AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

@daner
Dizne benzinske nisu u glavi motora, vec u usisnoj grani. Koji je kod tebe motor? Lambda sondu cu proveriti.
 
Kod mene je 2.0 16v 150 ks
sonda ako je presla vise od 120000 ne valja sigurno,
Bosch je propisao na 120 000 da se menja
za moj motor sonda je 9000 , ja nasao od nekog volva ista sonda samo dzek drugaciji za 4000 original bosch
5000 din razlike nije malo za dzek glupavi, odsekao zice zalemio moj dzek i teraj
Ovce su za sisanje ali ja se ne dam jos osisati :)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba ti papir od boce,od isparivaca i multiventila, boca ne moze starija od 5 god( kad radis latest). Boca vazi 10 god ako novu uzmes i uradis atest, atest sam platio 6000, i agenciji za bezbednost nesto manje od 4000, tehnicki i saobracajna nova blize 3000. radio pre mesec dana.Na atestu cesljanje kola komplet to jos u zivotu nisam video, stakla ,farovi,stopaljke moraju homologaciju imati, sve mora biti u kolima 100% ispravno.meni su cak spustili broj mesta sa 5 na 4 jer 4 pojasa imam. 30 slika slikali, creva homologaciju moraju imati. cirkus

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Iskreno ne volim dizela, ali moram priznati lepsi je osecaj u voznji nego atmosverski benzinac , ne treba navlaciti u obilazenju, do 2-3000 obrtaja ide ko blentav, malo trose, plivajuci zamajac pegla bezosecajnog vozaca itd ,ali posle benzinca kad dizela vozim kao da nesto cekica u motoru , skup zamajac , dizne itd .
zato turbo benzinac mama, sve prednosti dizela i benzinca zajedno. cak opel ima turbo benzinca sa plivajucim zamajcem za one bez osecaja :)

jeftinije je benzinca na plinu voziti nego dizela u svakom slucaju
Zavisi ko sta voli

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Znaci boca moze da bude starija od 5 godina ako se prvi put radi atest? Ili ja nisam dobro razumeo?
Radi se o tome da je plin ugradjen pre 4 godine, ali nikad nije atestiran.
 
Mislim do 5 god mora biti kad radis, moja je bila stara 6 god ( vozio bez atesta) i morao sam novu

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema tog dizelasa koji moze biti ekonomicniji od benzin -gas varijante,ta vremena su prosla,benzin-gas bolja i ekonomicnija varijanta,kod dizelasa stalno na umu hoce li riknuti turbina,ili dizne,sve u svemu benzin-gas bolja varijantata svakako,pa i u slucaju dizela ispod cene..
 
Treba ti papir od boce,od isparivaca i multiventila, boca ne moze starija od 5 god( kad radis latest). Boca vazi 10 god ako novu uzmes i uradis atest, atest sam platio 6000, i agenciji za bezbednost nesto manje od 4000, tehnicki i saobracajna nova blize 3000. radio pre mesec dana.Na atestu cesljanje kola komplet to jos u zivotu nisam video, stakla ,farovi,stopaljke moraju homologaciju imati, sve mora biti u kolima 100% ispravno.meni su cak spustili broj mesta sa 5 na 4 jer 4 pojasa imam. 30 slika slikali, creva homologaciju moraju imati. cirkus

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
E to sa pojasevima jedu g..na. Po zakonu mora da budu i pozadi inace su tehnicki neispravni. Znaci nijedna Zastava 101, 128, Fica i jos nekoliko starijih auta nece moci da se registruju, tj. da prodju tehnicki. Ne znam da ih nepretvore u dvosede. Atest ne znam da li ko radi. Ako je proizvodjac konstruisao voozilo bez pojasa i tako je islo 50 godina, kako odjednom ono ne valja. Isto tako i za zatamljena stakla. Folija mora da ima homologaciju i opet mora da ide na atest. Ali niko nema opremu da ga izvrsi. Sve u svemu zakon o bezbednosti saobracaja kao i putevi u Srbiji. Pun rupa.
-----------------
A voznja na gas se najvise isplati nama blizu Drine. Sa druge strane oko 35 dinara litra:osmeh:
 
Pa znaci ako je boca stara 4 godine onda moze da se atestira i da se tera 5 godina? Tako mu valjda ispada. Sta su zakomplikovali oko tog gasa da je to cudo. Ni cena mu nije bas tako niska kao sto bi trebalo da bude. Prosto mi neverovatno da je preko samo 35 dinara.
 
Vozio sam benzinca pa prešao na dizela pa prešao na plin jer je nekada stvarno bio isplativ pa sam se opet vratio na dizel i više ne menjam.
 
Ja sam prosle godine radio atest...isteklo 5 godin pa radio novi.U prnjavoru htjeli mijenjat bocu,nova crijeva,slikat kao dokaz da se to radilo a to bi me kostalo 150 evra.Javim se momku koji mi je ugradivo plin i uradi to u drugom gradu za 25 evra
 
A voznja na gas se najvise isplati nama blizu Drine. Sa druge strane oko 35 dinara litra:osmeh:
Koje su cene ostalih derivata .?


Pa znaci ako je boca stara 4 godine onda moze da se atestira i da se tera 5 godina? Tako mu valjda ispada. Sta su zakomplikovali oko tog gasa da je to cudo.
Tako je.
Pre toga proveri datum proizvodnje boce. Ako je obična mora biti postavljena na propisne nosače (šasiju).
Plinska creva i cevi moraju biti u dobrom stanju.
Pripremi i papire od ugradnje.
 
U RS euro dizel4 1.64km x 63.3din=103.8din
euro dizel5 1.65km=104.4din
benzin 1.78km=112.7din
auto gas 0.64km=40.5din
 
Milane od grada prema V.Obarskoj pumpa sa lijeve strane, 500metara od obilaznice desno (drugi semafor obilaznicom poslije kruznog kod FIS_a) ED 4 i 5, 1,62km ista cijena.
Pumpa se zove ''Barel''.
 
Nazad
Vrh