AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Da je samo to presudno u saobraćaju potpuno bih se složio, ali nije.
Šta vredi npr jednoj Opel Corsi B što je bila u fabričkom stanju starosti 4-5 godina kada se direkt zavario Volvo (neki noviji takođe... S, V nzm) u nju sa jedno 140-160km/h i ubio dvojicu u Corsi kao i vozača i suvozača u Volvo-u. Samo je preživeo onaj treći putnik u Volvou ali jedva i kažu da nije više isti lik... A kako bi i bio. Možda si i čuo za taj slučaj Volvo je bio SO table. A desilo se negde 2006-te.
Šta vredi što je Fiat Brava bila ko čaša,takođe u fabričkom stanju kada je suvozač ostavio zube u njoj jer je vozač oduvao desnom stranom auta u levu stranu neosvetljene traktorske prikolice. Počevši od A stuba i šoferšajbne pa do kraja auta. I džaba air bag-ovi... Džabe fabričko stanje.
Šta vredi što sam 3 puta u mesec dana peglao audia 80-ku kada je momak bio sklon spavanju za volanom. Sreća pa je uvek bio sam i nikada nije udario u nekoga nego uvek u jarak ili u njive produži.
Šta vredi čoveku (nedavna saobraćajka u Subotici) koji je išao regularno svojom trakom i odjednom iz suprotne trake kamion se smota u jedinicu, skrene u njegovu traku i skrlja ga bočno u jarak. Koji auto to može da zaustavi?
Kad sam otišao u Banju Koviljaču u prekomandu momci me pitali : hoćeš i ti tako voziti kao tvoj prethodnik?. Reko : Zašto? Kažu, lik pre tebe je 3 pinca shebo za dve nedelje. Sreća pa onda niko nije poginuo. Ali godinu ranije jeste. Vojnik zbog premora (99-te tražili pilota oborenog Nato aviona) zaspao za volanom i produžio u reku Jelav pa prevrnuo 110-ku i skoro sve drugare ubio kao i sebe.
Ima toga još ali nije to toliko bitno koliko činjenica da se kod nas :
1) vozi prebrzo (na lošim gumama i lošem ogibljenju-neispravni smo 70% i nikakvo slikanje i novi sistem tehničkog neće pomoći)
2) alkohol i gudra
3) nepažnja
4) iscrpljenost
Vozi bajo moj po propisima i ako napraviš grešku, udariš nekoga, nećeš napraviti velikog belaja. Naravno da ispravljen auto više nikad nije isti, ali ne gine se zbog toga.
 
Auto koje je bilo dobro zguzvano, na zapadu nece ni opremati, a ovdje je bar 70% auta uvezeno od tamo.
 
Siniša apsolutno si u pravu.Baš pratim vožnju raznih šiljokurana(izvinite svi na izrazu)i mogu da kažem da to nema ni K od vozačke kulture a o poštovanju propisa da ne pišem.Vozi se kao u Diznilendu.
 
Sova, možda kod vas ali ovde u zadnjih par godina što sticajem okolnosti pratim nema toliko tako udaranih auta.... Više je onih sa skoro milionskom cifrom pređenih km. Ima i udaranih nije da nema ali nisu to neki žestoki udarci, sve to bude u granicama normale. Uostalom zato se vodi neko ko se razume u limariju i mehaniku i onda je teža mogućnost da ti nešto podvale.
Matiću, baš tako ni K od kulture. Znam da smo i mi, kad smo bili mlađi peglali po gasu ali ne koliko današnja omladina. Svi smo se prvo učili na traktoru, pa na motoru, pa na nekom jeftinom autu, pa kad nešto skrljaš na njemu platiš iz svog džepa popravku i onda tek sa 20 (+) godina vozili nešto maaalo bolje (ali opet ništa preko 100 umornih konja). Tako se najbolje učilo. A danas čim položi, evo ti sine-ćerko auto a ova(j) nikakvog iskustva osim na igricama.
Drugara je na najvećoj raskrsnici u Subotici razvalio neki auto (prošao na crveno) a ovaj bio u Stojadinu. Sreća što ga udario u A stub, samo da je malo više desno pa u vrata.... ušao bi u auto.
 
Sto kazes Montoya ni ja nisam cuo odavno da negde zaskripe gume, a nekad je to bila posebna draz. Sad su uglavnom bahati. Da te isecu, da ulete u makazice, da ne gledaju na prednost. Jednostavno neznanje i nula vozacka kultura.
 
Siniša 1979 ja sam skroz nesto drugo hteo da ti objasnim, to sto ti pišeš ja nisam ni pomenuo, nit je bio opticaj. Ja sam ti samo pokušao objasniti za 1 isti auto pre udesa i posle udesa kakav je. Ako ja vozim auto tip golf i u mene se zakuca kamion sa 90 na sat, naravno da necu preživeti. Alkohol i brza voznja su broj jedan uzrok udesa. Isao sam i u saobraćaju školu pa sam i učio. Svako dobro :ppozdrav:
 
ja sam i dalje kao klinac,ostar na gasu,slajfujem,isecem,prolazim na crveno :osmeh:
neki koji su se vozili samnom to mogu da potvrde :osmeh:
pre par dana sam isprepadao clana @ljubek :haha:
 
