI koji je u poslednjih 5 godina prešao malu kilometrazu, a poslednjih godinu dana uopste nije vozen.
Neko mi predlaze da kupim sredstvo koje se sipa u motor pa kasnije sa uljem ispusti. Drugi opet da kupim jeftinije ulje za prvu zamenu, da vozim kratko vreme, pa ga zamenim novim.
Da li šta od ovo dvoje ima potrebe raditi ?
 
Skoro sam kupio Golf 4 TDI koji je u poslednjih 5 godina prešao malu kilometrazu, a poslednjih godinu dana uopste nije vozen.
Neko mi predlaze da kupim sredstvo koje se sipa u motor pa kasnije sa uljem ispusti. Drugi opet da kupim jeftinije ulje za prvu zamenu, da vozim kratko vreme, pa ga zamenim novim.
Da li šta od ovo dvoje ima potrebe raditi ?
Ja dvojku kad sam kupio, pre 6-7 god, stajao 2-3 godine na carini.
Pre paljenja smo samo izvadili vazdusni filter... odradio je jedno 2h u mestu i onda je uradjen servis. Motor inace ne trosi ulje sto je za ne poverovati...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
skoro sam kupio golf 4 tdi koji je u poslednjih 5 godina prešao malu kilometrazu, a poslednjih godinu dana uopste nije vozen.
Neko mi predlaze da kupim sredstvo koje se sipa u motor pa kasnije sa uljem ispusti. Drugi opet da kupim jeftinije ulje za prvu zamenu, da vozim kratko vreme, pa ga zamenim novim.
Da li šta od ovo dvoje ima potrebe raditi ?
добро га загреј, кад се охлади, не скроз, да можеш руком одвртати, мењај уље.....какви адитиви и бесне кобиле, то је само отимање пара.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Samo se zameni ulje i tera dalje. Ja sto sam kupio alfu 147 isto slabo vozena i kupim je ja i danas-sutra da odradim servis ono predjem 4-5 hiljada. Tad odradim i sad sve normalno radim i ulje izmedju zamena ne dolivam.
 
Na golf 2 dizel prvo paljenje kad je hladan lakse upali bez sauha nego sa njim-sa njim cak i ne verujem da bih mogao ga upaliti...dali je paljenje ranije nastelovano ili sta inace ovako radi extra i lepo pali 2 put.
 
Poslednja izmena:
Sauh na bos pumpi bi trebao da kad je povucen zabaci elemente pumpe za 2.5 stepena u predpaljenje da bi lakse upalio.... provecices tako sto dok radi motor povuci sauh...mora se poceti cuti cekicanje motora tj povecati buka i motor se mora poceti tresti....ako to uradi onda je sauh na pumpi dobar a faza nevalja....ako to neradi onda je do pumpe tj mehanizma sauha u pumpi
 
Hvala brkin,znaci kod mene je mehanizam sauha jer kad je upaljen i povuces sauh ne pravi vidnu razliku i cekica.
 
Zahvaljujem,plin mi je resio majstor,prestelovao dizne(injektore) ipak nije bio senzor u pitanju.
Sto se tice ulja jos razmatram sta da sipam.
 
Imam problema sa kolima u pitanju je fiat croma. Kad dodajem gas pre nego sto promenim brzinu cuje se neki zvuk dolazi od motora
 
Nazad
Vrh