AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Zaboravio sam jos nesto da spomenem. Pocetkom godine se desilo da jedan dan uopste nije htela da mi pusti grejanje. Kad sam doso kuci otkacim klemu i ponovo vratim i posle sve normalno. Pre neki mesec ujutru rano zagreja sve odlicno i posle nesto vise od 50 km voznje pocese kola da se hlade, odnosno kabina. Ono ponovo ne pusta grejanje vec samo ubaca vazduh od spolja. Sreca pa je bilo prijatnih 13-14 stepeni.
 
Zaboravio sam jos nesto da spomenem. Pocetkom godine se desilo da jedan dan uopste nije htela da mi pusti grejanje. Kad sam doso kuci otkacim klemu i ponovo vratim i posle sve normalno. Pre neki mesec ujutru rano zagreja sve odlicno i posle nesto vise od 50 km voznje pocese kola da se hlade, odnosno kabina. Ono ponovo ne pusta grejanje vec samo ubaca vazduh od spolja. Sreca pa je bilo prijatnih 13-14 stepeni.

Jesi li siguran da su svi motorcici digitalne klime ispravni? Kod Stila, novog Brava, nove Delte to je redovan kvar. Ako nabije temperaturu normalno, i posle je odrzava onda nije termostat. Ako ne gubis antifriz, i tepih nije mokar, onda nije ni mali hladnjak
 
Mislim da su ispravni. Evo sad sam je bas vozio i sve normalno radi. Jedino sto nekad nece. Temperaturu zakuca na 90 bez obzira kakvi su uslovi, tepih suv, antifriz ne gubi.
 
Problem kod druga na lanciji. Nagura temp motora na 90 veoma brzo ali grejanja skoro da i nema i to ako ukljuci na noge da duva ili u visini glave a ako ukljuci na stakla onda nema ni to malo.Ja razmisljam da ako je hladnjak a grejanje zapusen onda bi se ponasalo isto bez obzira gde je stavljeno da duva, tj. ne bi grejao a drug kaze da ce da menja taj hladnjak. Mislim da nije sav problem u hladnjaku - mozda ce dobiti da greje bolje ali ne i svuda.
A ovo pisem jer vidim da vec postoji slican problem.
 
Tu je problem u el.motorićima koji regulišu klapne.Ima da poludi dok ne reši a na Fiat Lancia forumu može da se pročita o svim problemima.
 
што каже матић, ту само ти ел.мотори од клапни праве проблем или су заглављене клапне.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
To su u stvari step motori i oni zaista prave te probleme.
Mi smo na malom Fiat Idei izbegli digitalnu klimu i uzeli sa mehanickim podesavanjem i nema problema.
Ali zato nismo mogli izbeci DPF.:sta:
 
To pravi problem za grijanje (duva stalno toplo ili hladno ili neće na stranu kud želi), ali Aca opel je pisao da mu i temperatura motora ostaje niska kad nema grijanja. Poruka #3256

Simptom kad termostat ostane malo otvoren da tečnost cirkuliše i treba mu mnogo duže da se sve ugrije.
 
Sad po ovome vidim da su mene zeznuli ti motorcici ona dva puta kad sam nacisto ostao bez grejanja, a dobio sam ga kad sam skinuo klemu i vratio nazad. Stranu na koju hocu da duva uvek mogu da odaberem i to radi bez problema. Sto se temperature motora tice nije da ostane niska vec je sporije postigne. Recimo ovako postigne za 2,5 km voznje kad je temperatura oko 0 stepeni. Onako treba da vozim 6-7 km, ali uvek dostigne 90 stepeni i ne pada temperatura.
 
AcA,
za sporo grijanje motora ja bih prvenstveno okrivio termostat, Ako se to javlja povremeno, možda ima nečistoća pa povremeno spriječe potpuno zatvaranje termostata, a ponekad se presele na drugo mjesto i termostat zatvara kako treba.
 
Ja ajde da posumnjam na termostat nikako mi nije jasno kako to moze nekad da radi, a nekad ne. Necistoca ne bi trebalo da ima jer ja nista nisam radio oko toga i antifriz je cist. Videcu bas nekad da stanem kad se to desi i da pipam creva da vidim da li je mozda termostat otvoren.
 
Nazad
Vrh