Sova, možda kod vas ali ovde u zadnjih par godina što sticajem okolnosti pratim nema toliko tako udaranih auta.... Više je onih sa skoro milionskom cifrom pređenih km. Ima i udaranih nije da nema ali nisu to neki žestoki udarci, sve to bude u granicama normale. Uostalom zato se vodi neko ko se razume u limariju i mehaniku i onda je teža mogućnost da ti nešto podvale.
Matiću, baš tako ni K od kulture. Znam da smo i mi, kad smo bili mlađi peglali po gasu ali ne koliko današnja omladina. Svi smo se prvo učili na traktoru, pa na motoru, pa na nekom jeftinom autu, pa kad nešto skrljaš na njemu platiš iz svog džepa popravku i onda tek sa 20 (+) godina vozili nešto maaalo bolje (ali opet ništa preko 100 umornih konja). Tako se najbolje učilo. A danas čim položi, evo ti sine-ćerko auto a ova(j) nikakvog iskustva osim na igricama.
Drugara je na najvećoj raskrsnici u Subotici razvalio neki auto (prošao na crveno) a ovaj bio u Stojadinu. Sreća što ga udario u A stub, samo da je malo više desno pa u vrata.... ušao bi u auto.


Nisi me razumio, odnosno nisam lijepo napisao_Ono sto je dobro polupano na zapadu se i ne krpi, nego ide u otpad.
 
Sinisa1979, vozac tog Volvoa je bio iz Conoplje,kao i suvozac... Inace decko se pomalo bavio mehanikom i uvozio i trgovao s autima... Komsija od Zeljko025.
 
Rkman, ma naravno da nije isti, pogotovo ako se totalno fušerski uradi! Ali ta vremena su iza nas. Sad alata imaš na svakom ćošku a 90-ih nisi mogao torex-e da kupiš kamoli nešto ozbiljnije. I takav rad se lako prepozna pa auto ni ne pomišljaš kupiti. Ali ako se uradi kako Bog zapoveda vrlo je mala razlika između novog-fabričkog stanja i ispeglanog auta u pogledu sigurnosti. A ta mala razlika kod nas ne dolazi do izražaja jer ih oni nabrojani faktori pre.ebu.
Sova, nisam, ali sad jesam. :)
Quattro, još ako znaš gde se desilo onda ti je jasno kakvu je glupost napravio u saobraćaju ali i tu glupost bi kompenzovala brzina u ograničenju koju nije ispoštovao....
 
Mogu ja voziti po PS-u kroz Doroslovo 30km/h kad dva idiota u kamionima iza mene nemaju vremena nego po gasu pa me lepo obilaze na sred zone škole i još mi blica da mu smetam.
Ako ulaziš u selo a iza tebe ne daj bože kamion ajde majci smanji na 50, pokupi te majmun bez da smanji gas.
Autobusi neispravni jurcaju kao nenormalni.
Kako se kod nas vozi, malo se i gine.
 
Ma jok ja pjan.
Nema šanse da kamiondžije deru po gasu.A šoferi autobusa sve voze 70, možda zato i malo malo pa poneki sleti s puta, ili se zapali.
 
Ma jok ja pjan.
Nema šanse da kamiondžije deru po gasu.A šoferi autobusa sve voze 70, možda zato i malo malo pa poneki sleti s puta, ili se zapali.
ajde nabroj udese u tvom selu koji su izazvali kamioni a koje su izazvali ovi ostali?
ja sam jedan od tih sto blicaju lokalnim,najvise mrzim kad stignem punta ili golfa 2 :osmeh:
 
Ljude ubijaju oni koji od iskustva imaju dva kruzna toka, a takvih je i sa dozvolama starim par meseci, a Boga mi i 20 godina.

Predju po par hiljada km godisnje misle imaju dozvolu nekoliko godina i da su vozac, masovno je krenulo da se gine onog trenutka kad je svako krenuo da polaze i nesto da vozi, ne znaju bre sline da obrisu, a mama i tata uplate voznju i kupe auto.
 
Gorane, gde sam ja tvrdio da su za sve krivi kamiondžije i autobusi, hoćeš da kažeš da nije istina ovo što sam napisao?Naravno da više udesa izazivaju automobili, jednostavno više ih i ima na putu.Ne vidim šta sad se dobija da nabrajam udese, ali evo svež primer u B.Sokolcu je nedavno čovek parkirao kamion u dvorište ljudima, usput pokupio punta čini mi se.
Slažem se sa T110, a ovo za kružne tokove se ekstra vidi u SOmboru, pošto ima 3 nova i samo pogledaj kako se ljudi ponašaju u kružnom toku.
 
ajde nabroj udese u tvom selu koji su izazvali kamioni a koje su izazvali ovi ostali?
ja sam jedan od tih sto blicaju lokalnim,najvise mrzim kad stignem punta ili golfa 2 :osmeh:
Mene su dva puta debelo ugrozili
Prvi put su preticali jedan drugog tj. trkali se a ja isao u susret sa sestorednom sejalicom, sisao sam s puta koliko sam mogao, ne znam kako me nije oduvao...
drugi put sam ja zapoceo predicanje i on krenuo na levo dotero me do ivice, lego sam na sirenu i tada je naglo ispravio... razgovarao telefonom pa me nije video
 
Nazad
Vrh