AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Samo sipaej u njega ulje, ili biodizel, i prži....
Malo dimi, ali lepo miriše iza njega.
 
Kaki crni bio dizel ja sam sipo pola vuce nema i zaprlja elektroniku na pumpi pa tu razliku das bosisti.
 
Ja bi izbego 2.0 85 kw zbog registracije. Imam vise vozila i ne mogu registracije da isplacam. 1.8 66 kw nema u b4 tako da on otpada. Naso sam neke 1.9 TDI ali mi se ne kupuje stari dizel u sred leta. Niti sam do sad nekad imao dizela.
Inace sam odustao od tog pasata b3 sinhro.
 
Uzmi imenjace 19 tdi ja sam preso 200 000 a na satu je pola milionceta. I pali na svim minusima. To i golf 2 su totalno razlicizi motori tesko izderivi tdi.

-


 
Ja bi izbego 2.0 85 kw zbog registracije. Imam vise vozila i ne mogu registracije da isplacam. 1.8 66 kw nema u b4 tako da on otpada. Naso sam neke 1.9 TDI ali mi se ne kupuje stari dizel u sred leta. Niti sam do sad nekad imao dizela.
Inace sam odustao od tog pasata b3 sinhro.
Ne kapiram, kako za 2.0 moze reg. biti skuplja nego za 1.9? Ista je

Zbog kilovata moze biti samo 2-3000 skuplje.

Meni je za vectru 1.8 sa 125 ks reg 27000 ( 2002 god) . A gledao sam za astru turbo ,150kw (200ks) je 3000 din skuplje

Znaci nebih trepnuo, za 75 konja vise da placam samo 3000 din skuplje reg

Tura pica u kafani





Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Eto sve nesto nisam siguran po pitanju tih starih dizelasa kad dodje zima da ne budu muke i nevolje. Jedino ako nadjem neki da mu je motor kao grom pa bas i da uzmem.
Inace je razlika izmedju njega i 2.0 85kw u kilovatima i registracija za TDI dodje jeftinija oko 4000. Kad pogledas ovako nikakva para, to jeste. Medjutim ne daje mi se preko 20 000 za registraciju, a on bi mi zamenio jugica kome sam placao oko 12 000.
 
1,9 tdi su vrhunski motori, trajni, živahni, mali potrošači i možda se i najbolje pokazali od svih dizelaša.
Kao neke mane naveo bih da je na većini njih potrebno sređivati glavu i menjati dihtung posle 300 hiljafa( većina je to pregazila).
Pod sređivanjem glave podrazumevam popravku otvora za dizne.
 
Eto sve nesto nisam siguran po pitanju tih starih dizelasa kad dodje zima da ne budu muke i nevolje. Jedino ako nadjem neki da mu je motor kao grom pa bas i da uzmem.
Inace je razlika izmedju njega i 2.0 85kw u kilovatima i registracija za TDI dodje jeftinija oko 4000. Kad pogledas ovako nikakva para, to jeste. Medjutim ne daje mi se preko 20 000 za registraciju, a on bi mi zamenio jugica kome sam placao oko 12 000.
Ja sam vozio b4 1.9 tdi 6-7god.
Strava auto, mislim da sam vec pisao... prezadovoljni smo bili na njega, veoma mali potrosac, bas jako zahvalan auto.
Motor ako je iole dobar i grejaci naravno, nema te zime da nece upaliti, jos nisam video da dizel tako lako pali na velikim minusima... u isto vreme sam imao i golfa sa istim motorom, golf se mucio, po dva puta obavezno grejaci a nekad i vise, dok to kod ovog nije bio slucaj, na prvu uvek krese...
E jedino ne znam koliko bi ti bio dobar za los put, auto je tezak, cesto ces menjati selen blokove napred, inace nije velika investicija, 1000 din ja placao u radnji



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Imali ko iskustva s ovakvim dizelima ili je bolja solucija benzinac,[video]https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12515296/suzuki-sj-samurai-19-d[/video]
 
Deks, kako to da isti motor u b4 dobro pali, a kod golfa se muci? Naravno ako su u priblizno istom stanju.
Inace sam zapazio kod druga koji ima b3 i vozi ga po losim putevima da muke muci sa prednjim trapom. Ne samo selen blokovi, vec nema sta nije do sad menjao i opet mu nesto fali pa nikad nije bas utegnut.
Uglavnom jos nista nisam kupio i sto je jos gore poceo sam da gledam sve i svasta.
 
Deks, kako to da isti motor u b4 dobro pali, a kod golfa se muci? Naravno ako su u priblizno istom stanju.
Inace sam zapazio kod druga koji ima b3 i vozi ga po losim putevima da muke muci sa prednjim trapom. Ne samo selen blokovi, vec nema sta nije do sad menjao i opet mu nesto fali pa nikad nije bas utegnut.
Uglavnom jos nista nisam kupio i sto je jos gore poceo sam da gledam sve i svasta.
Na njemu su drugacije radili grejaci, sto je napolju hladnije on ih duze drzi...
Evo moj ujak ga jos uvek ima, kupio pre 4-5god. Isto sa paljenem nikad nikakav problem...
Ali svakako razmotri sve cinjenice, pa ces znati koji auto ce ti najbolje leci...
Ja znam za one fijat pandice 4x4, mali autic, reklo bi se za lose puteve dobar ali opet treba se malo raspitati, o njemu ne znam bas nista


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12499572/audi-80-b4-19-tdi

Razmisljam da idem da gledam ovog, ali mi nesto ne deluje mnogo bolji od jugica. Mada, mozda i slike varaju. Nego vidim da mu je prtljaznik iza sedista uzdignut, a nisam zapazio da li je to kod svih tako?
Mozda ti se cini, kad oboris sediste dodje ravno sa gepekom. Tu mesta ima bruka, ja u mog natovario bcs samohodnu kosacicu, samo tockove skinuo...
Opet ti ponavljam, ne znam koliko je dobar za "taljizganje po losem putu"!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Moguce da mi se cini. Ja cesto teram raznorazne tovare pa mi vise odgovara nesto tako sa vecim prtljaznikom.
Ne bi dao 1100, ali bi dao 800. Cena nije fiksna pa mozda spusti. Razmisljao sam ja i nesto mladje da uzmem. Medjutim, pitanje je sta? Sve neki spojleri, plastike fantastike i slicne glupisti i sve je to lepo za vozikanje do prodavnice i slicno, ali mi za radni auto tako nesto ne odgovara.
 
Nazad
Vrh