AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mene mustrao skoro u simanovcima za trake, nisam ni potvrdu imao, krenuo k'o onaj u svatove. Nagodili se na 1500rsd i vozi dalje..kazne na firmu su prevelike, treba voditi racuna. Drugu na kraju kampanje istresli sve iz dzepova sto je imao i jedva ga pustili opet, oko 13.000 im dao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Imao si srece, al ako vec hoces ovim poslom da se bavis nemoj da se igras
 
Moji prevoznici (dvojica) na kamionima im sve ispravno sem par tonica pretovara. Nikada nismo vise od crvene dali.
@Gasa
Pre par stranica si pricao kao vozis. Ja mogu da potvrdim da dozivim blagi slog od voznje sa Skodom. Ne daj Boze da imas 200+ ks auto:riba:
 
Samo sipaj gorivo sa nasih pumpi...pola konjica ce da pocrkaju...:osmeh: kad stanes na pumpu i sipas u ferrari...i kad upalis ono vrruuuummmmm! kad nas ce da se cuje ijaaaaooooo! pri paljenju...,,inace za auto sam isekao neki tepih i stavio preko originalnih patosnica da bi bilo deblje jer kad si ceo dan na nogama kad sednes kao da nabijas noge\pete u autu a ovako deluje udobnije,kao da si ih naslonio na debeo tepih a ne na plocice...vredi pokusati.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
treba mi pomoć oko jedne vektre A(1.7TD isuzu).Upali normalno ide lepo ali se posle 4-5 km ugasi,sipam nafte direktno u filter opet lepo upali ide malo i stane. Odakle da počnem da tražim kvar.
------------------------------
Kada se ugasi u filteru skoro da nema goriva.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
treba mi pomoć oko jedne vektre A(1.7TD isuzu).Upali normalno ide lepo ali se posle 4-5 km ugasi,sipam nafte direktno u filter opet lepo upali ide malo i stane. Odakle da počnem da tražim kvar.

Negde ti vuce fals vazduh. Proveri creva. Ja sam imao isti problem I ispostavilo se da je crevo na pumpi bilo trulo I tu je vuklo.
 
Jel koristi neko all season gume ? Uzeo sam neke alu felne sa all season gumama proizvodnja 2017 god. Pa me zanima jel stvarno funkcionisu bez problema i leti i zimi ili je samo reklama. Ja sam sjebao neke Savine zimske gume 7-8god jer sam ih vozio i leti. Pa cisto da znam cemu da se nadam
 
Pozdrav svima,
treba mi pomoć oko jedne vektre A(1.7TD isuzu).Upali normalno ide lepo ali se posle 4-5 km ugasi,sipam nafte direktno u filter opet lepo upali ide malo i stane. Odakle da počnem da tražim kvar.
------------------------------
Kada se ugasi u filteru skoro da nema goriva.
Ja sam na jednoj resio nepovratnim ventilom za zmaja
A jedna je karala komšiju mislim da je strpao pumpu u rezervoar od fijata

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel koristi neko all season gume ? Uzeo sam neke alu felne sa all season gumama proizvodnja 2017 god. Pa me zanima jel stvarno funkcionisu bez problema i leti i zimi ili je samo reklama. Ja sam sjebao neke Savine zimske gume 7-8god jer sam ih vozio i leti. Pa cisto da znam cemu da se nadam

Sestra na puntu iz 2002 god vozi savine takve vec godinama, za normalnu voznju bez problema, ali nisu bas za ekstremne zimske uslove, mada mi u vojvodini imamo to 2 nedelje ako i toliko, idu na more kolima sve bude okej. Imas na netu testove pa pogledaj tipa na ista kola stavi zimske, letnje i all season i testira.
 
Jel koristi neko all season gume ? Uzeo sam neke alu felne sa all season gumama proizvodnja 2017 god. Pa me zanima jel stvarno funkcionisu bez problema i leti i zimi ili je samo reklama. Ja sam sjebao neke Savine zimske gume 7-8god jer sam ih vozio i leti. Pa cisto da znam cemu da se nadam

