AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ma nije problem tehnički,na valjcima sila kočenja bude ihaj, nego se desi kad promeniš pakne i sve utegneš da zadnjica pre koči od prednjice i onda ringišpil po putu. Kod ostalih navedenih modela sam imao ili curenje ili oksidaciju za problem. Pa onda budževina od drugih modela.... I ne sećam se svih piz... koje sam imao.
 
Imas i za freelendera od tričavih 3800 + pdv, sklapao ga mali Kinez Al mu los metar bio :haha:

Prodao sam i previse tih reparacionih limarijski delova, tako da nije dzabe tih 40 000,dok ga ukrojis da lici na nesto manja je muka sam da ga napravis, a o odsustvu homologacija ne vredi ni pricati.

Mada nekome je fraze da ustedi i stavi to od 4000 pa gad ga neko jace sutne ode u totalnu stetu :haha:

Na nekim stvarima ne treba i ne sme se sedeti,daleko bilo da te neko osine u to krilo od 4000.
 
To krilo za 40.000 je napravio isti mali kinez kao i ono za 6000. Čak se isto i zovu (mada može da se zove kako hoćeš... Oćeš original? No problemo! Ej... ovaj bi "originalni deo"! Daj drugu nalepnicu!). Van Wezel (firma uzeta za primer) krilo za freelandera šifra artikla 0245658VW cena ~41000. A za Rav 4 takođe krilo proizvođača Van Wezel šifra artikla 5377655VW cena ~5800.
Znači kinezi jednog znaju da naprave a drugog ne znaju?
Krilo lakše napraviti sam nego ga postaviti na auto?
Dooobro. Nek' je tako.
Btw,po meni problem sa limarijom (i uopšte sa nekim delom) je kada ne možeš uopšte kupiti deo jer ga nema u širem okruženju! Nov,polovan ne bitno.A sve ostalo je......
 
Veliku muku je moj stric video dok je osposobio svoj auto. Cena novog dela prevazilazi cenu celog auta koji nije jeftin, a polovan u celoj evropi ne moze da nadje. Duga, duga je to potraga bila. Da se ne desi tako nesto nekom.
 
Ne postoji auto za koji se ne moze nabaviti deo, sem za tipicne amerikance, mada ni oni nisu vise toliki bauk.

Ma da samo se menjaju nalepnice :haha: surovi kapitalisti protiv postenog naroda.
 
Kod mene na jugu je pocela malo rdja, i posle zime skroz istrulio..... tako da ako ne izbije na tom mestu, izbce na drugom. Ovo vazi za kola tipa jugic i ostali sa losom limarijom. Ako je malo pocla rdja odma radi, ako je uzela veci mah, kao kod mog, onda ne vredi da se radi i otisao je na otpad jer ne moze da prodje tehnicki.
 
Kod mene je corsa 2000. god. u pitanju. Otvorile se rupe na oba praga,a ne isplati mi se da sredjujem to propisno,pa se mislim da ovako ''kupim'' jos 3-4 sezone.
 
Opet je pitanje da li ce na ostalim mestima da pusti..... vidi sa nekim limarom, mozda moze npr. da se za 150e sredi to da bude da valja. Ako je veca svota onda ne vredi. Meni su za juga trazili oko 300e, a ne garantuju da ce duze od 2 god da izdrzi tu gde je radjeno, a za ostala mesta nema garancije.
 
Toliko mi je limar i trazio. 150 e. Auto je dizel,a posto je nafta svakog dana sve jeftinija planiram da predjem na auto sa plinom tako da mi se ne isplati da ulazem vise ni dinar u njega, tako da mi je bolje da prikrpim rupe i izvozim se jos 2-3 god. i na otpad.
 
purpena kad se napije vode,neće da se osuši do leta a dotle si ostao i bez unutrasnjeg praga :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh