AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pa naravno kad sad po magli vozi 30% brzeNervira me ta rupa od 1000 do 1500obrtaja.To posle cipa nema.Potrosnja pod garanciju manja.
Cist cip tuning je sa 150 na 180ks.Samo komp i boc-boc.Da bi sa 150ks otislo na 210ks mora se skidati i DPF filter i jos kojesta.To je daleko skuplje i onda zamajac moze da zvekne ocas posla.
 
2.5 TDI V6 motor nije za jurnjavu već za tegljenje.Njega 1.9 TDI šije sve da zvoni.Da je redni 5-ak kao stari tip onda bi bila druga priča.
 
Vozio sam 1.6 reno motor benzin-gas sa 90ks.Sad vozim reno 2.0 DCI sa 150ks.Nikad vise se ne bih vratio na benzin-plin i na auto ispod 150ks.Za par dana ide cip na 180ks.Trosi u umerenoj voznji oko 6lit ED.Evro dizel u originalu uzimam za 120din pa minus 20%pdv.Ja sam zadovoljan i ne razmisljam koliko i gde trebam ici.U supi uvek ima par buradi.
diklofen,imam cipovan auto,i sve je ok,odradjenjen vrhunski,prethodni vlasnik jeto uradio,auto idesuper,ali itrosiz a oko 1,5l vise,pre sami mao200cdi sa116ks,i trosio je5,5do6 l uproseku,sada imam220cdi,isti motor,ista kubikaza,samo je fabricki110kw,isad sa cipom
ima oko 190 ks,ide ko metak,ali ne ide ipotrosnja ispod 6,5 litre.
 
Da vas ne lažem ja ni ne znam koliko moj auto ima ks,za traktor mi je bitno a za autu nikad me nije bilo briga.
Bar nama koji na auto gledamo kao na prevozno sredstvo od tačke A do tačke B .
Žene mogu da me zalude ali auto jok.
 
jeste al dzabe obrtni kad menjac rasporedjuje, doteraj dizela 150 ks sa mojim brnzincem 150 ks pa ces da vidis za sta mu sluzi taj obrtni

https://m.youtube.com/watch?v=X8s1I_8x190

3.0 tdi 4x4 protiv 1.6 hondice
skoro 2x vise kubika i turbina protiv 1.6 atmosverca
a njutnmetara mozda i 3x vise


Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Znas li ti sta predstavlja ova osmica??? Pa honda je smece u svakom mogucem pogledu. Dzaba joj i krila kad ti pod guzicom zvoni, igra i tandrce. Oprema joj peta brzina. Audija digni 2 stotine autoputem i na zadnjem sjedistu iglom vadi spenu iz oka. Kakvo lupanje i mlacenje prazne slame.

- - - - - - - - - -

2.5 TDI V6 motor nije za jurnjavu već za tegljenje.Njega 1.9 TDI šije sve da zvoni.Da je redni 5-ak kao stari tip onda bi bila druga priča.
Bogami 3.0TDI je itekako za jurnjavu :osmeh:
 
Mozes ti patiti za cim hoces honde i tojote su ubedjivo kola sa najmanje kvarova
Toyota da 1 000 000 km garanciju , aj nek pisljivi audi da ili bilo ko drugi pa trebaju muda za te stvari i da ne pricam kolika sigurnost u svoj proizvd

razocarah se u audi max , na 100 000 teci zamajac ode kvalitet u pm!

sto se tice kvaliteta kola japanci, nemci, shved, korejci pa svi ostali

mada i korejci se naostrili prave u zadnje vreme odlicna vozila

inace koliko kosta taj audi radije bih uzeo nissana gtr kom na 300 na zadnjem sedistu to radis ...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jesi ti njih sve vozio po 60 000km pa znas?

Uostalom taj nisan je za sve al nije za udobnu voznju!

PS: Da patim, ne patim!! Lijepo mi je. Imam dva vozila, oba dizela. Jedan 53kW a drugi 171kW... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Za sta sluze iskustva drugih ? pametan se uci na tudjim a glup na svojim greskama

nissan ima stelovanje kakvi hod hoces da budu amortizeri moze biti i udoban i tvrd, procitaj malo o njemu , vanserijski auto

1800 kg 0-100 2.9 sec
misaona imenica za sve ostale


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Prijatelju ja ne upucen ti poredis kola od 1 000 000 eur sa kolima od 70 000, poredim cenovni rang tog audija on otisao na milionske iznose odmah,

samo cu reci gtr alpha omega misli o tome ako nisi obavesten googlaj vidim dobro ti ide od ruke

izgubi tema smisao , sad poredjenje ciji je tudji duzi :)





Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Stvar je u tome da nisi vozio ni jedno od tih auta. A raspiso se o njima ko da si ih dizajniro. :ppozdrav:

Jedno je citat rezultate i mogucnosti nekog auta a drugo je probat to auto a kamoli vozit hiljadama kilometara.
 
Pa onda je po tebi samo Jerremy Clarkson i par njih kompetentni da govore o kolima jer nema sta nisu vozili, ali ipak pogledaj za nissana sta je rekao ako vec ja nisam kompetentan :) :) :)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Bas zato on i slicni i danas dan govore o kolima po TV a ne ti i ja. :ppozdrav:
 
Ti si Landini isto tako napamet meni reko da nisam vozio dobrog i potkovanog dizela. Ne znam odakle znas sta sam ja sve vozio. Sta ti vozis, a da je toliko potkovano? Mozda sam se makar vozio u tome.
 
Jbg izgleda iskustva drugih nisu bitna dok god ne odbijes od svoju glavu sta valja a sta ne , sto bi vi verovali i za traktore nekom drugom kako su se pokazali, redom kupujte pa koji se bolji pokaze taj ostavite jer samo tad ce te biti kompetentni pricati o tome .

uzimaj nissana Clarkson rekao da se dobro pokazao :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jedina boljka u tudjim iskustvima je sto svako svog konja hvali pa makar bio i najgori, malo je cestitih i iskrenih ljudi

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ala ga brate pretjeraste, sve auta sa stotine konja, gore nego onaj seronja Alvirovic sto stalno prezentuje nekakve dzipove, suv_ove i sl. od 50_100 000 evra. I sve to u zemlji Srbiji gdje ima zastave 101 u jos poprilicnom broju i gdje posten svijet dirindzi za 40 000 din.
 
Nazad
Vrh