Neko kompromisno "rešenje" je napravljeno sa tim gumama kako bi se zadovoljili oni kojima gume nisu neki preveliki uslov za vožnju, a opet mogu ispoštovati i propisani zakon za vožnju u zimskom periodu.
Imao sam te gume na nekoliko vozila i od nekoliko proizvođača, jer sam ih pri kupovin dobio, ali sam ih obavezno zbog lošeg iskustva prvom prilikom zamenio. Guma ispunjava obe potrebe, tj za vožnju leti i za vožnju zimi, a u stvari u potpunosti ne ispunjava nijedan od njih. Niti je dovoljno polastična za leto, niti dovoljno gumena za zimu, niti joj dezen šara pripada jednom od ta dva.
One dolaze u obzir za vozače koji ne voze brzo leti, pogotovo magistralnim putem sa zavojima, ne koče naglo i naglo ne ubrzavaju. Dolaze u obzir i onima koji u toku zime nemaju mnogo snega i potrebu za vožnju na uzbrdicama i nizbrdicama, kao i za vozila manje težine, tj manje zapremine motora.
Sa ovim gumama treba zaboraviti žustriju vožnju leti i savladavanje snežnih prepreka zimi.
Iz ekonomskog ugla trebalo bi u obzir uzeti to da su ove gume u određenim dimenzijama skuplje oko 30-ak % u odnosu na letnju ili zimsku iste dimenzije, kao i to da se u letnjem periodu mnogo brže troše nego letnje.
Gledano i sa strane konfora, all season gume su dosta bučnije od letnjih, a ipak se kod nas leti prelazi najveći procenat kilometara.
Po mom mišljenju ako se baš neko želi odlučiti na ovu kupovinu, to bi moglo biti za zadnju osovinu ali pod uslovom da je pogon na prednjim tzočkovima.
Ko na prvom mestu želi ispuniti zakon a ne sigurnu vožnju, neka izvoli.
Najbolje rešenje su dva seta na dva kompleta felni. U startu veće ulaganje ali kroz vreme se sigurno isplati, kako u ekonomskom tako u sigurnosnom smislu.
 
Poslednja izmena:
Na mojim mi sara vise lici na letnju. Vredestein Quatrac 5 je u pitanju. Razmisljam da ih ostavim za letnju voznju a da kupim druge zimske na jesen
75eb8e4a2afbeac09de01714d708b8d4.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Kolega, na ovim tvojim gumama je urađena leva polovina u letnjoj a desna u zimskoj varijanti, sa tri kanala za odvod vode i snega. Ta desna ima sitne proreze (lamelice) koje su zadužene da hvataju sneg i lepe ga za gumu, kako bi sama trakcija bila bolja.
Inače zanimljivo rešenje.
 
Gledao sam i opis tih guma na netu i rezultate nekih testiranja. Po rezultatima spadaju u jedne od boljih all season guma Pa sam zbog toga u dilemi sta raditi.
 
Ako ti je prednji pogon montiraj ih nazad, a napred rotiraj dva para felni sa letnjim i zimskim gumama. Tako će ti definitivno svih 6 guma dugo trajati.

P.S.
Tek sad sam pročitao da si već kupio sve četiri.
Ma, vozi tako pa u hodu razmišljaj.
 
Poslednja izmena:
Ja bi to preko ljeta potrošio koliko može, a pred pravu zimu uzeo zimske. Taman nije frka da ideš na zakonski rok kad je još toplo već možeš malo sačekati kad nema gužve kod vulkanizera. Usput uzeti još jedan set felgi i naredno proljeće četiri prave ljetne.

Te kombinacije sa slabijim gumama nazad su jako opasne jer prednje grizu i daju lažni osjećaj sigurnosti, a kad ponese zadnji kraj ide kud mu volja. Prošao sam to iskustvo prošle godine (srećom bez štete na autu i nedaj Bože neke povrede) pa sam malo i dosadan, ali na gumama ne treba štediti. Jednom da ne odrade posao ode mnogo više od one početne razlike 50-100€ za cijeli set kvalitetnijih u odnosu na najjeftinije.

Gume su jedini kontakt auta sa podlogom, a ta površina je tako mala da nema mjesta za eksperimente.
 
I ja sam tako razmisljao da ove vozim do jeseni pa nove zimske. Ako se dobro pokazu na leto i ako se ne potrose previse da ih ostavim za jos jedno leto. U protivnom i nove letnje sledeceg proleca. I miran sam par godina.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
MI sad ovde pricamo o tim gumama za sve sezone. Ja sam gore napisao da su okej, ko ne sili auto i ne zivi u planini gde je pola metra snega mesecima. A koliko ljudi kupi najjeftiniju kinesku gumu zimsku i vozi godinama ne skida? Mislite da je to bolje nego all season? Uvek je bolje 2 seta guma, ali ako ne prelazis veliku km i prosecan si korisnik, nije ti hitno da kupis jos jedan set odma :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh